Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 μέχρι 20 από 44
    ninty Maniac paixtis Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    28/05/2008
    Μμ καταλα!! Too bad!! Αυτός π μ λείπει πραγματικά από το forum είναι ο Cloud!!
    Nintendo I.D.: paixtis
    3ds friend code: 2664-2347-7128

ninty Maniac blackmore Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από paixtis Εμφάνιση Μηνύματος
    Μμ καταλα!! Too bad!! Αυτός π μ λείπει πραγματικά από το forum είναι ο Cloud!!
    Ναι, πολλά άτομα λείπουν. Όσο και να διαφωνούσαμε / συμφωνούσαμε, στο ninty υπήρξαν πολλές καλές στιγμές.

ninty Gamer DJTaurus Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    28/01/2012
    Άρα φάση hurt my feelings ο Sir_Teraflop. Ξεχάσαμε τα SJWarikia ενός πρώην mod που τιμωρούσε χρήστες με το παραμικρό. Αυτός δεν έδιωξε κόσμο ε; Το φόρουμ άρχισε να φθίνει πριν εμφανιστεί ο Sir ο οποίος έδωσε ζωή (μαζί με τον mikeus) και κίνηση με τα ποστ του. Στο insomnia απ όταν έφυγε πέθανε κυριολεκτικά το topic του Xbox και όχι μόνον αυτό. Η πλειοψηφία των ποστ είναι σεντόνια και σαλτσουλες. Στην ίδια λουπα ο καθένας με το κοντό και το μακρύ του. Σίγουρα ο Sir κάποιες φορές ξέφευγε αλλά τουλάχιστον πόσταρε αυστηρά τεχνικό info (έστω και μονομερώς αυτό δεν το αρνούμαι) και δη inside info. Ξέρετε τι βλέπω εγώ; Μια ξεκάθαρη τάση των φορουμαδων να στήνουν σε κάθε φόρουμ το μαγαζάκι τους και να μην δέχονται αντίλογο. Παιδιά έτσι δουλειά δεν γίνεται. Η γνώση θέλει αίμα δάκρυα και ιδρώτα.... όχι 20 yes men να συμφωνούν μεταξύ τους. Μας έφαγαν οι κανόνες και η πολιτική ορθότητα. Εδώ σε ολόκληρο gameover σε διαγραφούν αν τολμήσεις να ποστάρεις link από κάποιο άλλο ελληνικό site......

Εγώ στο ninty προφανώς και είχα αδυναμία στα ποστ του Vassilis_pap. Ήθος, γνώση και ανθρώπινο moderating όχι σαν μερικούς που νομίζουν ότι μπορούν να εξουσιάζουν πίσω από ένα πληκτρολόγιο.

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Θα σου απαντήσω, αν δεν ζητούσε ο ίδιος να διαγραφή από το ninty, δεν ζητούσε ο ίδιος να διαγραφούν λογαριασμός / όλα τα post, και δεν έβριζε όλους, όπως και ξανά μπήκε πριν λιγο καιρό, και ξανά έβρισε όλους στο ninty, θα μου ήταν αδιάφορο στο αν θα ήταν στο ninty ή όχι, υπάρχουν οι Moderator για να αποφασίσουν τι θα κάνουν, αλλά το θέμα δεν ήταν μόνο η κακή συμπεριφορά όπως καταλαβαίνεις. Και μην ξεχνάμε πως κάποιος που θέλει να ξανά μπει σε ένα forum, δεν γράφετε με άλλο όνομα και όλα είναι οκ.
    Δεν έγραψα ότι αυτός διέλυσε το forum, αλλά έδιωξε όσους είχαν μείνει, βασικά υπήρχαν άτομα, όπως και εγώ που συζητούσαμε ή διαβάζαμε αυτά που έγραφε ο mikeus, που έφυγε από το site γιατί έπαιρνε bam, επειδή απαντούσε όπως έπρεπε.

- - - Updated - - -

Α, και μην ανησυχείς, μου έστελναν link σε πμ, για να δω τι γίνεται στα αλλά forum με το Tech.....

ninty Regular Sir_Teraflop Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/04/2019
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από blackmore Εμφάνιση Μηνύματος
    Θα σου απαντήσω, αν δεν ζητούσε ο ίδιος να διαγραφή από το ninty, δεν ζητούσε ο ίδιος να διαγραφούν λογαριασμός / όλα τα post, και δεν έβριζε όλους, όπως και ξανά μπήκε πριν λιγο καιρό, και ξανά έβρισε όλους στο ninty, θα μου ήταν αδιάφορο στο αν θα ήταν στο ninty ή όχι, υπάρχουν οι Moderator για να αποφασίσουν τι θα κάνουν, αλλά το θέμα δεν ήταν μόνο η κακή συμπεριφορά όπως καταλαβαίνεις. Και μην ξεχνάμε πως κάποιος που θέλει να ξανά μπει σε ένα forum, δεν γράφετε με άλλο όνομα και όλα είναι οκ.
    Δεν έγραψα ότι αυτός διέλυσε το forum, αλλά έδιωξε όσους είχαν μείνει, βασικά υπήρχαν άτομα, όπως και εγώ που συζητούσαμε ή διαβάζαμε αυτά που έγραφε ο mikeus, που έφυγε από το site γιατί έπαιρνε bam, επειδή απαντούσε όπως έπρεπε.

- - - Updated - - -

Α, και μην ανησυχείς, μου έστελναν link σε πμ, για να δω τι γίνεται στα αλλά forum με το Tech.....

Άστο. Είναι πολλά που δεν ξέρεις.

Βλέπω ότι νιώθεις μόνος.

Λογικό-δεν έχεις το φιλαράκι σου να γράφετε για την ανωτερότητα και τις παιχνιδάρες του PS.

Κάτσε γράφε λίστες μόνος σου.

Και όχι δεν γράφτηκα για να ποστάρω.

Όπως και ο mikeus δεν σβήστηκε για να σβηστεί.

Ψάξου λίγο...
    Τελευταία επεξεργασία από Sir_Teraflop; 30-03-2020 στις 22:48

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Δεν νιώθω μόνος γράφω όπως και πριν, και εδώ, και αλλού.
    Για την ανωτερότητα του PlayStation γράφουν παντού, όπως και για την επιτυχία του switch, όπως και για την αποτυχία του xbox one.
    Και σε όλα τα forum είμαι με το ίδιο user name, δεν το παίζω Κινέζος.

Αν εννοείς πως δεν εχω τον Altair, ο Altair έμπαινε σπάνια, και μόνο όταν ήθελε να γράψει κάτι.

Και ξέρω ή δεν ξέρω πράγματα, το θέμα είναι αν με ενδιαφέρει να μάθω, που δεν με ενδιαφέρει, γιατί όταν μου έστειλες τον αριθμό του τηλεφώνου σου για να τα "λέμε καλύτερα', σου είπα καλύτερα αν έχουμε να πούμε κάτι, μπορούμε και με μύνημα στο xbox ή στο ninty, γιατί δεν θέλω να έχω περισσότερες σχέσεις πέρα του forum.
    Τελευταία επεξεργασία από blackmore; 31-03-2020 στις 00:06

ninty Lover Nikol@r@s Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/06/2008
    Η Αλήθεια είναι πως το μαρκινό 2008(Κι όμως πέρασαν 12 χρόνια),δεν περίμενα ποτέ ότι θα παρακολουθώ το συγκεκριμένο site τόσο συστηματικά πότε ενεργά και πότε όχι,όμως σε όποια φάση κι αν βρισκόμουν πάντα έμπαινα για να χαζέψω στο forum,για να κανονίσω κάποια online συνάντηση και τα τελευταία χρόνια απλά για να παρακολουθώ τις εξελιξείς μιας κι έχω αποστασιοποιηθεί από τα δρόμενα του gaming.Θα γράψω δύο τρία λόγια για όσους επιθυμούν να διαβάσουν,ελπίζω να μην κουράσω.

Το ζουμί

Η Αλήθεια είναι πως όχι μόνο το Ninty αλλά τα περισσότερα forums έχουν ερημώσει λόγω των Social Media, αυτό δεν είναι κάτι καινούργιο ούτε φυσικά κάτι κρυφό. Αυτή η ιστορία έχει ξεκινήσει από το 2012 και με την πάροδο των χρόνων το πρόβλημα μεγάλωνε. Όπως και να το κάνουμε η αμεσότητα που προσφέρουν τα Social αλλά και η αλληλεπίδραση μεταξύ των χρηστών χαντάκωσε σε μεγάλο βαθμό τα forums ενώ στα περισσότερα έβαλε και την ταφόπλακα τους. Ήταν έτσι στημένες οι περισσότερες πλατφόρμες που πολύ απλά δεν μπορούσαν να ακολουθήσουν τα δρόμενα της νέας εποχής του Internet στο κομμάτι αυτό. Δεν είχα σκοπό να αναφερθώ σε κανένα άλλο site πέρα από το Ninty ωστόσο μιας και κάποιος φίλος ανέφερε το Gameover.gr, όλοι λίγο πολύ γνωρίζουμε πως από την κορυφή έφτασε να κινείται μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας. Κάποτε ήταν από τα πιο αγαπητά site στον χώρο του Gaming,με podcasts,vidcasts,news,reviews τα οποία μετά από συγκεκριμένες αποχωρήσεις συνεχίζονται ακόμη,ωστόσο τίποτα δεν είναι το ίδιο. Που θέλω να καταλήξω? Εδώ και 5 χρόνια το συγκεκριμένο Site που είχε μακράν το μεγαλύτερο και πιο ενεργό forum στην Gaming κοινότητα έχει νεκρώσει.Και δεν το λέω εγώ αλλά οι αριθμοί.

Ioύνιος 2015 Forum Gameover.gr 680.000post
    Μάρτιος 2020 Forum Gameover.gr 707.000post

Ακόμη και οι UH που άργησαν να βάλουν το forum στο site τους, με τόσο κόσμο,με τόσα μέλη και τέτοια απήχηση, αυτήν την στιγμή έχουν λίγο πάνω από τα 200.000 post. Επομένως θα πω ότι η κατάσταση στο forum του Ninty δεν είναι ούτε παράλογη, ούτε πρωτοφανής,πολύ απλά ακολουθεί την πτωτική πορεία(Στο κομμάτι των forums) της Greek Gaming κοινότητας.

Πίσω στο 2008

Μέλη σαν τον Paixtis,Blackmore και πάρα πολλούς ακόμη(Δυστυχώς εδώ και χρόνια κάποιοι έχουν χαθεί) θυμούνται πολύ καλά πως ήταν το Ninty.gr τότε. Αν δεν κάνω λάθος εκείνη την περίοδο είχε μόλις λίγους μήνες που ήταν ενεργό με την καινούργια(Τότε)αναβάθμιση που είχε υποστεί, ενώ η κινητικότητα τόσο στο ίδιο όσο και στην υπόλοιπη Gaming κοινότητα ήταν τεράστια.Φυσικά σε αυτό έπαιξε ρόλο η επιτυχία του Nintendo Wii, κάποιος πάνω ανέφερε ότι η ενημέρωση δεν ήταν ποτέ το δυνατό σημείο του site?Νομίζω κάπως έτσι το έγραψε, εγώ λοιπόν θα απαντήσω ότι για πολλά χρόνια το Ninty ήταν πάντα πρώτο στο κομμάτι αυτό,καθώς το forum πέταγε φλόγες.Μια καλή αναζήτηση θα βοηθήσει πολλούς να καταλάβουν αυτό που γράφω.Απλά όταν υπάρχει η νοοτροπία ότι το τάδε site είναι σοβαρό ή προσφέρει σοβαρή ενημέρωση(Γελάμε δυνατά εδώ ) , ποίος θα βασιστεί στο Ninty και το κάθε Ninty.Λάθος νοοτροπία υπήρχε ναι,και μάλιστα από πολλά μέλη,λάθος ενημέρωση όχι.

Ήταν μια τριετία(2008-2011) όπου πραγματικά το Online κομμάτι είχε πάρει φωτιά, κάθε μα κάθε μέρα γινόταν ο κακός χαμός στα θέματα με τις Online συναντήσεις. Mario Kart Wii? Super Smash Bros Brawl? Mario Kart Ds? Pokemon? Και πόσα ακόμη που λιώναμε φανατικά.Δείτε απλά νούμερα μιλώντας για μια δεκαετία και βάλε πίσω:

φιλικη συναντηση Mario Kart Wii
    Started by MITS05‎, 02-06-2008 12:55
    Απαντήσεις: 815
    Εμφανίσεις: 57,694

Το καλοκαίρι του 2008 αλλά και τα επόμενα των 2009,2010 ήταν το κάτι άλλο.Άπειρες συναντήσεις online,τουρνουά,1vs1,κόντρες στα time trials. Mario Kart Wii, MSN και η φάση πότε πήγε πάλι 6 το πρωί? Με τυχαία σειρά και συγνώμη όσους ξεχνάω:

Oscar,Giorgos216,Paixtis,The Godfather,Geo2004z,CloudMitsos5,Ant,I.D,Mevre,Obiw an88,Baby Mario,Giannis,Ntei,Cowboy,Phillip,Willow,Ckit,Dani 14,Blackmore,Izamaru,Rebellion,Metaknight και πόσοι ακόμη που πραγματικά έχω κολλήσει και δεν μπορώ να θυμηθώ. Δεν είναι μόνο το Online Gaming,είναι ότι όλοι μα όλοι ήταν ενεργοί,έδιναν ζωή στο forum και μαζί με τα υπόλοιπα μέλη και την τότε οργανωτική έκαναν το Ninty μακράν την πιο δυνατή και μια από τις πιο ενεργές κοινότητες της εποχής.

Στο κομμάτι με τον Braveheart θα συμφωνήσω αλλά νομίζω αυτό ισχύει σε όλα τα πράγματα στην ζωή, φυσικά και κανένας δεν μπορεί να βάλει 5 καρπούζια κάτω από την ίδια μασχάλη και πρέπει να υπάρχει συλλογική προσπάθεια σε κάθε τι που γίνεται,ωστόσο οι προτεραιότητες και οι ανάγκες αλλάζουν από την μια στιγμή στην άλλη. Επομένως από το να μην κινείται φύλλο καλό είναι να υπάρχει κι ένας που θα θυμίζει σε αυτούς τους λίγους ή πολλούς ότι το site είναι εδώ και θα συνεχίσει να είναι εδώ όσο υπάρχουν αυτοί και το στηρίζουν.

Μέλη-φιλίες!?!

Και επιστρέφουμε στο βασικό κομμάτι,γιατί η δύναμη ενός forum είναι τα μέλη. Προσωπικά γνώρισα πολλά μέλη εκείνη την εποχή(Λόγω και msn) με δύο τρεις είμαστε ακόμη και σήμερα πολύ καλοί φίλοι, αρκετούς έχω και στα social media καθώς είχα την τύχη να τους γνωρίσω κι από κοντά.Είναι από τα πράγματα τα οποία πιστώνω σε αυτό το site

Στο κομμάτι με τον Tech θα πω γιατί έχω βιώσει ίδια φάση με αντίστοιχο μέλος σε δικό μου site, ότι τα παιδιά της οργανωτικής έκαναν το λογικό. Τον κράτησαν όσο πιο πολύ μπορούσαν(Παρά τα ΒΑΝ) καθώς όπως και να το κάνουμε,μέλος που γράφει και είναι ενεργός βοηθάει το site στα στατιστικά και στην κινητικότητα του γενικότερα. Το ίδιο πράγμα είχαμε κάνει κι εμείς αλλά δυστυχώς αργά ή γρήγορα γυρνάει boomerang, τέτοια μέλη είναι ωρολογιακές βόμβες, σε βάθος χρόνου είναι μαθηματικά βέβαιο ότι θα κάνουν περισσότερο κακό παρά καλό στο forum επομένως η λύση είναι μια και γνωστή. Τον ξυλώνεις από την ρίζα από την αρχή,άπαξ και τον αφήσεις μετά η κατάσταση δεν μαζεύεται.Αν δεν πάθεις δεν θα μάθεις επομένως δεν θεωρώ ότι έκαναν λάθος τα παιδιά,κοίταξαν το site και όχι τόσο τα παράπονα των άλλων μελών.Πλάκα πλάκα ο Tech πρέπει να είχε σπάσει κάθε ρεκορ με τόσα ΒΑΝ που είχε φάει,όμως και πάλι πιστεύω ότι δεν έχει ευθύνη για την σημερινή κατάσταση του Ninty το συγκεκριμένο μέλος.

2012-Σήμερα

Η Δυναμική του site ήταν τέτοια που πολύ σύντομα ξεκίνησε η ανεπίσημη συνεργασία με την Nortec(Ελληνική Αντιπροσωπεία της Nintendo στην Ελλάδα), με Events,Παρουσιάσεις,Συναντήσε ις,Τουρνουά κλπ. Λίγο η οικονομική κρίση στην Ελλάδα,λίγο και η χάλια πορεία του Wii U γενικότερα, η Nortec έκλεισε επομένως έκλεισε κι ένας κύκλος για την κοινότητα αυτή.Υπήρξε ένα χρονικό διάστημα στο οποίο δεν υπήρχε αντιπρόσωπος, δεν υπήρχε ενεργή κονσόλα(Δεν είχε βγει το Switch),επομένως η κινητικότητα έπεσε ακόμη περισσότερο στο site.Τα υπόλοιπα λίγο πολύ γνωστά καθώς αναφέρθηκαν και σε προηγούμενα post.

Ελπίζω να μην κούρασα,πάνω κάτω όσα έχουν γραφτεί ισχύουν,είναι λυπηρό να συρρικνώνεται μια κοινότητα σε σημείο πλήρης εγκατάλειψης από την άλλη ότι γίνεται δεν είναι τόσο παράλογο συγκριτικά και με αντίστοιχες κοινότητες. Αναπόφευκτα συγκρίνεις,πως ήταν παλιά και πως είναι τώρα,κι όσο να ναι, είναι στενάχωρο....Συμπτωματικά χθες έκλεισε ένας μεγάλος κύκλος για εμένα, έδωσα το Wii μια κονσόλα που μόνο στο Mario Kart Wii είχα πάνω από το 4000ώρες και πάρα μα πάρα πολλά παιχνίδια τερματισμένα. Μια κονσόλα που ήταν άρτια συνδεδεμένη με αυτήν εδώ την κοινότητα κι εκείνη την εποχή που έγραψα λίγες γραμμές πιο πάνω. Ελπίζω να μην κούρασα,έχοντας πια άλλες προτεραιότητες,εγώ θα συνεχίσω να δίνω το παρών στο Ninty ακόμη και χωρίς κονσόλα,να είστε όλοι καλά
    Gotta Catch'em all!Finnally I did it

https://www.youtube.com/watch?v=6_VqBQRMg2k

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Θυμάμαι την εποχή που λες, το Mario kart wii το είχαμε λιώσει online, κανένα άλλο παιχνίδι δεν είχα παίξει μέχρι τότε online, και ήταν μοναδική εμπειρία, και περίμενα ποτέ θα έρθει η ώρα να ξανά παίξουμε.
    Τα υπόλοιπα Mario kart ήταν απογοήτευση για το online, αν φτιαχνόταν club ninty, ποτέ δεν βρήκα κάποιον να είναι μέσα και να παίζει, για ένα διάστημα το παλέψαμε με το paixtis να παίξουμε, αλλά παίξαμε 2-3 φορές με 3 άτομα στο Mario kart 7, στο 8 δεν έπαιξα με κανέναν, και το είχα day one.

Και γενικά από τα άτομα του ninty, βλέπω πως παίζουν ελάχιστα τελευταία (από αυτούς που φαίνονται να είναι online)

- - - Updated - - -

Για τη ενημέρωση που λες, ναι τότε είχε πολύ ενημέρωση, τα τελευταία χρόνια δεν ήταν δυνατό σε αυτό, λάθος μπορεί να το έγραψα.

- - - Updated - - -

Για το wii που γράφεις, εγώ του έβαλα καμία 100 GameCube games, και κάποια από παλιότερες κονσόλες, και το έχω για να παίζω παλιά παιχνίδια σε καλή εικόνα.

ninty Regular Sir_Teraflop Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/04/2019
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Nikol@r@s Εμφάνιση Μηνύματος
    Στο κομμάτι με τον Tech θα πω γιατί έχω βιώσει ίδια φάση με αντίστοιχο μέλος σε δικό μου site, ότι τα παιδιά της οργανωτικής έκαναν το λογικό. Τον κράτησαν όσο πιο πολύ μπορούσαν(Παρά τα ΒΑΝ) καθώς όπως και να το κάνουμε,μέλος που γράφει και είναι ενεργός βοηθάει το site στα στατιστικά και στην κινητικότητα του γενικότερα. Το ίδιο πράγμα είχαμε κάνει κι εμείς αλλά δυστυχώς αργά ή γρήγορα γυρνάει boomerang, τέτοια μέλη είναι ωρολογιακές βόμβες, σε βάθος χρόνου είναι μαθηματικά βέβαιο ότι θα κάνουν περισσότερο κακό παρά καλό στο forum επομένως η λύση είναι μια και γνωστή. Τον ξυλώνεις από την ρίζα από την αρχή,άπαξ και τον αφήσεις μετά η κατάσταση δεν μαζεύεται.Αν δεν πάθεις δεν θα μάθεις επομένως δεν θεωρώ ότι έκαναν λάθος τα παιδιά,κοίταξαν το site και όχι τόσο τα παράπονα των άλλων μελών.Πλάκα πλάκα ο Tech πρέπει να είχε σπάσει κάθε ρεκορ με τόσα ΒΑΝ που είχε φάει,όμως και πάλι πιστεύω ότι δεν έχει ευθύνη για την σημερινή κατάσταση του Ninty το συγκεκριμένο μέλος.
    Γενικώς συμφωνώ μαζί σου.

Προφανώς διαφωνώ στο κομμάτι που αναφέρεσαι σε εμένα προσωπικά και θα σου εξηγήσω γιατί.

Ότι πόσταρα εγώ - είχα και έναν cloud από πίσω. Αν θες πάρτο και από την ανάποδη - ότι δηλαδή εγώ ήμουν πίσω από τον cloud.

Οι διαμάχες γνωστές, μεταξύ "γνωστών".

Κάποια στιγμή θα πρέπει να αναγνωρίσετε - όσοι πρέπει ή τέλος πάντως θέλουν, ότι η "ωρολογιακή βόμβα" ήταν άλλοι.

Όταν λοιπόν η Nintendo ακολούθησε την πορεία που ακολούθησε (φορητό σύστημα επί της ουσίας), αρκετοί περάσανε από το denial stage της κατάθλιψης στο "anger mode".

Εξού και αρκετά ban μου, εξηγώντας τα αυτονόητα τα οποία αποτελούν καθημερινότητα σήμερα (joycon drift κτλ...).
    Δεν πειράζει. Εγώ το χρέος μου το έκανα να τα εξηγήσω και να προειδοποιήσω για ένα ....καταναλωτικό προϊόν.

Δυστυχώς είχα δίκιο αλλά -/preach!

Οπότε και σε άτομα στα οποία ήμουν δεκτικός για συνομιλία φιλία όπως αναφέρει ο Blackmore παραπάνω, κάνανε 180 εντελώς. Προφανώς και εγώ.

Ακόμα και εσύ ο ίδιος αν το καλοσκεφτείς, έστειλες όλη σου την συλλογή αγγελίες.

Λοιπόν επειδή, έχουμε βρεθεί και μια φορά λόγω συναλλαγής και είσαι μικρότερος μου, διάβασε παραπάνω τι γράφει ο DJ και το παρακάτω Post μου.

Ναι οι εποχές αλλάζουν, ναι τα social μύδια κλπ. ναι ναι ναι σωστά αυτά.

Αλλά κάθε κατάσταση ορίζεται από τις παραμέτρους της πόσο μάλλον όταν μιλάμε για "συνιστώσες".

Στην διάθεσή σου για οποιαδήποτε διευκρίνηση.

Στο blame game ΔΕΝ θα συμμετάσχω.

Πάντως είμαστε αρκετοί που έχουμε ακόμα καθημερινή επικοινωνία και ας μην γράφουμε εδώ.

Άλλοι το πήγαν ένα βήμα παραπάνω και ξεκινήσανε δική τους κοινότητα.....

Φιλικά.
    Τελευταία επεξεργασία από Sir_Teraflop; 31-03-2020 στις 22:34

ninty Lover funkykong84 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/09/2010
    Sir Terraflop/SteveCowCrow/TechPriest,
    αν δεν παραδεχτείς ότι έχεις κάνει τεράστια λάθη με την εριστική συμπεριφορά σου, δεν έχει νόημα καμία συζήτηση. Δεν έγραφες απλά απόψεις, στην ουσία σου άρεσε απλά να αντιπαρατίθεσαι. Συχνά κατέληγε η όποια διαφωία να γίνεται προσωπική κόντρα, κάτι που δεν το έκανε κανένα άλλο μέλος σε τέτοιο βαθμό. Αφού φαίνεται ότι γουστάρεις την ίντριγκα, σ' αρέσει να ασχολούνται μαζί σου έστω και αρνητικά και στην τελική όλη αυτή η τοξικότητα δεν είχε να κάνει με τίποτα με Mario, Zelda, Metroid κλπ, τον μόνο ουσιαστικό λόγο δηλαδή για τον οποίο γραφτήκαμε σ' αυτό το ρημαδοφόρουμ εξαρχής.

"Όταν λοιπόν η Nintendo ακολούθησε την πορεία που ακολούθησε (φορητό σύστημα επί της ουσίας), αρκετοί περάσανε από το denial stage της κατάθλιψης στο "anger mode"."
    Αυτή η κίνηση έσωσε τη Nintendo.

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας