Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 21 μέχρι 30 από 33
    ninty Gamer Blazert Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    26/12/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από JFTS Εμφάνιση Μηνύματος
    Εχεις δικιο. Ξεκαρδιζομαι ειδικα οταν μου λενε οτι το Counter-Strike ειναι το καλυτερο παιχνιδι κι οταν τους ρωταω γιατι, μου λενε οτι αυτο παιζει ολη η Ελλαδα!!!
    Εγώ νευριάζω πιο πολύ όταν λένε ότι είναι καλύτερο το Lineage...!

ninty Gamer mike893 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/03/2009
    σοστα βλεπεις κατι παιδακια (εγω οπος και στο dota τα λενε ζωακια) που πισοτεουνε πος οτι παιζουνε ειναι το καλητερο..... μλκισμενα......!!!

ninty Lover Vetus Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/10/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από JFTS Εμφάνιση Μηνύματος
    Ξεκαρδιζομαι ειδικα οταν μου λενε οτι το Counter-Strike ειναι το καλυτερο παιχνιδι κι οταν τους ρωταω γιατι, μου λενε οτι αυτο παιζει ολη η Ελλαδα!!!
    Ε, όχι κι όλη η Ελλάδα. Η γιαγιά μου παίζει μονάχα Katamari Damacy όπου με νικάει συνέχεια. :tongue_smilie:

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από mike893 Εμφάνιση Μηνύματος
    σοστα βλεπεις κατι παιδακια (εγω οπος και στο dota τα λενε ζωακια) που πισοτεουνε πος οτι παιζουνε ειναι το καλητερο..... μλκισμενα......!!!
    Άστα. Είχα μια τέτοια συζύτηση μ' ένα παλιό φίλο του μικρού μου αδελφού που συνάντησα τυχαία στο λεωφορείο και με σνόμπαρε (με είπε και νουμπά, τρομάρα του) ότι δεν ξέρω από rpg επειδή δεν παίζω Lineage (που είναι MMORG αλλά τέσπα) και του απαντάω "Τι λες, βρε νουμπίδι; Έχεις παίξεις ποτέ σου Final Fantasy; (Aν και δεν μ' αρέσει αλλά αντικειμενικά είναι από τα καλύτερα rpg) Grandia; Chrono Trigger; Dragon Quest; Όχι; Mην μιλάς τότε!"

ninty Gamer JFTS Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    14/01/2009
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Blazert Εμφάνιση Μηνύματος
    Εγώ νευριάζω πιο πολύ όταν λένε ότι είναι καλύτερο το Lineage...!
    Φρικτο λαθος! Πως ξεχασα να αναφερω το Lineage... Γινεται χαμος μ' αυτο το ας πουμε παιχνιδι.

ninty Gamer mike893 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/03/2009
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Vetus Εμφάνιση Μηνύματος
    Ε, όχι κι όλη η Ελλάδα. Η γιαγιά μου παίζει μονάχα Katamari Damacy όπου με νικάει συνέχεια. :tongue_smilie:

Άστα. Είχα μια τέτοια συζύτηση μ' ένα παλιό φίλο του μικρού μου αδελφού που συνάντησα τυχαία στο λεωφορείο και με σνόμπαρε (με είπε και νουμπά, τρομάρα του) ότι δεν ξέρω από rpg επειδή δεν παίζω Lineage (που είναι MMORG αλλά τέσπα) και του απαντάω "Τι λες, βρε νουμπίδι; Έχεις παίξεις ποτέ σου Final Fantasy; (Aν και δεν μ' αρέσει αλλά αντικειμενικά είναι από τα καλύτερα rpg) Grandia; Chrono Trigger; Dragon Quest; Όχι; Mην μιλάς τότε!"
    καλα του ταπες........

ninty Follower MrDododi Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    06/10/2014
    I'll never pay for online gaming, never.
    Adododo!!!

VIP Member Dani14 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    24/09/2009
    Στο Wii όταν παίζαμε εδώ online Monster Hunter Tri, αγοράζοντας απλά το δισκάκι, στην Ιαπωνία για το ίδιο παιχνίδι πλήρωναν μηνιαία συνδρομή. Αν υπάρχει κόσμος να πληρώνει, θα σε βάλουν να πληρώσεις. Εγώ προσωπικά διαφωνώ και δεν έχω δώσει ποτέ ούτε ένα λεπτό για συνδρομή.

ninty Lover
    Ημ. Εγγραφής
    02/02/2015
    Αναρωτιέμαι τι γνώμη να έχουν όλοι αυτοί οι εξαφανισμένοι posters για τα GaaS του σήμερα... πρωτοπόρος πάντως η Blizzard με το WoW (άσχετα αν δεν υπήρχε η GaaS ορολογία τότε)!

- - - Updated - - -

https://www.gameover.gr/features/360...s-as-a-service
    https://www.resetera.com/threads/are...tainable.5049/

ninty Lover
    Ημ. Εγγραφής
    02/02/2015
    Νομίζω είναι επίκαιρο bump και λόγω της online συνδρομής που έρχεται μέσα στον μήνα που διανύουμε...

Ποιός θα το περίμενε πίσω στο 2009 αν του το λέγανε, ε;

- - - Updated - - -

Βάζω και αυτό, γιατί πέρασε λίγο στα «ψιλά»:

http://www.nintendolife.com/news/201...based_services

ninty Lover
    Ημ. Εγγραφής
    02/02/2015
    Το p2p είναι τσιπιά όντως και δεν θα έπρεπε να χρεώνεται. Χώρια τα γνωστά προβλήματα με τα NAT errors (not user-friendly). Όταν θα έχουμε όλοι FTTH & IPv6 θα έχει περισσότερο νόημα (ή ίσως να έχουν πάει όλα στο cloud μέχρι τότε, οπότε δεν θα έχει σημασία).

Από την άλλη βέβαια το μοντέλο των dedicated servers αδικεί μικρότερα regions με μικρότερα player pools (κάπου διάβασα ότι στην Αυστραλία πλέον δεν βρίσκουν κόσμο στο Halo MCC, ενώ Αμερική/Ευρώπη όλα OK).

- - - Updated - - -

Προφητικό άρθρο του 2006 από τον Παπαπαύλου (?):

https://imgur.com/a/llEYd

Μάλλον από το GamePro πρέπει να είναι.

Καυτηριάζει πολλά μέσα, ακόμα και τα achievements/gamerscore...

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας