Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 μέχρι 20 από 52
    VIP Member Dani14 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    24/09/2009
    Μπραβο για το αρθρο. Εκτος απο την διαφορετικη προσεγγιση που θα υπαρχει θα μαθουμε και πολλα στοιχεια για την Samus! Η αναμονη γινεται δυσκολοτερη.

ninty Fan motherbrain Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/07/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από cowboy Εμφάνιση Μηνύματος
    e? Δεν ξέρω αλλα εγώ που το διάβασα είναι όλα στα ελληνικά ! LoL μήπως μιλάω άλλη γλώσσα και δεν το πήρα χαμπάρι.

Τελοσπάντων ωραίο άρθρο εντύπωση μου έκανε πως δουλεύουνε 100 άτομα πάνω στο painxidi, ίσος σίγουρος πως αυτό ισχύ?
    Επειδή σαν νόμιζα πως μεγαλύτερες ομάδες αποτελούνται μέχρι και 50 άτομα, τουλάχιστον έτσι άκουσα από προγραμματιστές.
    Έγινε μετάφραση αργότερα λόγω παραπόνων.
    Έγινε λάθος λόγω ταχύτητας, είναι περίπου 100 άτομα:

Wired.com: How is the team set up? How many people from Nintendo, how many from Team Ninja?
    Sakamoto: As for me personally, the role that I’ve taken on is producer. Also on Nintendo’s side are three other key people who have experienced development on the handheld Metroid games. One gentleman was responsible for designing the maps, another gentleman was actually a designer, so he’s more experienced in developing the visuals of the game, and then we’ve also got one gentleman who was a programmer on the handheld games, and he’s doing more project management.

Hayashi (Team Ninja): From the Team Ninja side, there are various programmers and computer graphics designers totaling about 70 people. And then, as we mentioned before, the story element of the game is very significant, and we’ve got a team from a company called D-Rockets, who is also part of Project M, working on the cinematics, and a gentleman by the name of Ryuji Kitaura. So we’ve got about 100 people working on this project.

Read More http://www.wired.com/gamelife/2009/0...#ixzz0kmcVdzcG

Δεν είμαι σίγουρος για το πόσο μεγάλη πρέπει να είναι μια ομάδα, αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση η D-Rockets ασχολείται μόνο με τα cinematics. Ουσιαστικά τα υπόλοιπα περίπου 70+ άτομα είναι αυτοί που δημιουργούν το gameplay του τίτλου. Πάντως, ο Sakamoto λέει πως το 2006 ξεκίνησε και να ψάχνει ομάδα για την ανάπτυξη του Other M, οπότε πρέπει να μιλάμε για τουλάχιστον 3χρόνια παραγωγής!!!!!! Προφανώς δεν έχουμε δει τίποτα από το σύνολο του τίτλου, έχουμε πάρει μόνο μια μικρή γεύση και μπορούμε να μιλάμε για έναν ΑΑΑ τίτλο (θα το συμπληρώσω και αυτό στο πρώτο μέρος).

VIP Member Rush Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/04/2009
    πολύ καλό άρθρο!!! περιμένουμε και τα 2 ακόμη μέρη!! :ρ

ninty Gamer giannis17 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/12/2009
    Tώρα ναι...το αρθρο είναι πολύ καλό!!!

VIP Member Tzini9 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    14/05/2009
    όντως πολύ ενδιαφέρουσα προσέγγιση......μπράβο...συνέ ισε έτσι!
    Without love, without anger, without sorrow, breath is just a clock, ticking...

πολυ ωραίο ακούγετε...
    χωρις να θέλω να ακούγομαι noob πάντα πίστευα πως το metroid σαν first-person με όλουσ τους καπνους τα μαμούνια τις αναπνοές(και τα metroid T_T;) πηγαινε και πολύ...μα τώρα φέραν την μαγία του super metroid χωρίς να χαλάσουν το 3D
    INSTANT BUY!!!
    ELENA 4 STREET FIGHTER V!!!!!!!!!!!

ninty Fan jimkakajim88 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    13/08/2009
    :thumbup:nC work
    3DS FC: 3625 - 9844 - 2392

πολύ εντυπωσιακό. θα πρέπει να είναι πολύ καλό το παιχνίδι για να δουλεύουν 100 άτομα
    Pokemon Battle Revolution: 3996-5548-6910

ninty Regular aggel22os Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    08/03/2010
    Φιλε μου εκανες παρα πολυ καλη δουλεια ..!Συνχαριτήρια:thumbup:Επίσης ττο αρθρο που λετε στα αγγλικα το εριξα μια ματια...Φυσικα τα καταλαβαινω αφου ειμαι advanced και του χρονου prof...Το μονο προβλημα να το κατανοησω ειναι οτι απο metroid (ενα παιχνιδι που πραγματικα αξιζει τα λεφτα του και την δουλεια που του εχουν ριξει),εχω παιξει μονο τιτλους του στο ds(Οχι οτι αν ειχα την δυνατοτητα να παιξω αλλους τιτλους δεν θα το εκανα γιατι το παιχνιδι δεν παίζεται..).Κατα τα αλλα θα συνφωνήσω με τον nomickok
    [SIGPIC][/SIGPIC]Οσο πιο άδειο είναι το κεφάλι σου τόσο πιο πολύς χώρος μενει για να το γεμίσεις με όνειρα!!!!!!!!!!!!!!

Administrator RooF Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    22/12/2008
    Προστεθηκαν και τα 2 τελευταια μερη του αφιερωματος!

Καλο διαβασμα everybody.
    "Μη ρωτάς τι μπορεί να κάνει η Nintendo για σένα, αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τη Nintendo"

NFC :
    RooFgr
    3DS FC
    : 1848-1659-1090

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία