Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 14

Διάρκεια των games

Χρονια πολλα σε όλους. Τις τελευταιες μερες, γεννηθηκε στο μυαλο μου μια απορια, που θα ηθελα πολυ να μοιραστω μαζι σας και να μου πειτε το τι πιστευετε. Βλεπω λοιπον σε διαφορα forum και FB group, πολλα ατομα να κανουν αναρτησεις του στυλ "70 ωρες και συνεχιζω" ή "αυτο το game μπορει ανετα να σου παει 100 ωρες" (λογω αυτων των αναρτησεων φυσικα μου γεννηθηκε αυτη η απορια). Αναρωτιεμαι λοιπον ειμαι Ο ΜΟΝΟΣ ρε σεις που δεν αντεχει να παιζει τοσες πολλες ωρες ενα game;;;; Καλα δεν μιλαμε μονο απο αποψη χρονου, αλλα ας μπει και αυτος ο παραγοντας στη συζητηση και στις απαντησεις σας. Μιλαω γενικα. Ουτε καν σε μικροτερη ηλικία θυμαμαι τον ευτο μου να παιζει τοοοοοσες ωρες ενα game. Μια και μοναδικη φορα το χω κανει με το Zelda: Twilight Princess και οσες φορες δοκιμασα να ξαναπαιξω τεραστια games, σαν και αυτο, στο 20ωρο τα παρατουσα. Ενταξει, σιγουρα υπαρχουν (οι πιο πολλοι δηλαδη) gamers που το γουσταρουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ αυτο. Αλλα διερωτώμαι: Ποσοι να 'ναι αραγε αυτοι που δεν το κανουν; Ειτε απο αποψη χρονου, ειτε απο θεμα προτιμησης (κυρίως αυτο το 2ο με νοιαζει). Δηλαδη θα "σκασω". Ειμαι ο μονος, ή τελος παντων ενας απο τους ελαχιστους, που γουσταρει τρελα μια διαρκεια των 18-20 ωρων; Να παιζεις, να το ευχαριστιεσαι, αλλα να μην κουραζει. Θα 'θελα πολυ να ακουσω τις αποψεις σας.

ΥΓ: ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως δεν αναφερομαι σε online games που η διαρκεια τους ειναι ατελειωτη. Αναφερομαι καθαρα σε single player games.
    Τελευταία επεξεργασία από Obiwan88; 21-04-2020 στις 15:42
    Super Mario Sunshine στα ελληνικα: https://www.youtube.com/watch?v=O3Jc...b7SBMRsYXzGjPU

ninty Noob
    Ημ. Εγγραφής
    04/08/2019
    Μη σκας, όπως αρέσει στον καθένα! Δεν υπάρχει "λάθος" τρόπος.

ninty Maniac blackmore Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Αν έχεις Switch, σε προφίλ από άλλα άτομα έχεις δει τι παίζουν, και πόσο? Έχει ενδιαφέρων σε αυτό που ρωτάω.

Τώρα για την διάρκεια, είναι ανάλογα το παιχνίδι, και εγώ πολλές φορές θέλω ένα μικρό παιχνίδι για να παίξω , γιατί πολλές ώρες κουράζουν, αλλά αν είναι καλό το παιχνίδι και 70-90 ώρες πάει άνετα. Παιχνίδια σαν το dark souls που έχουν και online και σε κρατάει το ενδιαφέρον, μπορεί να φτάσει και 200-500+ ώρες, όπως και το diablo 3 που βλέπω κάτι 800+ ώρες κλπ.

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από blackmore Εμφάνιση Μηνύματος
    Παιχνίδια σαν το dark souls που έχουν και online και σε κρατάει το ενδιαφέρον, μπορεί να φτάσει και 200-500+ ώρες, όπως και το diablo 3 που βλέπω κάτι 800+ ώρες κλπ.
    οχι. θα με κουραζε. οσο τελειο και να ταν ενα game, θα με κουραζε. ειμαι σιγουρος. ξερω τον εαυτο μου. ενταξει, προφανώς και ειμαι η μειοψηφία, αλλα θα εσκαγα αν δεν εκανα αυτο το θεμα να δω τις απαντησεις σας και το πώς δικαιολογείτε τοσες ωρες παιχνιδιου.
    Super Mario Sunshine στα ελληνικα: https://www.youtube.com/watch?v=O3Jc...b7SBMRsYXzGjPU

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Κατά διαστήματα, και εμένα πάντως με έπιανε και δεν μπορούσα να παίξω κάτι πάνω από 20 - 25 ώρες.

Super Moderator Braveheart1980 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    01/04/2007
    Κοίτα γουστα και φάσεις είναι αυτά.
    Έχει κάτσει και έχω ασχοληθεί μέρες έως και μήνες σε gameplay χρόνο με τίτλους και άλλους μαξ 8-10 ώρες
    Ανάλογα τα κέφια και τις φάσεις (και τους τίτλους βέβαια)

ninty Noob ilias78 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    17/04/2020
    Κ εγώ πιστεύω πως εξαρτάται από το παιχνίδι. Το story του βασικά κ το ποσό θα μου κρατήσει το ενδιαφέρον. Έχει τύχει να παίξω game κ στις 10 ώρες να το βαρεθώ κ έχει τύχει σε άλλο game με έχω φτασει τις 70-80 ώρες κ να παρακαλάω να έχει κ άλλο (days gone)

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από ilias78 Εμφάνιση Μηνύματος
    Κ εγώ πιστεύω πως εξαρτάται από το παιχνίδι. Το story του βασικά κ το ποσό θα μου κρατήσει το ενδιαφέρον. Έχει τύχει να παίξω game κ στις 10 ώρες να το βαρεθώ κ έχει τύχει σε άλλο game με έχω φτασει τις 70-80 ώρες κ να παρακαλάω να έχει κ άλλο (days gone)
    συγνωμη αλλα το days gone εννοεις το single player κοματι του σου πηρε 70 ωρες;;; ειχα την εντηυπωση πως ειναι πολυ πολυ, πολυ πιο μικρο. εκτος κ αν βαζεις μεσα τπτ Online, που φυσικα ειναι αλλη υποθεση

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Μάλλον εννοεί πως ήταν μικρό, και ήθελε και άλλο.

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από blackmore Εμφάνιση Μηνύματος
    Μάλλον εννοεί πως ήταν μικρό, και ήθελε και άλλο.
    οχι δεν ειπα το αντιθετο. απλα ειχα την εντυπωση πως τετοια παιχνιδια, ειναι πολυ μικροτερα. 70 ωρες μονο σe RPGs βλεπω. κ μου κανε εντυπωση.

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας