Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 μέχρι 20 από 41
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από geo2004z Εμφάνιση Μηνύματος
    Αν θυμάμαι καλά το κασετάκι του Ocarina ήταν το μεγαλύτερο σε χωρητικότητα που είχε κυκλοφορήσει μέχρι τότε αλλά και πάλι δεν ήταν αρκετό για ένα μεγάλο παιχνίδι. Για παράδειγμα, ο λόγος που δεν κυκλοφόρησε ποτέ το Final Fantasy 64, ενώ είχε αρχίσει η ανάπτυξή του ήταν αυτός. Επομένως, το μικρής χωρητικότητς cartridge, δεν έδινε πολλές δυνατότητες.

Αλλά να πω την αλήθεια το Ocarina ήταν όσο θα έπρεπε να είναι ένα παιχνίδι. Ούτε πολύ μεγάλο (ώστε να σε κουράζει με ανούσιες προσθήκες), ούτε πολύ μικρό (ώστε να σε κρατήσει στην οθόνη για λίγες ώρες και να μετανιώσεις για τα λεφτά που έδωσες). Ήταν ότι έπρεπε......γι' αυτό άλλωστε είναι το καλύτερο παιχνίδι όλων των εποχών.
    γι'αυτοοοοο ειχα και μια απορια γιατι δεν βγαλανε το ocarina of time για το ds επειδη βγηκε και το μαριο 64 , μηπως επειδη δεν χωρουσε στην sd karta?ή πως λεγετε
    3DS friend code: 1504-5676-8520
    Nintendo Switch: 4364 0938 7496

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Alexandros87 Εμφάνιση Μηνύματος
    γι'αυτοοοοο ειχα και μια απορια γιατι δεν βγαλανε το ocarina of time για το ds επειδη βγηκε και το μαριο 64 , μηπως επειδη δεν χωρουσε στην sd karta?ή πως λεγετε
    Game Card λέγεται επίσημα... Αλλά δε νομίζω ότι θα έκαναν ποτέ κάτι τέτοιο με το Ocarina, δεν τους έπαιρνε! Θα ήταν παράτολμο και το παιχνίδι θα έχανε τη μαγεία του σε μια τόσο μικρή οθόνη! Οι Game Cards του DS είναι αρκετά μεγαλύτερες σε σχέση με του N64... Άρα πρακτικά θα μπορούσαν να το κυκλοφορήσουν...

VIP Member Rush Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/04/2009
    Πρέπει να λάβουμε υπόψη πως το παιχνίδι κυκλοφόρησε στην επόμενη γενιά, στο GameCube μαζί με μια νέα έκδοσή τou: To OOT Master Quest. Επίσης, τώρα, 2 γενιές αργότερα, κυκλοφορεί και στη virtual console του ωίί. Θα ήταν παρατραβγμένο να επανακυκλοφορούσε και στο ds....

ninty Regular Marioland Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    10/06/2007
    Για πληροφόρηση και μόνο... το ROM του Ocarina of Time δεν ξεπερνά τα 16 megabytes ενώ το μεγαλύτερο gamecard του DS είναι αν θυμάμαι καλά, κοντά στα 120Megabytes. Επίσης, δεν νομίζω οτι η Nintendo θα κόλλαγε να έβγαζε την εν λόγω επανέκδοση, απλά δεν υπάρχει τρόπος να προσωμειώσεις ολα τα κουμπιά που χρειαζόταν στο N64 με την touchscreen και τα κουμπιά του DS χωρίς να αλλάξεις το παιγνίδι...

PM me όταν με προσθέσετε!

ninty Lover paokman Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    06/10/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από geo2004z Εμφάνιση Μηνύματος
    αν θυμάμαι καλά το κασετάκι του Ocarina ήταν το μεγαλύτερο σε χωρητικότητα που είχε κυκλοφορήσει μέχρι τότε αλλά και πάλι δεν ήταν αρκετό για ένα μεγάλο παιχνίδι. για παράδειγμα, ο λόγος που δεν κυκλοφόρησε ποτέ το Final Fantasy 64, ενώ είχε αρχίσει η ανάπτυξή του ήταν αυτός. επομένως, το μικρής χωρητικότητς Cartridge, δεν έδινε πολλές δυνατότητες.

αλλά να πω την αλήθεια το Ocarina ήταν όσο θα έπρεπε να είναι ένα παιχνίδι. ούτε πολύ μεγάλο (ώστε να σε κουράζει με ανούσιες προσθήκες), ούτε πολύ μικρό (ώστε να σε κρατήσει στην οθόνη για λίγες ώρες και να μετανιώσεις για τα λεφτά που έδωσες). ήταν ότι έπρεπε......γι' αυτό άλλωστε είναι το καλύτερο παιχνίδι όλων των εποχών.
    πιστευω, παντως, πως εαν ο μιγιαμοτο ειχε στη διαθεση του περισσοτερο χωρο (ενα Cd επι παραδειγματι) θα προσεθετε και αλλα στοιχεια στο παιχνιδι (χωρις αυτο να σημαινει οτι το παιχνιδι απο μονο του δεν ηταν αρτιοτατο)

ninty Fan Link - The hero of time Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    31/12/2008
    Εγω στην αρχη θεωρησα πως μας αντάμειψε η Nintendo βαζοντας το dungeon του Temple of time στο Twilight princess.. Ομως το τελευταιο μας τα χαλάει απο τη μετριότατη μουσική που χαρακτηριζει ολοκληρο το παιχνιδι και δε πιανει σε καμια περιπτωση τη ποιοτητα και τη μαγεια της μουσικης του ocarina of time.. Επι την ευκαιρια να σας δειξω και μια φωτογραφια μιας οκαρινα που εχω παραγγειλει και περιμενω να μου ερθει αυτη την εβδομαδα!

"Copa copana summer ninty meeting 2"
    Έρχεται τον Ιούλιο..

ωραιο λινκ μεγια σου.Καλα χαλαρωσε μονο επειδη λεγεσε λινκ δεν παει να πει οτι πρεπει να εχεις και ολα τα items μαζι σου xaxa
    3DS friend code: 1504-5676-8520
    Nintendo Switch: 4364 0938 7496

ninty Fan Link - The hero of time Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    31/12/2008
    ναι φυσικα απλα ειπα να συμπληρωσω τη συλλογη μου απο μουσικα οργανα μετα απο το πιανο και τη κιθαρα.

"Copa copana summer ninty meeting 2"
    Έρχεται τον Ιούλιο..

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Link - The hero of time Εμφάνιση Μηνύματος
    ναι φυσικα απλα ειπα να συμπληρωσω τη συλλογη μου απο μουσικα οργανα μετα απο το πιανο και τη κιθαρα.
    Σωστά... Γιατί μετά το πιάνο πάει η κιθάρα. Μετά την κιθάρα κολλάει και ένα πνευστό. Και τι πιο λογικό για ένα λάτρη του Zelda από την οκαρίνα!

Νομίζω κάπου είχα διαβάσει ότι ένα μπουντρούμι που έβγαλαν απ' το Ocarina of Time το έβαλαν τελικά στο Majora's Mask.
    Νομίζω αυτό τελικά ήταν το Stone Tower Temple, αν προσέξετε υπάρχει σε πολλά μέρη εκεί το ίδιο σύμβολο που φοράει η Zelda στο OoT για μεταγιόν.

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας