Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 39
    ninty Lover Ash_Pokemaster Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/06/2008

Pokemon Ranger: Tracks of Light

Λυπάμαι που ηλιθιότητες όπως το Mystery Dungeon και το PokePark Wii με κάνουν να το πω αυτό για ένα πραγματικά πολύ καλό spin-off franchise του Pokemon από μία από τις αγαπημένες μου ομάδες παραγωγής, αλλά...

ΟΧΙ.ΑΛΛΟ.MILKING.

Δε σε ποιανω

VIP Member Tzini9 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    14/05/2009
    Όντως όχι άλλο ''άρμεγμα'',όχι άλλα spin-offs και pinballs της κακιάς ώρας,ας σταματήσουν επιτέλους να χαλάνε το franchise με τέτοιο τρόπο.Γιατί πέρα από το γεγονός ότι μας κοροιδεύουν κανονικά,υποβαθμίζουν και την ήδη υποβαθμισμένη με κάθε τρόπο σειρά.Τουλάχιστον ας σταματούσανε στο πρώτο Ranger....
    Without love, without anger, without sorrow, breath is just a clock, ticking...

ninty Follower Salamence Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    03/01/2010
    Δε θα συμφωνούσα απόλυτα. Μ' αρέσουν τα spin-offs (πλην των Mystery Dungeon) και συγκεκριμένα το Ranger. Επίσης, δε θεωρώ ότι το υποβαθμίζουν. Αντιθέτως, θα έλεγα ότι το πλουτίζουν ακόμα περισσότερα.

ninty Fan jimkakajim88 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    13/08/2009
    και τα dungeon και τα rangers ειναι ρεζιλια για εναν τιτλο ποκεμον...ειμαι 10000000000000000000000 φορες fun των ποκεμον rpg...
    3DS FC: 3625 - 9844 - 2392

Ημ. Εγγραφής
    23/06/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Tzini9 Εμφάνιση Μηνύματος
    Γιατί πέρα από το γεγονός ότι μας κοροιδεύουν κανονικά,υποβαθμίζουν και την ήδη υποβαθμισμένη με κάθε τρόπο σειρά.Τουλάχιστον ας σταματούσανε στο πρώτο Ranger....
    Το Ranger δεν είναι καθόλου υποβαθμισμένο. Βασικά είναι το μακράν καλύτερο spin-off παιχνίδι Pokemon αντικειμενικά μιλώντας. :tongue: Από άποψη χαρακτήρων, πλοκής και gameplay είναι ξεχωριστό και HAL σε ποιότητα. :tongue_smilie:

Το θέμα είναι ότι μετά από ηδη 1 Ranger sequel στο DS, 6 (!) Dungeons, 1 PokePark Wii, το Rumble, και κάτι ψηλά, είναι πολύ να βλέπεις μετά από 1 μήνα και 3 μέρες άλλο ένα spin-off, που μάλιστα είναι το 2ο sequel μιας σειράς στην ίδια κονσόλα.

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Salamence Εμφάνιση Μηνύματος
    Δε θα συμφωνούσα απόλυτα. Μ' αρέσουν τα spin-offs (πλην των Mystery Dungeon) και συγκεκριμένα το Ranger. Επίσης, δε θεωρώ ότι το υποβαθμίζουν. Αντιθέτως, θα έλεγα ότι το πλουτίζουν ακόμα περισσότερα.
    Όπως είπα και πιο πάνω το Ranger κι εμένα μ'αρέσει, αφού συμβάλει και στην ιστορία των βασικών παιχνιδιών. Αλλά είναι το 3ο που βγαίνει στο DS! Αν έβγαινε τώρα το δεύτερο πιστεύω θα ήταν πολύ καλύτερα... Ή ακόμα καλύτερα αν ήταν για το Wii!

VIP Member Tzini9 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    14/05/2009
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Ash_Pokemaster Εμφάνιση Μηνύματος
    Το Ranger δεν είναι καθόλου υποβαθμισμένο. Βασικά είναι το μακράν καλύτερο spin-off παιχνίδι Pokemon αντικειμενικά μιλώντας. :tongue: Από άποψη χαρακτήρων, πλοκής και gameplay είναι ξεχωριστό και HAL σε ποιότητα. :tongue_smilie:

Το θέμα είναι ότι μετά από ηδη 1 Ranger sequel στο DS, 6 (!) Dungeons, 1 PokePark Wii, το Rumble, και κάτι ψηλά, είναι πολύ να βλέπεις μετά από 1 μήνα και 3 μέρες άλλο ένα spin-off, που μάλιστα είναι το 2ο sequel μιας σειράς στην ίδια κονσόλα.

Όπως είπα και πιο πάνω το Ranger κι εμένα μ'αρέσει, αφού συμβάλει και στην ιστορία των βασικών παιχνιδιών. Αλλά είναι το 3ο που βγαίνει στο DS! Αν έβγαινε τώρα το δεύτερο πιστεύω θα ήταν πολύ καλύτερα... Ή ακόμα καλύτερα αν ήταν για το Wii!
    Πρώτα βγήκε το Ranger στο ds,ωραίο παιχνιδάκι είχε τα προτερήματα που πολύ σωστά ανέφερες.Μετά βγάινει το Shadows of Almia,άθλιο,βαρετή πλοκή συνηθισμένα πράγματα,άθλιο από κάθε άποψη...και τώρα αυτό ^.

Έστω να έβγαινε 2 χρόνια μετά,έστω στη νέα κονσόλα,έστω πια στο wii....

Tέλως πάντων,το θέμα δεν είναι αν θα πουλήσει ή όχι,που δε θα πουλήσει σίγουρα,αλλά και πάλι συνεχίζω να πιστεύω ότι υποβαθμίζει τη σειρά με το τρόπο του.
    Without love, without anger, without sorrow, breath is just a clock, ticking...

Ημ. Εγγραφής
    23/06/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Tzini9 Εμφάνιση Μηνύματος
    Πρώτα βγήκε το Ranger στο ds,ωραίο παιχνιδάκι είχε τα προτερήματα που πολύ σωστά ανέφερες.Μετά βγάινει το Shadows of Almia,άθλιο,βαρετή πλοκή συνηθισμένα πράγματα,άθλιο από κάθε άποψη...και τώρα αυτό ^.

Έστω να έβγαινε 2 χρόνια μετά,έστω στη νέα κονσόλα,έστω πια στο wii....

Tέλως πάντων,το θέμα δεν είναι αν θα πουλήσει ή όχι,που δε θα πουλήσει σίγουρα,αλλά και πάλι συνεχίζω να πιστεύω ότι υποβαθμίζει τη σειρά με το τρόπο του.
    Μη έχοντας παίξει το Shadows of Almia, να πω ότι αναφερόμουν στο πρώτο Ranger. :tongue_smilie: Αν είναι πράγματι κακό το SoA, τότε συμφωνώ σε όλα.

VIP Member Rush Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/04/2009
    Δεν έχω παίξει κανένα Ranger, (δυστυχώς...) αλλά απ' όσα έχω δει κι ακούσει, πρέπει να 'ναι όντως απ' τα καλύτερα spin offs!!! Αλλά, από την εμπειρία μου με 2 mystery dungeons, έχω πλέον βαρεθεί τα spin offs... Αντί να βγάλουν κανένα σοβαρό 3D main series παιχνίδι στο ωίί, παν και βγάζουν ένα σωρό υποτυπώδη παιχνίδια, που, κατά και τη δική μου γνώμη, όντως υποβαθμίζουν τη σειρά...

Administrator RooF Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    22/12/2008
    Επαιξα καποιο ranger σε demo και δεν μου αρεσε καθολου....δεν με εντυπωσιαζουν τα ποκεμον απο μονα τους...πρεπει και το παιχνιδι να αξιζει...

edit Λαθος μου δεν επαιξα ranger αλλα mystery dungeon.
    "Μη ρωτάς τι μπορεί να κάνει η Nintendo για σένα, αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τη Nintendo"

NFC :
    RooFgr
    3DS FC
    : 1848-1659-1090

Ετικέτες γι' αυτό το Θέμα

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία