Σελίδα 2 από 53 ΠρώτοΠρώτο 1234561252 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 μέχρι 20 από 526
    ninty Maniac geo2004z Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2008
    χμμ.. περίεργο θέμα. δε θα πω τι πιστεύω αλλά θα αναφέρω τις θρησκείες που αντιπαθώ οι οποίες είναι οι ψευτοθρησκείες που σε αναγκάζουν να θυσιάσεις αθώες ζωές διότι πιστεύεται πως με αυτόν τον τρόπο θα ευνοηθείς από τον θεό σου. αν κάποιος πιστεύει στον θεό και ότι έχει δημιουργήσει όλα αυτά είναι βλακώδες να πιστεύει ότι με την αφαίρεση ζωής θα κερδίσει την εύνοια.

μια ενδιαφέρουσα άποψη σε αυτό το θέμα είναι η άποψη των επιστημόνων που πιστεύουν ότι είμαστε παιδιά των αστεριών. έχει αποδειχθεί ότι κάθε άτομο του σώματός μας, κάθε μόριο του αέρα που αναπνέουμε δημιουργήθηκαν σ' ένα άστρο κι έφτασαν ως εδώ με μια έκρηξη υπερκαινοφανούς, οπότε κατά μια έννοια, είμαστε κυριολεκτικά «παιδιά των αστεριών».

ninty Gamer mike893 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/03/2009
    εγω παντος αδιαφορο τι να πεις τορα δεν πολιπιστευω ουτε στο χριστο ουτε τπτ απο αυτα δεν με ενδιαφερη καθολου ουτε καν ασχολουμαι. εγω πιστευω στον ευατο μου και σε κατι μεγαλιτερο να το πο θεο......... παντος ξερω να πο με 1 φιλο μου για ολα αυτα που συζητουσαμε ητανε και αυτος ελληνας απο τιν ταξη μου και καταληξαμε σε αλλα συμπαιρασματα για ολους τους ρολους και της παναγιας και του χριστου οποτε ............ ο κα8ενας μπορει να πιστευει σε οτι θελει και δεν ειναι σοστο να σε αναγκαζουνε να κανεις κατι τετοιο οπος η βαφτισι ............

εγω ειμαι χριστιανος, αλλα δεν θα καθομαι να πιστευω πως ο θεος μας επλασε με χωμα και οταν βρεχει κλαιει!
    γενικως ειμαι αντιθετος με αυτες τις ηλιθιες αντιληψεις

Η πύλη του Gaming.

Also check out: www.hatorikitchen.com & loopmedia.gr

VIP Member Tzini9 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    14/05/2009
    πραγματι αυτό είναι το μελανό σημείο του χριστιανισμού καθώς και πολών άλλων θρησκειών...δηλαδή το γεγονός ότι δημιουργούνται ανόητες δεισιδαιμονίες και προλήψεις...

VIP Member Rush Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/04/2009
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από scof1990 Εμφάνιση Μηνύματος
    εγω ειμαι χριστιανος, αλλα δεν θα καθομαι να πιστευω πως ο θεος μας επλασε με χωμα και οταν βρεχει κλαιει!
    Εντάξει, φίλε scof, οι αντιλήψεις αυτές κυριαρχούσαν κυρίως πριν την ανάπτυξη της επιστήμης, τότε που οι άνθρωποι δεν γνώριζαν για τα καιρικά φαινόμενα και έπρεπε κάπως να τα ερμηνεύσουν.

ninty Regular Marioland Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    10/06/2007
    Rush οι αντιλήψεις της θρησκείας πάνε και πέρα από τα φυσικά φαινόμενα. δημιουργούν κώδικες συμπεριφοράς που καταπιέζουν το άτομο κοινωνικά και του αφαιρούν το δικαίωμα απόκτησης της γνώσης ή της ικανοποίησης μίας ανάγκης, με πολλές περεταίρω περιπλοκές. για παράδειγμα, αν η θρησκεία δεν είχε δαιμονοποιήσει τόσο πολύ την σεξουαλική ζωή, σε σημείο να γίνεται ταμπού στην διαπαιδαγώγηση των παιδιών, θα μπορούσαμε να μιλήσουμε ελεύθερα στους νέους για τα σεξουαλικά μεταδιδόμενα νοσήματα, τις επιπτώσεις της ανεπιθύμητης εγκυμοσύνης και το πώς θα προφυλαχτούν από αυτά.
    και η ιστορία πάει λέγοντας....

PM me όταν με προσθέσετε!

ninty Maniac geo2004z Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από scof1990 Εμφάνιση Μηνύματος
    η θρησκεία μας δεν αναφέρει πουθενά ότι ο θεός μας έπλασε με χώμα και νερό αλλά κατ' εικόνα και καθ' ομοίωσίν του.

Ημ. Εγγραφής
    07/03/2009
    δεν εχουμαι δει τον θεο οποτε δεν ξερουμαι αν ειναι αληθεια.
    και τορα παλι αυτο με την παρθενικη γενιση ελεος δεν γινεται αυτο αν τοτε υπηρχανε χειρουργεια μπορει αλλα δεν πιστευο μια!!! δλδ πος βγεικε απο την μητρα αφου ητανε παρθενα = η μεμβρανη θα ητανε εκι εκτος αν εκανε τπτ με τον κρινο λολ!!! δηλαδη τη εγινα να τη εγινε ητανε μια που για να μην διξει πος ειχε χαση την παρθενια της ειπανε πος ειναι θαυμα και πος γενισε τον γιο του θεου ελεος τορα για το αν ητανε αληθεια τα θαυμα θα σας γελασο διοτι δεν ειδα τιποτα και ακομα για την δευτερα παρουσια?? 2000 χρονια περασανε και τιποτα ακομα τι μας λες τορα.....

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από geo2004z Εμφάνιση Μηνύματος
    η θρησκεία μας δεν αναφέρει πουθενά ότι ο θεός μας έπλασε με χώμα και νερό αλλά κατ' εικόνα και καθ' ομοίωσίν του.
    ναι αλλα απο χωμα και νερο.........
    ετσι επλασε τον αδαμ και απ το πλευρο του επλασε και την ευα.

Ημ. Εγγραφής
    07/03/2009
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από dimos222 Εμφάνιση Μηνύματος
    ναι αλλα απο χωμα και νερο.........
    ετσι επλασε τον αδαμ και απ το πλευρο του επλασε και την ευα.
    1 πλευρο ενταχει τορα τι να πεις κιολας.............

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας