Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 21 μέχρι 30 από 44
    ninty Maniac blackmore Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από blackmore Εμφάνιση Μηνύματος
    γιατί δεν θέλω να έχω περισσότερες σχέσεις πέρα του forum.
    Για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις σχετικά με αυτό το κομμάτι του post.
    Στο Ninty όλοι κάναμε ‘‘φιλους’’, δηλαδή γνωριστήκαμε μέσα από συζητήσεις, και όλοι είχαμε συμπάθεια σε κάποια άτομα, ακόμα και αν υπήρχαν πολλές φορές διαφωνίες με αυτά τα άτομα, και μπαίναμε για να μιλήσουμε ξανά και ξανά ή απλά να διαβάσουμε μήνυμα τους.
    Προσωπικά δεν έχω ανεβάσει σε κανένα site / social media στοιχεία ή φωτογραφίες, γιατί πιστεύω πως αυτό δεν πρέπει να γίνεται τουλάχιστον δημόσια, με κάποια άτομα απο το ninty έχουμε ανταλλάξει τέτοιες πληροφορίες. Απλά δεν θέλω να μπερδεύω το πραγματικό κόσμο με το internet.

ninty Lover funkykong84 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/09/2010
    @Nikolaras κακώς το πούλησες το Wii... Εγώ έπαιξα ονλάιν πρόσφατα μέσω του wimmfi και παραμένει εξαιρετικο.
    Όντως εποχές εκείνες πετούσε το φόρουμ.

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Για ότι παίζεις ακόμα online το είχα διαβάσει και παλιότερα, αλλά δεν το δοκίμασα.
    Το wimmfi πως το κάνεις κάτι στην κονσόλα ή στο internet?

ninty Lover paokman Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    06/10/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από funkykong84 Εμφάνιση Μηνύματος
    @Nikolaras κακώς το πούλησες το Wii... Εγώ έπαιξα ονλάιν πρόσφατα μέσω του wimmfi και παραμένει εξαιρετικο.
    Όντως εποχές εκείνες πετούσε το φόρουμ.
    Εγώ το έχω γεμίσει με **** το Wii!
    Τελευταία επεξεργασία από Braveheart1980; 08-04-2020 στις 19:40 Αιτιολογία: Είπαμε όχι αναφορά σε πειρατία ;-)

Για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις σχετικά με αυτό το κομμάτι του post.
    Στο Ninty όλοι κάναμε ‘‘φιλους’’, δηλαδή γνωριστήκαμε μέσα από συζητήσεις, και όλοι είχαμε συμπάθεια σε κάποια άτομα, ακόμα και αν υπήρχαν πολλές φορές διαφωνίες με αυτά τα άτομα, και μπαίναμε για να μιλήσουμε ξανά και ξανά ή απλά να διαβάσουμε μήνυμα τους.
    Προσωπικά δεν έχω ανεβάσει σε κανένα site / social media στοιχεία ή φωτογραφίες, γιατί πιστεύω πως αυτό δεν πρέπει να γίνεται τουλάχιστον δημόσια, με κάποια άτομα απο το ninty έχουμε ανταλλάξει τέτοιες πληροφορίες. Απλά δεν θέλω να μπερδεύω το πραγματικό κόσμο με το internet.
    σε αυτο θα συμφωνησω. Αν και ειμαι γραμμενος σε παρα πολλα φορουμ απο το 2007, μονο στο νιντυ καταφερα να γνωρισω ατομα και να μιλαμε και εκτος φορουμ (μεσω FB βεβαια μιας κ ειμαι απο επαρχια). Ενας απο αυτους ειναι ο Nikol@r@s που αν και γαυρος, του χω πολυ συμπαθεια. χαχα Γεια σου τρελε μου Νικο!
    Super Mario Sunshine στα ελληνικα: https://www.youtube.com/watch?v=O3Jc...b7SBMRsYXzGjPU

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Αυτό είναι που ξεχωρίζει στο ninty, ότι κάναμε συζητήσεις για διάφορα θέματα, και γνωριστήκαμε μέσα από αυτό.
    Και σε αλλά forum γίνεται φυσικά αυτό, όμως όχι στο βαθμό που ήταν στο ninty, τουλάχιστον στα forum για video games που έχω επισκεφθεί κατά καιρούς, δεν βρήκα αυτό που είχε το ninty.

Αυτό είναι που ξεχωρίζει στο ninty, ότι κάναμε συζητήσεις για διάφορα θέματα, και γνωριστήκαμε μέσα από αυτό.
    Και σε αλλά forum γίνεται φυσικά αυτό, όμως όχι στο βαθμό που ήταν στο ninty, τουλάχιστον στα forum για video games που έχω επισκεφθεί κατά καιρούς, δεν βρήκα αυτό που είχε το ninty.
    Αυτο ακριβως. Θα ξεχασω εγω που διναμε "ραντεβου" για online mario kart στο Wii? (ααααχ, ωραιες εποχες!!) αυτα δεν τα χα ξαναδει σε αλλα forum. ή και να τα 'χα δει (ειλικρινα δεν το θυμαμαι) δεν μου εκανε ορεξη να μπω στη διαδικασια. Ενω εδω, το γουσταρα.
    Super Mario Sunshine στα ελληνικα: https://www.youtube.com/watch?v=O3Jc...b7SBMRsYXzGjPU

ninty Maniac paixtis Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    28/05/2008
    Τις εποχές του mkw δύσκολα να τις ξαναζήσουμε παιδιά!! Εδώ είχαμε οργανώσει 2 πανελλήνια πρωταθλήματα mkw με 40+ άτομα κ μάλιστα διαφορουμικά.. Όποια αντίστοιχη προσπάθεια έγινε μετά ή έπεσε στο κενό ή έγινε με λιγότερα από 10 άτομα ή δν οργανώθηκε ποτέ
    Nintendo I.D.: paixtis
    3ds friend code: 2664-2347-7128

Super Moderator Braveheart1980 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    01/04/2007
    Αγαπητοί

Αρχικά να σας ευχαριστήσω για τα καλοπροαίρετα σχόλια ορισμένων από εσάς.

Τα forum με τη μορφή που τα ξέραμε δεν υπάρχουν πια. Τελεία και παύλα. Ακόμα και μεγάλα site του χώρου υπάρχουν κατ ουσίαν μόνο για τις αγγελίες. Τα πάντα έχουν πάει σε μια social -facebook πλευρά και αυτό δε θα γυρίσει με μια αλλαγή στάσης του ninty.gr. Οπότε ακολουθούμε τις τάσεις της εποχής, όπως αγοράζουμε ένα game της μόδας κ.ο.κ.

Αυτό δε σημαίνει πως τα site πρέπει να κλείσουν, τουναντίον. Το ninty,gr υπήρχε πολύ πριν το fb και σας εγγυώμαι πως θα υπάρχει και μετά. Και πως θα υπάρχει αυτή η "ιστορικότητα"; Από το site.

Όλη η ομάδα στο ninty.gr χωρίς κανένα όφελος και από την τσέπη μας για την τρέλα μας συντηρούμε 14 χρόνια το site ΧΩΡΙΣ διαφημίσεις. Που αλλού το έχετε δει αυτό; Επισημαίνω δε πως ακόμα και σε επίπεδο moderation επιτρέπουμε πολύ περισσότερο την οποιοδήποτε ελευθερία λόγου, χωρίς παρέμβαση. Πηγαίντε ανοίχτε στο Χ site θέμα με τίτλο "Γιατί ερήμωσε το site σας" και μετρήστε ανάποδα από το 10 για ban και διαγραφή. Αυτό βέβαια δε σημαίνει -ομοίως- πως υπάρχει ασυδοσία

Η "διαφήμιση", ή καλύτερα η μαύρη διαφήμιση που επιχειρήθηκε από μέλος μας με σύνδεση μάλιστα με την άποψη του γράφοντος πως το site "πεθαίνει" είναι κατά την άποψή μου κατ ελάχιστον ουτιδανή. Επισημαίνω πως ο χαρακτηρισμός αφορά την ενέργεια και όχι το μέλος. Για αυτό και διαγράφηκε το link. Τα ανωτέρω αφορούν προφανώς τον DJTaurus. Με το εν λόγω site που προήλθε από την παρέα παιδιών ενός fb group διατηρούμε άριστη σχέση και για αυτό αναδημοσιεύουμε ακόμα και διαγωνισμούς των παιδιών και τούμπαλιν. Έτσι ναι. Όχι όμως όπως έκανες εσύ DJ.

Το ninty.gr όχι μόνο δεν πεθαίνει αλλά μέχρι σήμερα είναι μακράν πρώτο στην κατηγορία
    . Ταληράκια:

1) Το πρώτο αμιγώς nintendo ελληνικό site με τα περισσότερα like και πιστέψτε με είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ (2.2k)
    2) Βρείτε άλλο αμιγώς ελληνικό nintendo site που χτυπάει για πλάκα 1.000 pageviews daily σε καλές μέρες
    3) Βρείτε άλλο site που έχει γράψει για αυτό μεγάλο έντυπο του χώρου (pc magazine)
    4) Βρείτε μου ένα ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ gaming κατηγορίας site με ελληνικά video review. Ένα.

Αυτά βέβαια μπορεί να τα λέει έτσι ο Braveheart. Αν ήταν έτσι θα μας δίνανε "τζάμπα" και χωρίς υψηλή απήχηση στο κοινό κωδικούς για review εταιρείες από την επίσημη αντιπροσωπεία της Nintendo στην Ελλάδα, μέχρι την Bandai Namco και την Team17 και και και; Κορόιδα είναι; Δεν νομίζω.

Τέλος η συζήτηση περί μελών που σας "άρεσαν" ή όχι και που δεν είναι παρόντα σταματάει εδώ.

Moderator agilebeast Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    16/01/2010
    Το θέμα των forum χάνει από πολλές πλευρές και απόψεις πια.

Κυριότερος λόγος είναι ότι υπάρχουν 1 εκατομμύριο διαφορετικοί τρόποι να κανονίσεις μία gaming μάζωξη, πολύ πιο αποτελεσματικά και απλά, είτε λέγεται μια κοινή ομάδα στο facebook που σου έρχονται κατευθείαν ενημερώσεις είτε λέγεται steam είτε EPIC STORE είτε PS Messages ή ότι έχει το XBOX μιας και δεν έχω ασχοληθεί με το οικοσύστημα της MS.

Το ninty.gr έζησε το peak του κατά τη διάρκεια του WII λόγω του μεγάλου install base και ότι τα forum τότε ήταν ο καλύτερος δίαυλος επικοινωνίας ενός gamer.

Το ninty από ένα σημείο και μετά έγινε ένα stress relief ball για να βγάζει ο καθένας το άχτι του χωρίς κάποια εποικοδομητική συζήτηση, αναλύσεις επί των αναλύσεων για δύο - τρία θέματα τα οποία καταντούσαν κουραστικά.
    In the end you played with the Megadrive too
    "people need to stop saying bad controls when they actually mean the controls are different to what they're used to or are expecting, have a lot of depth and they can't be bothered learning
    just admit you're too lazy to learn in depth game systems"

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας