Σελίδα 1 από 8 12345 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 76
    Moderator GLAROS Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/04/2011

The Legend of Zelda - Link's Awakening

Ανακοινώθηκε στο Direct του Φεβρουαρίου το remake του "ονειρικού" game,μια περιπέτεια του Link σε ένα μυστηριώδες νησί.

https://m.youtube.com/watch?feature=share&v=_U-_XfDGgDw

Ποιος θυμάται τι ζητάει το chain-chomp ?

Τελευταία επεξεργασία από GLAROS; 14-02-2019 στις 09:10
    Play it Loud

ninty Maniac blackmore Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Για ημερομηνία είπαν ?

ninty Maniac geo2004z Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2008
    Το όνειρο γίνεται πραγματικότητα!!!

ΥΣ: Βάλε βρε το βίντεο κανονικά να φαίνεται κι εδώ....
    Switch Friend Code: SW-5634-9436-9108

ninty Fan johnyrockgr Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    15/11/2010
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από GLAROS Εμφάνιση Μηνύματος
    Ανακοινώθηκε στο Direct του Φεβρουαρίου το remake του "ονειρικού" game,μια περιπέτεια του Link σε ένα μυστηριώδες νησί.

https://m.youtube.com/watch?feature=share&v=_U-_XfDGgDw

Ποιος θυμάται τι ζητάει το chain-chomp ?

Αυτο δεν ζηταει τιποτα, μονο βολτα να το πας αφου το σωσεις! Η μικρη chain chomp(ουλα!) στο δωματιακι διπλα στο σπιτι ειναι η κοκετα της υποθεσης και ζηταει κατι...
    Nintendo Network ID: johnyrockgr
    3DS FC: 1564 - 8556 - 0790

ninty Regular nkarafo Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    04/04/2008
    Πολύ ωραίο παιχνίδι! Θυμάμαι το έπαιζα παλιά σε emulator σε πολύ παλιό κινητό, στο Qtek S100 που είχε και σταυρό κατεύθυνσης (πριν τα iphone, android, κλπ) και το είχα παίξει με φυσιολογικό χειρισμό.

Αν είναι έτσι, ας βγάλει κάποια στιγμή η Capcom και remake του Minish Cap που θεωρώ είναι καλύτερο από το Link's Awakening.

ninty Maniac blackmore Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Το Minish Cap μια χαρά είναι τα γραφικά του, στο shop του switch έχει παιχνίδι με χειρότερα γραφικά, μιας και είναι της μόδας τα retro γραφικά.

ninty Gamer Sir Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    15/03/2014
    Όμορφα γραφικά -ειδικότερα για ενα remake ενός παλιού Zelda- αλλα θα τα ηθελα λιγότερο «παιδικά». Δλδ ο Link μοιάζει με φιγούρα Fanko Pop... ok, δε το λες και deal breaker σαφώς, αλλα θα το ηθελα λιγο πιο «ενήλικο» στο ύφος.

Σε δεύτερο χρονο, να πως πως το Switch, τελικα, ειναι μια πλατφόρμα που βασίζεται στην «αναγέννηση» παλαιότερων παιχνιδιων. Προσωπικά δε με χαλάει, αλλα μια ισχυρότερη third party υποστήριξη θα την ηθελα.

ninty Gamer Sir Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    15/03/2014
    Όχι ρε συ, δε ζήτησα κατι τρελό. Άλλωστε δε τα βλέπω αυτα τα fan made που κυκλοφορούν κατα καιρούς στο Ίντερνετ... Λιγαααακι πιο ενήλικο θα το ηθελα. Μεχρι εκει.

Κατανοητό και σεβαστό. Περί ορέξεως άλλωστε... Απλά να πω πως το παιχνίδι υιοθετεί απόλυτα το art style του A link between worlds. Φαίνεται πως έχουν την μηχανή, αλλά νομίζω πως το επιλέγουν κιόλας για παλιότερους τίτλους από την 16 bit era. Να προσθέσω πως τουλάχιστον σε ότι αφορά το ALBW τα γραφικά με τράβηξαν πολύ περισσότερο όταν έπαιξα το παιχνίδι από ότι είχα δει στα trailer πριν την κυκλοφορία. Πιθανώς να είναι χαρακτηριστικό του συγκεκριμένου art ή μπορεί απλώς να είναι ιδέα μου.

Για μένα πάντως που έχω παίξει ALBW και ΔΕΝ έχω παίξει το αρχικό παιχνίδι, ο τίτλος είναι μάννα εξ ουρανού.

ninty Lover paokman Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    06/10/2008
    Το περίμενα πώς και πώς! Το θέλω... χθες! Το A Link between Worlds το καταευχαριστήθηκα και ανυπομονώ να πιάσω στα χέρια μου και αυτό. Καλά τα 3D, αλλά για εμένα όβτι παραπέμπει σε 8 και 16 μπιτ αισθητική με εκστασιάζει! Αδημονώ!!!

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας