Σελίδα 122 από 122 ΠρώτοΠρώτο ... 2272112118119120121122
Αποτελέσματα 1,211 μέχρι 1,213 από 1213
    ninty Lover Nikol@r@s Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/06/2008
    Μετά από σχεδόν 5 χρόνια, με έπιασε μια ψηλό νοσταλγία και είπα να ξεκινήσω το 3ο μου Playthrough στο παιχνίδι!

Είμαι ακόμη στην αρχή όμως κι εγώ έχω ψηλό ξενερώσει με την σχετικά αργή εξέλιξη(Βέβαια είμαι ακόμη στην αρχή) αλλά κυρίως με τα γραφικά!Δεν ξέρω αν καλό έμαθα τα τελευταία χρόνια με Ps3(Περισσότερο) και Wii U(Λιγότερο) αλλά μου φαίνεται ότι παιχνίδι έχει γεράσει και μάλιστα άσχημα Με αφορμή λοιπόν αυτό, ελπίζω η Nintendo να το ξανά βγάλει σε HD στο Switch

Τα υπόλοιπα με τον τερματισμό

Υ.Γ:Να πω ότι είναι το πρώτο παιχνίδι του Wii που παίζω στο Wii U(Τραγικό και Χρονοβόρο το Tutorial Video στην αρχή, και μάλιστα χωρίς δυνατότητα Skip )
    Gotta Catch'em all!Finnally I did it

https://www.youtube.com/watch?v=6_VqBQRMg2k

ninty Lover Nikol@r@s Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/06/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από cowboy Εμφάνιση Μηνύματος
    Αφού τερμάτισα εχτές το παιχνίδι θα ήθελα να πω τις εντυπώσεις μου.

• +Το τέλος του παιχνιδιού είναι πολύ καλό.
    • +Τελευταία μάχη πολύ ενδιαφέρον, αλλά πολύ σύντομη.
    • +Εχθροί παρουσιάζουν μεγαλύτερη δυσκολία.

Στα αρνητικά τώρα.

• -Fi. Fi. Fi!!! Η Fi είναι για κλάματα. Ο Captain Obvious + Spoiler Queen. Η προσθήκη τις στο παιχνίδι ήταν τεράστιο λάθος. Από την μια σου λέει πράγματα το οποία δεν απαιτούν εξήγηση, ενώ από την άλλη spoilarei τους γρίφους χωρίς να την ρωτάμε για την βοήθεια της. Επίσης όλο το πράγμα με την Fi να χορεύει και να τραγουδάει ήταν κάπως παράξενο. Αν είχα την επιλογή, θα πετούσα το Master Sword και θα έπαιρνα άλλο σπαθί
    • -Τεράστιος βαρετός κόσμος. Ελάχιστο κίνητρο για εξερεύνηση. Στην αρχή σε κάθε νησί που πας δεν μπορείς να λύσεις το γρίφο επειδή σου λείπει κάποιο αντικείμενο που θα πάρεις αργότερα στο παιχνίδι. Δεν βοηθάει επίσης που το πουλί πετάει πολύ αργά ενώ τα νησιά είναι αρκετά μακριά ένα από το άλλο. Να μην αναφέρω πως πρώτα πρέπει να ξεκλειδώσεις τα νησιά, ΓΙΑΤΙ ?
    • -Ο ρόλος του Link σε όλο το παιχνίδι ήταν να αποδείξει πως αυτός είναι ο ήρωας που επέλεξε η Θεά. Πάλι και πάλι και πάλι. Λες και υπάρχουν άλλοι 100 ήρωες που περιμένουν να πάρουν την θέση του Link. Μια φορά φτάνει! Περισσότερη ώρα σπατάλησα να αποδείξω πως ο Link είναι ο επιλεγμένος ήρωας, παρά που πέρασα παλεύοντας τους εχθρούς.
    • -Τα γραφικά και η απόσταση μερικές φορές προκαλούν πρόβλημα.
    • -Το παιχνίδι ήταν πολύ βαρετό στην αρχή. Με την αρχή εννοώ τις πρώτες 5 ώρες τουλάχιστον.
    • -Απουσία Veteran Mode. Για αυτούς που έχουν παίξει τόσα πολλά Legend of Zelda παιχνίδια δεν είναι υπάρχει λόγος ή Fi να μας εξηγεί την κάθε λεπτομέρεια. Αλλα ούτε υπάρχει λόγος για τόσο αργό ρυθμό. Η Nintendo πρέπει να κάνει κάτι για αυτό στο μέλλον.
    • -Για χιλιοστή φορά που μου δείχνει τι είναι το item που μάζεψα. Έχω χιλιάδες από αυτά, ξέρω τι είναι!
    • -Μουσική. Τίποτα ενδιαφέρον
    • -Η ασπίδα είναι άχρηστη, μέχρι σχεδόν το τέλος έπαιζα χωρίς ασπίδα.
    • Πολύ τραβηγμένο είναι το παιχνίδι. Έχω την εντύπωση πως πολύ γρίφοι ήταν εκεί απλά για να κάνουν το παιχνίδι να πάρει περισσότερη ώρα. Δηλαδή με γρίφους τύπου: "Λύσε το συγκεκριμένο γρίφο για να αποδείξεις για μια τελευταία φορά πως πραγματικά είσαι ο ήρωας που επέλεξε η θεά".
    • Ήλπιζα σε καλύτερα items (πχ. bomb arrows ...), αλλα μου έλειπε και η μαγεία.

Γενικά το παιχνίδι είναι καλό, όμως για εμένα προσωπικά είναι το τελευταίο από όλα τα Legend of Zelda παιχνίδια που έχω παίξει, πλην το Legend of Zelda 2.

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω σε όλα, το παιχνίδι είναι πράγματι πολύ καλό όμως για χάρη των Casual το έκαναν τραγικά noob friendly....!Σε ότι έχει να κάνει με τα items που βρίσκεις και σου εξηγεί κάθε φορά τι είναι το κάθ'ενα, πρέπει να είναι bug του παιχνιδιού. Στα παλαιότερα παιχνίδια της σειράς δεν γινόταν αυτό.

Είχα να ασχοληθώ με τον συγκεκριμένο τίτλο τουλάχιστον 5 χρόνια, όμως ειλικρινά ένιωσα σαν να παίζω ένα καινούργιο παιχνίδι!Δεν θυμόμουν ούτε το 20%(Πράγμα που σημαίνει ότι ήταν αδιάφορο Zelda για τα δικά μου γούστα) όμως πέρασα καλά, πάρα τα όσα αρνητικά που έχουν ειπωθεί στις προηγούμενες σελίδες,θεωρώ ότι είναι ένα τίμιο παιχνίδι με το οποίο εύκολα μπορεί κάποιος να περάσει καλά. Κατά την ταπεινή μου γνώμη τα Wind Waker και Twilight Princess είναι ανώτερα,και πλέον περιμένω την HD έκδοση του Skyward Sword μήπως και αλλάξω γνώμη, αλλά παιδιά σοβαρά τέτοια θολούρα και πιξέλιασμα δεν με έχει ξανά ξενίσει έτσι(Έπαιζα σε 40'' Sony αλλά από το Wii U με HDMI).

Ο Αρχικός ενθουσιασμός με το παιχνίδι το 2011,αποδείχθηκε πυροτέχνημα της στιγμής. Ειδικά αν συγκριθεί με το νέο τίτλο της σειράς(BOTW), το Skyward Sword φαντάζει πατημένη τσίχλα στο πεζοδρόμιο
    Gotta Catch'em all!Finnally I did it

https://www.youtube.com/watch?v=6_VqBQRMg2k

ninty Noob
    Ημ. Εγγραφής
    15/11/2016
    Εγώ το τερμάτισα πρόσφατα και διαφωνώ κάθετα σε ότι αρνητικό διαβάζω σχετικά. Botw δεν είναι όπως και κανένα άλλο. Είναι όμως αξιοπρεπεστατο και μπορεί άνετα να κουβαλήσει το βαρύ όνομα.
    Παρόλο που το έπαιξα στο wii σε 42ρα full HD χάρις το component μου φάνηκε πανέμορφο (όχι κρισπι βέβαια).

Η ιστορία πιθανόν να είναι η κορυφαία για zelda /και η μούσικη επίσης, χάνει λίγο στα κοντρολ λόγω κονσόλας και στην απουσία open world η έστω κάτι σαν τα παλαιότερα παιχνίδια.

Μου άρεσε πολύ η σχέση link zelda σε έκανε να νοιαστεις και όχι το κλασσικό σωζω την πριγκίπισσα

Ετικέτες γι' αυτό το Θέμα

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας