Σελίδα 1 από 8 12345 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 74
    ninty Regular constadin Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    24/03/2009

Question Παιχνιδια απο amazon και e-bay

Καλησπερα φιλαρακια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με το amazon και το e-bay. Βασικα θελω να αγορασω 1 παιχνιδι απο τα ευρωπαικα sites αλλα ειτε δεν υπαρχει ειτε ειναι πολυ ακριβο. Επειδη δεν εχω αγορασει ποτε απο amazon , e-bay ποτε υπαρχει περιπτωση τα games αυτα να μην παιζουν εφοσον ειναι αμερικανικα? Πρεπει να ψαξω για pal versions?

Το game που θελω ειναι σε προσφορα και το βρηκα εδω :

http://cgi.ebay.com/Okami-Nintendo-W...3286.m63.l1177

Θα παιζει αυτο αραγε στο wii μου? Μηπως υπαρχει καποια αλλη προσφορα καλητερη να μου προτεινετε?

PS. Αξιζει το game αυτο?
    3DS Friend Code: 3609-1079-9510
    Miiverse ID: constadin

Ημ. Εγγραφής
    24/03/2009
    Βασικα μια πιο γενικη αποψη για αυτα τα sites? Εννοω πρεπει παντα να ψαχνω για pal η απλα στην αναζητηση βαζω τον τιτλο και οτι με συμφερει οικονομικα το περνω?

Moderator Hellraider Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    04/11/2008
    Το αν θα πρέπει να είναι pal για να παίξει εξαρτάται από την κονσόλα.Το wii δεν είναι region free για να παίξει NTSC που είναι τα αμερικάνικα και τα ιαπωνικά οπότε αναγκαστικά πρέπει να πάρεις PAL παιχνίδι.Αντίθετα όμως τα DS,PSP,PS3 παίζουν τα πάντα.Επίσης πάντα να ρωτάς για μεταφορικά αν δεν το γράφει ο πωλητής.Ακόμα να κοιτάς το feedback του πωλητή καθώς και comments άλλων που αγόρασαν.Επίσης το 99,99% τον αγορών γίνετε μέσω paypal οπότε θα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει τη κάρτα σου η κάποιον τραπεζικό λογαριασμό.

Τέλος προσωπικά προτιμώ για online αγορές το Play το οποίο είναι και πιο φθηνό και δεν έχει εξτρά μεταφορικά.

ΥΓ:Όσο για το παιχνίδι το πήρες ήδη δεν το συζυτώ καν.

ninty Regular N@Zg0uL Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    19/01/2009
    Ας απαντησει καποιος,για ν μαθαινουν κ αλλα ατομα π δν ξερουν ν κανουν αγωρες μεσα απο τετοια site..oπως εγω!!
    Wii code:4800-4637-5388-3614/Mario Kart:4253-6817-8494/SSBB:5370-3734-5611/COD WAW (5):1719-7469-0037

ninty Regular N@Zg0uL Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    19/01/2009
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από N@Zg0uL Εμφάνιση Μηνύματος
    Ας απαντησει καποιος,για ν μαθαινουν κ αλλα ατομα π δν ξερουν ν κανουν αγωρες μεσα απο τετοια site..oπως εγω!!
    ΟΚ..εγω ειμαι καλυμμενος απ τν απαντηση τ Hellraider
    Wii code:4800-4637-5388-3614/Mario Kart:4253-6817-8494/SSBB:5370-3734-5611/COD WAW (5):1719-7469-0037

ninty Regular MoBoRoS Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    02/03/2009
    Κανε μου μια χαρη....
    Οτι δεις και εχει τοποθεσια hong kong μην το αγορασεις. Γιατι οι πειρατες εχουν αρχισει να μολυνουν το ebay. Η καλυτερη συμβουλη που θα σου φανει πολυ χρησιμη αν αρχιζεις να παιρνεις ds games απο ebay ειναι οπου βλεπεις hong kong να τρεχεις μακρυα.
    Επισης οταν η φωτογραφια του αντικειμενου δεν εινιαι τραβηγμενη απο σπιτι και ειναι παρμενη απο το ιντερνετ οπως στην παρουσα φαση ειναι μεγαλο μειονεκτημα. Αλλα στη συγκεκριμενη περιπτωση του link σου ο seller εχει υψηλο feedback και ειναι πολυ αξιοπιστος μιας και δεν ειναι ουτε απο το hong kong ουτε τιποτα. Παντα οταν αγοραζεις πρεπει να εισαι προσεκτικος. Οσο πιο πολυ αγοραζεις απο το νετ τοσο παραπανω εμπειρια θα κερδιζεις. Καλες αγορες, man!! ;)

**THE ART OF VIDEOGAMES **

ninty Lover Ash_Pokemaster Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/06/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Hellraider Εμφάνιση Μηνύματος
    Το αν θα πρέπει να είναι pal για να παίξει εξαρτάται από την κονσόλα.Το wii δεν είναι region free για να παίξει NTSC που είναι τα αμερικάνικα και τα ιαπωνικά οπότε αναγκαστικά πρέπει να πάρεις PAL παιχνίδι.Αντίθετα όμως τα DS,PSP,PS3 παίζουν τα πάντα.Επίσης πάντα να ρωτάς για μεταφορικά αν δεν το γράφει ο πωλητής.Ακόμα να κοιτάς το feedback του πωλητή καθώς και comments άλλων που αγόρασαν.Επίσης το 99,99% τον αγορών γίνετε μέσω paypal οπότε θα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει τη κάρτα σου η κάποιον τραπεζικό λογαριασμό.

Τέλος προσωπικά προτιμώ για online αγορές το Play το οποίο είναι και πιο φθηνό και δεν έχει εξτρά μεταφορικά.

ΥΓ:Όσο για το παιχνίδι το πήρες ήδη δεν το συζυτώ καν.
    Ναι. Εγώ πάντως έχω Αμερικάνικο Brawl! :w00t:
    Υπάρχει Homebrew που μπορεί να κάνει το Wii Region Free. Για εμένα το region locking δεν είναι πλέον πρόβλημα, και πιστεύω ότι καλά θα είναι να ξεκολλήσει και η Nintendo κάποια στιγμή...

Moderator Hellraider Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    04/11/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Ash_Pokemaster Εμφάνιση Μηνύματος
    Ναι. Εγώ πάντως έχω Αμερικάνικο Brawl! :w00t:
    Υπάρχει Homebrew που μπορεί να κάνει το Wii Region Free. Για εμένα το region locking δεν είναι πλέον πρόβλημα, και πιστεύω ότι καλά θα είναι να ξεκολλήσει και η Nintendo κάποια στιγμή...
    Μα ούτε για εμένα είναι πρόβλημα αλλά άλλο αυτό.
    Και δεν μπορείς να φανταστείς πόσο συμφωνώ μαζί σου για το πόσο ηλίθιο και άχρηστο είναι το region locking.

Ημ. Εγγραφής
    24/03/2009
    Στο play.com και συγκεκριμενα εδω http://www.play.com/Games/Wii/4-/351...ddpt=436246312 στο οκαμι εχει το παρακατω Condition: NEW

Seller & Rating: CHEAPESTgames | 95% positive (from 2053 ratings)

Delivery: UK | Estimated Delivery: 6-7 days

Τι σημαινει αυτο ερχετε Ελλαδα η οχι?

Administrator RooF Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    22/12/2008
    ολα τα παιχνιδια αξιας μεχρι 30λιρες ερχονται ελλαδα. αν κανεις λογαριασμο και το παραγγειλεις θα σου δωθει η επιλογη για εκτος Uk αποστολη.

Αυτο που εχεις ποσταρει ειναι μεν καινουργιο αλλα ειναι απο playtrade.
    "Μη ρωτάς τι μπορεί να κάνει η Nintendo για σένα, αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τη Nintendo"

NFC :
    RooFgr
    3DS FC
    : 1848-1659-1090

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία