Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 μέχρι 20 από 35

Θέμα: Wii shop channel

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Ash_Pokemaster Εμφάνιση Μηνύματος
    Πρακτικά είναι downgrade, αφού κάνει το λειτουργικό σύστημα του Wii λίγο χειρότερο αντί για λίγο καλύτερο. Δεν προσθέτει κάτι, μόνο αφαιρεί. Αυτό το "update" είναι η μεγαλύτερη αποτυχία της Nintendo τα τελευταία 5 χρόνια.
    Τι αρνητικό έχει το update? Τι ακριβώς αφαιρεί? Εγώ ξέρω ότι χτυπά την πειρατεία (βλ. Homebrew κλπ) και επίσης λύνει και ένα πρόβλημα με το multiplayer του The Conduit. Εσύ τι ακριβώς ξέρεις ότι αφαιρεί? Γιατί εμένα μου φαίνεται για update το χτύπημα της πειρατείας, όχι downgrade...

ninty Lover Ash_Pokemaster Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/06/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Dimpap28 Εμφάνιση Μηνύματος
    Τι αρνητικό έχει το update? Τι ακριβώς αφαιρεί? Εγώ ξέρω ότι χτυπά την πειρατεία (βλ. Homebrew κλπ) και επίσης λύνει και ένα πρόβλημα με το multiplayer του The Conduit. Εσύ τι ακριβώς ξέρεις ότι αφαιρεί? Γιατί εμένα μου φαίνεται για update το χτύπημα της πειρατείας, όχι downgrade...
    Homebrew = Πειρατεία;
    Λυπάμαι πραγματικά να ακούω κάτι τέτοια...

Δεν χρειάζεται καν να μπω στη διαδικασία να πω τα θετικά των Homebrew, αφού είναι γελοίο να πει κανείς ότι έχουν οτιδήποτε το αρνητικό.

Από 'κει και πέρα, το downgrade brickάρει κάποια Wii. Η Nintendo με την σειρά της λέει ψέματα, και άκουσα ότι μάλιστα σβήνει κάποια ποστς από το official forum, ισχυριζόμενη ότι αυτό έχει να κάνει με τα modded Wii, τη στιγμή που τα μοναδικά σχεδόν κρούσματα που έχουν αναφερθεί είναι από κονσόλες που δεν έχουν πειραχτεί. Λόγω της μικρής συχνότητας αυτών που έχουν πειραχτεί φυσικά, όχι ότι έχουν κανένα immunity αυτά. Ας μην μιλήσουμε και για άλλα μικροπροβλήματα που έχουν ακουστεί, αφού και τα παραπάνω μόνα τους αποδεικνύουν πόση προχειρότητα και έλλειψη επαγγελματισμού έδειξε μία τόσο μεγάλη εταιρία, μη τεστάροντας καν το νέο λειτουργικό με το οποίο θα ανανέωνε κονσόλες τριών ηπείρων...

Επίσης, το συγκεκριμένο update δεν έχει καν δικαιολογία να κυκλοφορίσει, αφού δεν κάνει ούτε καν επιφανειακές αλλαγές. Είναι άλλη μία αποτύχημένη προσπάθεια της Nintendo να στερίσει από τους fans της κάτι που θα έπρεπε να τους έχει δώσει από την αρχή. Region-free παιχνίδια, δυνατότητα αναπαραγωγής media, προώθηση freeware τόσο προγραμμάτων όσο και παιχνιδιών και ένα σωρό άλλα πράγματα.

Τι να πει κανείς.

Administrator RooF Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    22/12/2008
    Τωρα χωρις πλακα. Υπαρχει κανενας που δινει δεκαρα για homebrew shareware στο Wii? Δεν μιλαω για τους προγραμματιστες που το κανουν για την παρτι τους αλλα για τους gamers. Πειτε μου εναν homebrew τιτλο που να αξιζει. Υπαρχει κανενα? Τι με νοιαζει το DVD playback στο Wii η με νοιαζει να κανω το Wii media center? Δε λεω καλα θα ηταν να τα ειχε αυτα απο τη μαμα Nintendo αλλα δεν μου ειναι τοσο απαραιτητα ωστε να φτασω στο σημειο να hackαρω την κονσολα μου (οπως δεν ειναι τοσο απαραιτητα σε οσους δεν τους νοιαζει να παιζουν πειρατικες ROM) Στο τελος-τελος τι καλυτερο για homebrew απο το PC? Αν σας ενδιαφερει τοσο η homebrew κοινοτητα στο PC υπαρχουν και περισσοτερα προγραμματα και παιχνιδια και η δουλεια γινεται πιο ευκολα.

Κακα τα ψεμματα το 90% των ανθρωπων που εχουν το homebrew channel το εχουν για να παιζουν πειρατικα παιχνιδια και emulators.
    "Μη ρωτάς τι μπορεί να κάνει η Nintendo για σένα, αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τη Nintendo"

NFC :
    RooFgr
    3DS FC
    : 1848-1659-1090

Homebrew = Πειρατεία;
    Λυπάμαι πραγματικά να ακούω κάτι τέτοια...
    Δεν εννοώ το Homebrew αυτό καθ' εαυτό, αλλά το ότι μπορείς να παίξεις ISOs κατεβασμένα από το Internet μέσω αυτού... Αυτό είναι πειρατεία ή όχι? Δεν αναφέρομαι στις διάφορες εφαρμογές και τα "παιχνιδάκια" του, αλλά στα παιχνίδια που μπορείς να παίξεις παράνομα μέσω αυτού...

Τώρα εσύ αν δε θες να brickάρει το Wii σου μην κάνεις το update... Εγώ πάντως χάρηκα που το έκανα, γιατί θέλω η κονσόλα μου να λειτουργεί άψογα, ξέροντας πάντα ότι δεν το έχω πειράξει. Όσο γι' αυτά τα μεμονομένα περιστατικά μη πειραγμένων Wii που επηρεάστηκαν από το update, η Nintendo θα τα επισκευάσει ως οφείλει.

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από RooF Εμφάνιση Μηνύματος
    Κακα τα ψεμματα το 90% των ανθρωπων που εχουν το homebrew channel το εχουν για να παιζουν πειρατικα παιχνιδια και emulators.
    +1

Ημ. Εγγραφής
    23/06/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από RooF Εμφάνιση Μηνύματος
    Τωρα χωρις πλακα. Υπαρχει κανενας που δινει δεκαρα για homebrew shareware στο Wii? Δεν μιλαω για τους προγραμματιστες που το κανουν για την παρτι τους αλλα για τους gamers. Πειτε μου εναν homebrew τιτλο που να αξιζει. Υπαρχει κανενα?
    http://www.scummvm.org/
    Ορίστε "ένας," ο οποίος για την ακρίβεια μετράει για πολλούς και αποτελεί απαρκή, αν και όχι μοναδικό λόγο να βάλει κανείς homebrew. :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=dxZQ3WDlF0M
    Άλλος ένας.

http://wiibrew.org/wiki/List_of_homebrew_games
    Να μία πληθόρα άλλων, που αν κάτσεις και ψάξεις, θα βρεις αρκετά παιχνίδια με τα οποία μπορείς να σκοτώσεις τον χρόνο σου.

http://wiibrew.org/wiki/List_of_homebrew_applications
    Και μία λίστα με πολλά applications για το Wii. Προσέξ' τε τα Media Players, το Linux, και πολλά άλλα προγραμματάκια, αν όχι όλα υπερβολικά χρήσιμα, σίγουρα καλά για να περάσεις την ώρα σου.

Τι με νοιαζει το DVD playback στο Wii η με νοιαζει να κανω το Wii media center?
    Εσένα μπορεί να μην σε νοιάζει, αλλά δεν αποτελείς κανόνα. Οποιοσδήποτε βλέπει σειρές ή anime που έχει κατεβάσει από το internet και θέλει να τα απολαύσει σε μία μεγαλύτερη οθόνη, έχει αρκετούς λόγους να τον νοιάζει.

Δε λεω καλα θα ηταν να τα ειχε αυτα απο τη μαμα Nintendo αλλα δεν μου ειναι τοσο απαραιτητα ωστε να φτασω στο σημειο να hackαρω την κονσολα μου (οπως δεν ειναι τοσο απαραιτητα σε οσους δεν τους νοιαζει να παιζουν πειρατικες ROM) Στο τελος-τελος τι καλυτερο για homebrew απο το PC? Αν σας ενδιαφερει τοσο η homebrew κοινοτητα στο PC υπαρχουν και περισσοτερα προγραμματα και παιχνιδια και η δουλεια γινεται πιο ευκολα.
    Ναι, okay, δεν διαφωνώ. Αλλά νταξ, η συζήτηση δεν έχει νόημα αν βάλουμε τα PC μέσα. Σαφώς μπορώ να αναπαράγω DVD και Media στην οθόνη του υπολογιστή μου. Εγώ θέλω όμως να το κάνω στο Wii. Για την πλάκα του εν μέρει; Ίσως. Κυρίως όμως για τις gaming δυνατότητές του, όπως και το γεγονός ότι η τηλεόραση στην οποία είναι συνδεδεμένο είναι περίπου 10 ίντσες μεγαλύτερη από αυτή του υπολογιστή.

Όπως λες κι εσύ, κακά τα ψέματα. 5 ευρώ το παιχνίδι NES εν έτοι 2009 είναι κλεψιά. Υπάρχουν πολλά παιχνίδια NES που θέλω να παίξω, αλλά όχι, δεν θα πλήρωνα με αυτόν τον τρόπο για αυτά. Αν τα πούλαγαν ξανά σε κανονική μορφή, με την κανονική κασέτα, τότε μετά χαράς. Αλλά δεν δίνω 5 ευρώ για να παίξω εικονική μορφή ενός παιχνιδιού που βγήκε πριν 20 χρόνια.

Και προσοχή, με αυτό δεν θέλω να μειώσω την ποιότητα και η αξία των παιχνιδιών εκείνων. Όπως υπάρχουν τώρα καλά και κακά παιχνίδια, έτσι και τότε. Αλλά προτιμότερο θα μου ήταν να πάρω με τα 5 ευρώ (ή και λιγότερο) που θα ρίξω στην Virtual Console, την αυθεντική κασέτα από το eBay και να μπορώ να την κορνιζάρω κιόλας.

Επιπλέον, αγοράζοντας ένα παιχνίδι ανταμοίβεις τον κατασκευαστή του για την προσπάθεια. Σε αυτή την περίπτωση αμφυβάλλω για το αν οι αρχικές ομάδες έχουν οποιαδήποτε σχέση με τα τωρινά Virtual Console releases. Είναι καθαρό κέρδος το οποίο δεν προήλθε από κανέναν υδρώτα και καμία προσπάθεια.

Ας μην αναφέρω και την άθλια γκάμα των τίτλων που υπάρχει, όπως και το μέτριο emulating σε σχέση με τα unofficial emulators. Ούτε το MOTHER του NES είδα στο VC, ούτε το MOTHER2, ούτε το Chrono Trigger, παιχνίδια που ποτέ δεν κυκλοφόρησαν στην ήπειρό μου. Ακόμα και άλλα τέλος πάντων, και ιδιαίτερα αν πρόσθεταν features, όπως κάνουν οι άλλες εταιρίες στο PlayStation Network και το Xbox Live Arcade.

Α, και για το ιστορικό, έχω πάρει κάποια παιχνίδια Virtual Console. Από αυτά ας ξεχωρίσω το Sin & Punishment και το Pulseman, προηγουμένως Japan exclusives. Και το αναφέρω σε πρώτη φάση ως απόδειξη του ότι τιμάμε κάποιες κινήσεις, και επιπλέον για να μου δικαιοδοτηθεί να παραπονεθώ που δεν σήκωσαν το δαχτυλάκι τους να μεταφράσουν τα 3-4 μοναδικά menus που είχε το Pulseman, και εγώ τώρα το παίζω στα ιαπωνικά τη στιγμή που θα μπορούσα να παίξω το αγγλικό rom!

Δεν εννοώ το Homebrew αυτό καθ' εαυτό, αλλά το ότι μπορείς να παίξεις ISOs κατεβασμένα από το Internet μέσω αυτού... Αυτό είναι πειρατεία ή όχι? Δεν αναφέρομαι στις διάφορες εφαρμογές και τα "παιχνιδάκια" του, αλλά στα παιχνίδια που μπορείς να παίξεις παράνομα μέσω αυτού...
    Α, ναι, ξέχασα τα ISOs! Αν και προσωπικά δεν έχω ασχοληθεί με το ISO Loading, δικαιολογώ την ύπαρξή τους εν μέρει. Η Nintendo δεν προσφέρει demos ούτε για δείγμα (ή για την ακρίβεια προσφέρει μερικά διάσπαρτα, εντελώς αδιάφορα demos για DS!). Αν είχα παίξει demo του Red Steel, ή αν είχα τη δυνατότητα να το δοκιμάσω έστω πριν το πάρω, αμφυβάλλω αν θα είχα προχωρίσει σε αγορά του. Τώρα, εντάξει. Σίγουρα οι τεράστια πλειωνότητα δεν τα χρησιμοποιεί για καλοκάγαθους σκοπούς, και για αυτό δεν μπορώ να αρνηθώ ότι σε πολλές περιπτώσεις παραχρησιμοποιούνται.

Αλλά μια φορά, η συχνότητα δεν είναι αρκετά μεγάλη, και το κακό αντιστρέφεται αν αναλογιστεί κανείς πόσες "τσάμπα αγορές" γίνονται από fans, λόγω της παντελούς έλλειψης demos, αλλά και της απαγόρευσης από την Nortec (τουλάχιστον) για ενοικίαση παιχνιδιών! Και πέρα αυτών. Για το Brawl και το No More Heroes ας δώσω και 150 ευρώ. Τώρα όμως εντάξει. Αξίζει να αγοράζεις το Red Steel και το Pokemon Battle Revolution 50 ευρώ; Ας έκαναν 20 και να έλεγα δίκαιο. Διακύμανση τιμών - ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ, λοιπόν.

Όσο λοιπόν απαγορεύεται η ενοικίαση, δεν υπάρχουν demos, και όλα τα παιχνίδια κάνουν 50 ευρώ, τότε ηθικά η πειρατία είναι μια χαρά.

Εκτός και του ότι υπάρχει δυνατότητα να παίξει κάποιος GameCube παιχνίδια, τα οποία πλέον όχι, δεν θα κάτσω να ψάξω και πολύ.

Τέλος, και εδώ κρατάω το σημαντικότερο μέρος του post μου, η σημαντικότερη χρησιμότητα των Homebrews είναι το Region... wait for it... Free!

Region Free!

Το Super Smash Bros. Brawl είναι το παιχνίδι που θεωρώ μακράν το καλύτερο του Wii. Ίσως κάπου το 1/4 του χρόνου που έχω κάτσει στην κονσόλα να είναι μόνο στο Brawl. Και το χειρότερο απ' όλα; Βγήκε στην Ευρώπη μόνο 4 μήνες μετά από την κυκλοφορία στην Αμερική! Η αγαπημένη μου εταιρία όμως φρόντισε να μην μπορώ να το παίξω στην Ευρωπαϊκή κονσόλα μου νωρίτερα, παρ' ό,τι και εγώ πλήρωσα 250€, σαν τον Αμερικάνο. Ε, τα Homebrew (και ειλικρινά, αυτός ήταν ο λόγος που ασχολήθηκα με αυτά εξ' αρχής) μου άνοιξαν το δρόμο και μπόρεσα να κάνω import από το εξωτερικό το αγαπημένο μου παιχνίδι χωρίς να μπορώ απλώς να κοιτάω το αριστουργιματικό κουτί του, και κυριολεκτικά μου έλυσαν τα χέρια, καθώς έπαιξα το παιχνίδι παραπάνω απ' όσο θα μπορούσα φυσιολογικά, αφού ακολουθούσε και χρονιά πανελληνίων. (Ένιωσα και διπλό hype, για Αμερικάνικο και Ευρωπαϊκό release!)

Οπότε, αν εμφανιστεί κάποιος στο επόμενο ποστ, και μου πει ότι τα imports είναι και αυτά κάτι το αρνητικό, επειδή δεν προωθούν την Ευρωπαϊκή αγορά, επειδή "τα απαγορεύει η μαμα Nintendo," ή ξέρω 'γω τι άλλη μ@λακία, τότε ας μην κουραστεί. Η ανταπόκρισή μου θα είναι απλή:

ΚΟΡΟΪΔΟ.

Υ.Γ.: Είμαι πολύ συγκεκριμένος στο post, κάτι που δεν χρειάζεται να κάνω, αφού είναι ούτως ή άλλως αστείο να θεωρεί κάποιος ότι το παραπάνω που μπορεί να του προσφερθεί και δεν του προσφέρεται δεν τον νοιάζει. Ό,τι κι αν είναι αυτό. Τα Homebrew ανοίγουν άπειρους δρόμους.

ninty Regular YaTa Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    19/07/2009
    Νταξ, έπος το προηγούμενο ποστ, και συμφωνώ σχεδόν σε όλα.

Αν είναι δυνατόν να είμαστε ικανοποιημένοι από την Nintendo of Europe που σε κάθε release μας ''ρίχνει'' κανα 2-3 μήνες καθυστέρηση (στην καλύτερη) και από τη Nortec που δεν επιτρέπει να νοικιάζουμε παιχνίδια για να τα δοκιμάζουμε.

...
    Συμφωνώ με όσα λες και για τον λόγο που το κάνεις αυτό, αλλά δεν είναι λογικό η Nintendo να προσπαθήσει να σταματήσει την όποια μη εγκεκριμένη από αυτήν δραστηριότητα που αφορά την κονσόλα της? Έχει το δικαίωμα...

Τώρα για το αν το update ήταν μια γρήγορη ξεπέτα δεν το ξέρω, γιατί δεν έχω ασχοληθεί με το homebrew και τα IOSs... Όμως για να χρησιμοποιήσει κάποιος το Wii Shop και το Internet Channel είναι αναγκασμένος να κάνει το update. Και όλοι πρέπει να το κάνουν... Εκτός και αν φοβούνται και θέλουν να περιμένουν μέχρι το update 4.3 για να είναι σίγουροι... Κάτι που, μεταξύ μας, δε θα αργήσει να γίνει...

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από YaTa Εμφάνιση Μηνύματος
    Αν είναι δυνατόν να είμαστε ικανοποιημένοι από την Nintendo of Europe που σε κάθε release μας ''ρίχνει'' κανα 2-3 μήνες καθυστέρηση (στην καλύτερη) και από τη Nortec που δεν επιτρέπει να νοικιάζουμε παιχνίδια για να τα δοκιμάζουμε.
    Τα παραλές λίγο... Δεν αργούν και τόσο πολύ τα παιχνίδια σε σχέση με την Αμερική! Τι θα πάθουμε δηλαδή αν παίξουμε το παιχνίδι έστω ένα μήνα το πολύ πιο μετά από τους Αμερικάνους?

Ημ. Εγγραφής
    23/06/2008
    Συμφωνό με όσα λες και για τον λόγο που το κάνεις αυτό, αλλά δεν είναι λογικό η Nintendo να προσπαθήσει να σταματήσει την όποια μη εγκεκριμένη από αυτήν δραστηριότητα που αφορά την κονσόλα της? Έχει το δικαίωμα...
    Σαφώς και έχει το δικαίωμα. Βασικά πολλά έχει το δικαίωμα να κάνει, αλλά περισσότερο πρέπει να κολλάμε στο τι είναι σωστό να κάνει. Από εμένα έχει το ελεύθερο να κάνει ό,τι θέλει, αλλά αν θέλει να συνεχίζω να την υποστοιρίζω όπως κάνω, τότε καλά θα ήταν να κάνει τα στραβά μάτια μερικές φορές σε τέτοιες θετικές προσπάθειες. Δεν είναι πολλοί αυτοί που εγκαθηστούν το Homebrew Channel, και τα άτομα που το χρησιμοποιούν για ISO Loading δεν είναι τόσα ώστε να παθαίνει μεγάλη ζημιά η εταιρία. Επομένως why bother;

Τώρα για το αν το update ήταν μια γρήγορη ξεπέτα δεν το ξέρω, γιατί δεν έχω ασχοληθεί με το homebrew και τα IOSs... Όμως για να χρησιμοποιήσει κάποιος το Wii Shop και το Internet Channel είναι αναγκασμένος να κάνει το update. Και όλοι πρέπει να το κάνουν... Εκτος και αν φοβούνται και θέλουν να περιμένουν μέχρι το update 4.3 για να είναι σίγουροι... Κάτι που, μεταξύ μας, δε θα αργήσει να γίνει...
    No worries, το πρόβλημα ήδη διορθώθηκε. :w00t:

Τα παραλές λίγο... Δεν αργούν και τόσο πολύ τα παιχνίδια σε σχέση με την Αμερική! Τι θα πάθουμε δηλαδή αν παίξουμε το παιχνίδι έστω ένα μήνα το πολύ πιο μετά από τους Αμερικάνους?
    Κι όμως... Τα παραδείγματα είναι πολλά, και αφορούν κυρίως καλά παιχνίδια. Το Tales of Symphonia: Dawn of the New World καθυστέρισε ένα χρόνο και δύο μέρες σε σχέση με την Αμερικάνικη κυκλοφορία! Οι Pokemon Diamond και Pearl καθυστέρισαν τρείς μήνες. Το Brawl σχεδόν τέσσερις. To No More Heroes δύο μήνες. Και υπάρχουν και πολλά άλλα παραδείγματα.

Ας πούμε βέβαια και για τις ελάχιστες νίκες μας! Το Disaster και το Another Code: R, τα οποιά ακόμα να κυκλοφορίσουν στην Αμερική! :tongue: (Και το πρώτο Another Code, που κυκλοφόρησε νωρίτερα. :tongue Άλλο που κανείς δεν τα εκτίμησε...

Όσο για τον ένα μήνα που λες, για εμένα ακόμα και αυτός είναι πολύ για ένα παιχνίδι που περιμένω να παίξω ένα χρόνο. Για ένα παιχνίδι όπως το Pokemon για παράδειγμα, θα μου ήταν αδύνατο να περιμένω κάθε φορά την Ευρωπαϊκή ημερομηνία, ακόμα και αν ήταν δύο βδομάδες μετά... (αν και εδώ που τα λέμε τόσο θα πάρει και το shipping... )

το homebrew το καταπολεμά oxi μονο η Nintendo αλλα και οι άλλες εταιρίες.
    Είναι λογικό πως η Nintendo έχει πρόβλημα αφού με Homebrew βάζεις emulaters και παίζεις πειρατικά παιχνίδια.Είναι μια διαδικασία που δεν οφειλή την Nintendo αφού αυτή θέλει να πουλάει τα παιχνίδια τις μέσο virtual console.
    ΔΕΝ σύμφωνο καθόλου πως τα παιχνίδια του nes και snes είναι ακριβά.
    Καθώς δεν υπάρχει δυνατότητα να τα αγοράσεις πουθενά για λιγότερα λεφτά (ΜΟΝΟ η αποστολές θα στοιχίσουνε 3 ευρώ).
    Επίσης τα παιχνίδια που θα βρει κανεις στο virtual console είναι παρα πολλά,καταλαμβάνουνε κάθε γούστο και προσφέρουνε και ποιότητα.
    Nintenso ωίϊ έχει το καλύτερο shop για παλιά παιχνίδια κάτι που ούτε η sony ούτε η microsoft φτάνουνε καν κοντά!
    μπορεί se κάποιος να αρέσουνε κουτιά,όμως τα κατεβασμένα παιχνίδια έχουνε ένα θετικό στοιχειο αφού θα είναι για πάντα στην κονσόλα σου και θα είναι πάντα συμβατά με τα καινούρια μηχανήματα (όταν βγει καινούρια κονσόλα τις nintendo σίγουρα θα μπορέσεις να μεταφέρεις το Virtual Shop σου στο καινούριο μηχάνημα,έτσι πιστεύω εγώ)

τελοσπάντων πιστεύω πως οι homebrew κοινότητα έχει παρα πολλά θετικά πράγματα να προσφέρει,πολλά "απλικατιονς" και επίσης κάποια παιχίδια,όμως αφού δεν τηρεί τα δικαιώματα τότε απλά δεν συμφέρει την Nintendo.
    ακόμα όμως και να τυρί τα πάντα,αν δεν σύμφωνη η nintendo τότε δεν μπορεί να κάνει κανεις τίποτα.
    getor get out.

Administrator RooF Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    22/12/2008
    Ash δεχομαι την αποψη σου επι του θεματος αλλα διαφωνω. Σε γενικες γραμμες με καλυψαν ο dimpap και ο cowboy.

Σχετικα με το ScummVM και το Quake και για τα ... pong και τις πασιεντζες των homebrew δε νομιζω πως αξιζει να πω κατι διαφορετικο απο οτι ειπα στο αρχικο μου ποστ σχετικα με το οτι καποια πραγματα ειναι καλυτερα στο PC.
    "Μη ρωτάς τι μπορεί να κάνει η Nintendo για σένα, αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τη Nintendo"

NFC :
    RooFgr
    3DS FC
    : 1848-1659-1090

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία