Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Αποτελέσματα 31 μέχρι 35 από 35

Θέμα: Wii shop channel

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από YaTa Εμφάνιση Μηνύματος
    Αυτό ισχύει όταν μιλάμε για 3rd party παιχνίδια. Για παιχνίδια-''ναυαρχίδες'' των Wii και DS, όπως το Brawl και οι Pokemon Diamond & Pearl, δε φταίει καμία Capcom και καμία Namco.

Τέλος πάντων, γενικά υπάρχει κάποια σύγχυση πιστεύω, γιατί απότι κατάλαβα από τα γραφόμενα μου με θεωρήσατε υποστηρικτή της πειρατίας, κάτι που σε καμία περίπτωση δεν ισχύει, και δεν κατάλαβα από πού και ως που σας προέκυψε. Είμαι οριζόντια, κάθετα και διαγώνια αντίθετος με ''πουριτανικές'' απόψεις που διαβάζω εδώ μέσα, και πιστεύω ότι θα έπρεπε όλοι να είμαστε πιο απαιτητικοί απέναντι στην Nintendo, που πάνω απόλα είναι ένας παγκόσμιος κολοσσός που έχει γιγαντωθεί με τα λεφτά όλων μας. Με το να βλέπουμε θετική κάθε της ενέργεια, δε βλέπω να κερδίζουμε σε κάτι. Και φυσικά τρίχες πολεμάει το τελευταίο update, ποιά πειρατεία. Αν ήθελαν να σταματήσουν την πειρατεία θα είχαν κάνει τα απαραίτητα βήματα. Γνωρίζουν, όμως, ότι τους συμφέρει αυτή η ευκολία στο να παίξει κάποιος σπασμένα, που υπήρχε και επί PS2, γιατί αυτό κάνει την κονσόλα πιο επιθυμητή από πολλούς που δεν έχουν την οικονομική κατάσταση να αγοράζουν αυθεντικά παιχνίδια. Από εκεί και πέρα, φυσικά και δεν μπορώ να πω ότι θεωρώ ηθική την πειρατεία, παρά το γεγονός ότι χωρίς αυτή θα έπρεπε κανονικά όλοι να αρχίζαμε το gaming στα 25, όταν και αρχίζει κάποιος να βγάζει δικά του λεφτά για να αγοράζει τα, ομολογουμένως ακριβά, παιχνίδια.

Επιρρεπείς σε τι ακριβώς να είμαστε; :tongue_smilie:

ΥΓ: Για την ιστορία, το να βάλεις φιμέ τζάμια είναι όντως παράνομο.
    μα είναι πολύ δύσκολα πιστεύω να σταματήσει την πειρατεία.
    δεν νομίζω να υπάρχουνε πολύ άλλη τρόποι που να μην σκέφτηκε η nintendo ώστε να καταπολέμηση η εμποδίσει την πειρατεία,εμενα δεν μου έρχεται κανένας άλλος.
    getor get out.

ninty Regular takeshi Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    01/02/2013
    Ενώ άλλοι συζητάνε ήδη για το NX, εγώ θέλω να κάνω μία ερώτηση για το Wii και συγκεκριμένα για το Wii Shop Channel...

Μπορεί κάποιος εν έτη 2015 να αγοράσει retro παιχνίδια από το e-shop του Wii; Θέλει ένας γνωστός μου να κατεβάσει το Super Metroid και είναι αποφασισμένος να ξεθάψει την κονσόλα από το πατάρι αν και εφόσον μπορεί ακόμα να αγοράσει παιχνίδια από το e-shop του Wii.

(thanx που ξεκλειδώθηκε το θέμα )
    Τελευταία επεξεργασία από takeshi; 24-06-2015 στις 13:28
    Nintendo Network ID: takeshi_swe
    3DS Friend Code: 4398-9636-6462
    Animal crossing dream address: 7200-3189-5110

Moderator agilebeast Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    16/01/2010
    Tο e-shop λειτουργεί κανονικά. Τα online features των παιχνιδιών δεν λειτουργούν.
    In the end you played with the Megadrive too
    "people need to stop saying bad controls when they actually mean the controls are different to what they're used to or are expecting, have a lot of depth and they can't be bothered learning
    just admit you're too lazy to learn in depth game systems"

ninty Regular takeshi Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    01/02/2013
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από agilebeast Εμφάνιση Μηνύματος
    Tο e-shop λειτουργεί κανονικά. Τα online features των παιχνιδιών δεν λειτουργούν.
    Οκ, εξάλλου τα retro παιχνίδια (NES, SNES κλπ) του e-shop δεν έχουν online features, οπότε δεν μας απασχολεί ιδιαίτερα!

Thanx!
    Nintendo Network ID: takeshi_swe
    3DS Friend Code: 4398-9636-6462
    Animal crossing dream address: 7200-3189-5110

ninty Regular Andrew Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    11/01/2013
    Ναι ανέβασαν ξανά τα donkey kong όταν βγήκαν και στο wii u. Το save σύστημα δεν είναι τόσο καλό όσο του wii u αλλά έχει πολύ περισσότερα παιχνίδια.
    https://www.youtube.com/watch?v=FeW0Mlty_tY

3ds friend code 0404-6666-0309 add me(barkley34)

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας