Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 17
    ninty Lover Vetus Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/10/2008

Tα αγαπημένα σας Gameboy Advance games

Μερικά από τα αγαπημένα μου παιχνίδια για το Gameboy Advance είναι τα εξής:

- Wario Land 4: To καλύτερο της σειράς μαζί με το πρώτο Wario Land για το Gameboy Classic. Kρίμα που είναι σχετικά μικρό σε διάρκεια (ακόμα κι όταν ξεκλειδώσεις όλα του τα μυστικά).
    - WarioWare Inc: Από τα αγαπημένα μου francise της Nintendo και με διαφορά από τα πιο εμπνευσμένα. Ατελείωτες ώρες καψίματος και γέλιου.
    - Astro Boy - Omega Factor: Aντικειμενικά από τα καλύτερα παιχνίδια που 'χουν βγει για το Gameboy Advance φτιαγμένο από την Treasure της οποίας και είμαι μεγάλος οπαδός.
    - Gunstar Heroes Fusion: Αξιόλογο και βραβευμένο sequel μιας από τις μεγαλύτερες επιτυχίες όλων των εποχών για το Mega Drive, το Gunstar Heroes.
    - Advance Guardian Heroes: Sequel του cult hit Guardian Heroes (ένα από τα αγαπημένα μου παιχνίδια) για το Sega Saturn. Aν κι είχε μέτριες κριτικές προσωπικά το ευχαριστήθηκα όσο λίγα παιχνίδια με μοναδικό παράπονο τους νέους, απρόσωπους πρωταγωνιστές.
    - Drill Dozer: Φτιαγμένο από την Game Freak, το Drill Dozer αποτελεί από τα πιο πρωτότυπα και διασκεδαστικά παιχνίδια που 'χουν βγει ποτέ. Αν και βραβευμένο και με εξαιρετικές κριτικές είναι απίστευτα υποτιμημένο από την mainstream αγορά. Trivia: η πρωταγωνίστρια του παιχνιδιού εμφανίζεται ως assist trophy και collectable trophy στο Super Smash Bros Brawl.
    - Κirby and the Amazing Mirror: Παλιότερα δεν ήμουν μεγάλος fan των Kirby games (είχα παίξει μονάχα το Kirby's Dream Land που το τερμάτισα μικρός σε μια μέρα καθώς είναι πανεύκολο) αλλά με το Amazing Mirror έφαγα τρελό κόλλημα κι έγινα κι εγώ fan.
    - Super Puzzle Fighter II Turbo: Aν κι έχει κυκλοφορήσει παλιότερα και σε άλλες κονσόλες (καθώς επίσης και στον arcade emulator Kawaks) είμαι τόσο πορωμένος με το παιχνίδι που ήθελα να το παίζω και στις διακοπές σε φορητή κονσόλα (η έκδοση για κινητό είναι για τα μπάζα).
    - The Legend of Zelda - Minish Cap: Aν και δεν το λες classic όπως το a Link to the Past (προσωπική άποψη, τουλάχιστον) αποτελεί μια κάθως πρέπει και αξιόλογη προσθήκη στην σειρά κι αδιαμφισβήτητηα από τα καλύτερα παιχνίδια για το GBA.

Από SNES ports για το GBA τ' αγαπημένα μου είναι:
    - The Legend of Zelda - A Link to the Past
    - Super Mario World

Aυτά μου 'ρχονται στο μυαλό για την ώρα. Αν θυμηθώ άλλα θα κάνω edit στο post.
    Τελευταία επεξεργασία από Vetus; 15-09-2010 στις 16:18

μου άρεσε ΠΑΡΑ πολύ το remake της Pokemon Red:fire red :biggrin:
    είχα απογοητευτεί απο τις ruby,saphire και emerald και ήταν μια πολύ ευχαριστη εκπληξη για εμένα
    ELENA 4 STREET FIGHTER V!!!!!!!!!!!

Administrator RooF Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    22/12/2008
    δυστηχως τη γενια του Gba την εχασα εντελως με αποτελεσμα να εχω παιξει σχετικα προσφατα λιγα παιχνιδια.
    "Μη ρωτάς τι μπορεί να κάνει η Nintendo για σένα, αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τη Nintendo"

NFC :
    RooFgr
    3DS FC
    : 1848-1659-1090

ninty Gamer JFTS Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    14/01/2009
    Ολα τα remakes του SNES και:

Mario and Luigi: Superstar Saga
    Legend of Zelda: Minish Cap
    Pokemon Emerald
    Ολα τα Crash Bandicoot
    Metroid Fusion και Zero Mission

και αλλα πολλα που δεν θυμαμαι τωρα.

ninty Noob knut Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    08/06/2008
    Zelda: Minish Cap (Θ Ε Ϊ Κ Ο)
    Golden Sun
    Warioland 4
    Super Mario Land (Ξέρω δεν είναι advance, αλλά τόσο που το έχω λιώσει...)

ninty Lover paokman Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    06/10/2008
    1. Super Mario Advance 3: Yoshi's Island
    Για πολλούς το καλλίτερο platform παιχνίδι όλων των εποχών! Ο Mario μωρό στην πλάτη του Yoshi!

2. The Legend of Zelda: A Link to the Past

Θέλει και συστάσεις;Το καλλίτερο Zelda όλων των εποχών! Ξαναζήστε όλη την επική περιπέτεια!

3. Super Mario Advance 4: Super Mario Bros. 3
    To καλλίτερο Mario της NES εποχής, με αναβαθμισμένα γραφικά και περισσότερες πίστες! Και μην ξεχνάτε: Ο Mario ντύνεται Raccoon και πετάει!

4. Donkey Kong Country
    Ο γορίλλας της Nintendo και της Rare επιστρέφει! Κλασσικό platform, με πανέμορφα γραφικά!

5. Castlevania: Aria of Sorrow
    Ίσως το καλλίτερο Castlevania σε κάθε κονσόλα, συγκρινόμενο μόνον με το επικό Symphony of the Night.

6. Metroid Zero Mission
    Ένα απλό remake του πρώτου Metroid στο NES; Όχι ακριβώς! Ετοιμαστείτε για ένα άκρως ατμοσφαιρικό παιχνίδι!

7. Super Mario Advance 2: Super Mario World
    Τι να πω για αυτό το παιχνίδι; Όποιος δεν το έχει παίξει, δεν ξέρει τι θα πει διασκέδαση!

8. Mario & Luigi: Superstar Saga
    Ένας άξιος συνεχιστής του Super Mario RPG!

9. Final Fantasy VI
    Απλά ένα από το κορυφαία RPG όλων των εποχών!

10. Mega Man Zero 4

Μega Man, σαν το παλαιό καλό καιρό! Και παίζεις με τον Zero! Ε, τι άλλο να ζητήσουμε;
    Τελευταία επεξεργασία από paokman; 24-01-2014 στις 20:43

ninty Gamer Spyke88 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    05/02/2011
    το Wario Land 4 φυσικα!! ηταν το πρωτο παιχνιδι που ειδα να διαφημιζουν στην tv και απλα εμεινα.... μαζι βεβαια με τα αλλα παιχνιδια Pokemon της ιδιας κονσολας
    Μοχλος συμφωνα με την μηχανικη ειναι το ακαμπτο σωμα το οποιο περιστρεφομενο γυρω απο εναν αξονα ασκει κινητηρια δυναμη πανω σε μια ανθισταμενη υλη: στην μηχανικη του συμπαντος, η ανθισταμενη υλη ειναι ο κοσμος. Ενω η κινητηρια δυναμη ειμαστε εμεις

ninty Regular nikatapi Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/01/2009
    Wario Land 4, Mario Kart Super Circuit, V-Rally 3, Metroid Fusion είναι λίγα από όσα παιχνίδια είχα λιώσει στο GBA

ninty Regular dimitrisasp Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    18/10/2010
    Αν και ειχα παρει το advance επαιζα κυριως τα παλια παιχνιδια. Το mario advance και ενα xmen side scroller ηταν τα κυρια παιχνιδια μου..

VIP Member
    Ημ. Εγγραφής
    05/06/2010
    Pokemon Emerald
    Pokemon LeafGreen/FireRed
    Pokemon Ruby/Saphire
    Wario Land 4
    Crash Bandicoot: Fusion( Θυμάμαι ότι το πρόφερα Κράσυ Μπαντικούτ)

Δυστυχώς δεν θυμάμαι πολλά παιχνίδια αλλά αυτά μου άρεσαν περισσότερο από όσο θυμάμαι Και δεν είχα Zelda μιας και δεν την ήξερα την σειρά τότε

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας