Σελίδα 38 από 39 ΠρώτοΠρώτο ... 28343536373839 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 371 μέχρι 380 από 387

Θέμα: Nintendo 3DS FAQ

ninty Lover Altair Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Εμένα για κάποιο λόγο δεν άνοιγε από πίσω πάντως,οπότε το έκανα όλο μεταφορά ασύρματα.
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna
    Νothing is true.Everything is permitted.

PSN ID/NNID:NoobShyBot
    XBL GAMERTAG:N00B SHY BOT
    NSW FC: Alucard 8100-8552-3731

ninty Gamer Sir Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    15/03/2014
    @Roof

Σε ευχαριστω πολυ!!!!
    Εχω Mac βεβαια, αλλα φαντάζομαι δε θα ειναι πολυ διαφορετικό.

@Altair

Κάτσε... Μιλάω για καινούργια καρτα. Πως γινεται να βάλεις χωρις να το ανοίξεις;;; Το να μεταφέρεις τα δεδομένα ασύρματα ΑΦΟΥ βάλεις την καρτα, το καταλαβαίνω.

ninty Gamer Sir Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    15/03/2014
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από TechPriestNS Εμφάνιση Μηνύματος
    Δύο βιδούλες και χρησιμοποίησε την άλλη πλευρά από την μύτη από το πενάκι που έχει το 3ds για να απασφαλίσεις το πίσω κάλυμα. Επίσης αν έχεις αγοράσει μόνο vc games που είναι μικρά μην ασχοληθείς καν με μεταφορές και λοιπά. Κατευθείαν μέσα στο 3ds και καθάρισες.

ΥΓ: Προφανώς ο altair βρήκε τρόπο να την τηλεμεταφέρει πίσω από το κάλυμμα

ΥΓ2: Στο μενού του 3ds υπάρχει όντως επιλογή να κάνεις backup ασύρματα.

- - - Updated - - -

Βιντεάκι:

Ωραίος!!!!!
    Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι αυτο που λες: "Επίσης αν έχεις αγοράσει μόνο vc games που είναι μικρά μην ασχοληθείς καν με μεταφορές και λοιπά. Κατευθείαν μέσα στο 3ds και καθάρισες". Εγώ, προς το παρόν, εχω βάλει ενα cartridge όλο κι όλο μέσα και εχω κατεβάσει 2 παιχνίδια vc. Πως το εννοείς αυτο;;; Αυτα τα παιχνίδια δεν έχουν αποθηκευτεί στην 4GB κάρτα που έχει μέσα; Τα saves του παιχνιδιού cartridge; Δε θα πρέπει να μεταφερθούν αυτα στην νέα κάρτα;;; Κοινώς, πως δουλεύει η λειτουργία του ασυρμάτου back up;;;;
    Πολλές ερωτήσεις...

Administrator RooF Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    22/12/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Sir Εμφάνιση Μηνύματος
    Ωραίος!!!!!
    Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι αυτο που λες: "Επίσης αν έχεις αγοράσει μόνο vc games που είναι μικρά μην ασχοληθείς καν με μεταφορές και λοιπά. Κατευθείαν μέσα στο 3ds και καθάρισες". Εγώ, προς το παρόν, εχω βάλει ενα cartridge όλο κι όλο μέσα και εχω κατεβάσει 2 παιχνίδια vc. Πως το εννοείς αυτο;;; Αυτα τα παιχνίδια δεν έχουν αποθηκευτεί στην 4GB κάρτα που έχει μέσα; Τα saves του παιχνιδιού cartridge; Δε θα πρέπει να μεταφερθούν αυτα στην νέα κάρτα;;; Κοινώς, πως δουλεύει η λειτουργία του ασυρμάτου back up;;;;
    Πολλές ερωτήσεις...
    Όλα αυτά θα το δεις από τα settings.
    "Μη ρωτάς τι μπορεί να κάνει η Nintendo για σένα, αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τη Nintendo"

NFC :
    RooFgr
    3DS FC
    : 1848-1659-1090

ninty Gamer Sir Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    15/03/2014
    Οκ, να ξεκαθαρίσω, λοιπόν, οτι εκτός απο τα παιχνίδια του SNES, πλέον εχω δει και κάποια αλλα τα οποία θα πάρω, επίσης. Θα μαζευτούν αρκετά, λοιπόν.
    Όσο για το Υ.Γ., αυτό δε το ήξερα. Ευχαριστώ για την πληροφορία!
    Ετσι απο περιέργεια, ποσο χώρο, πάνω κάτω, πιάνει ενα παιχνιδι της VC;

ninty Gamer Sir Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    15/03/2014
    Τελικά έχεις δίκιο. Έκανα και μονος μου μια μικροερευνα και είδα πως αν κατεβαζω μόνο VC games, τότε η κάρτα που ήδη έχει μέσα είναι υπεραρκετή. Άλλωστε σε φυσική μορφή εχω ήδη πάρει πολλούς τίτλους και δε βλέπω να κατεβαζω απο το eshop με τις τιμές που έχει. Πέρα απο κάποια demos ασφαλώς...
    Σε ευχαριστώ και παλι!

ninty Noob
    Ημ. Εγγραφής
    04/01/2017
    Παιδιά καλησπέρα, καλή χρονιά σε όλους. Φουλ Νιντεντάκιας εδώ, αν και αυτόν τον μήνα το παράκανα λίγο, πήρα ΚΑΙ Switch στις γιορτές.
    Λοιπόν στο θέμα μου. Είπα να ανανεώσω λιγάκι την 7 χρονών 3DS κονσόλα μου, αν και βαστάει γερά ακόμα, τα τρώει σιγά σιγά τα ψωμιά της. Βρήκα λοιπόν την ευκαιρία, και πήρα και ένα δεύτερο New2DSxL, να μη βγάζουμε και τα μάτια μας.

Ποια είναι τώρα η απορία μου. Από ότι κατάλαβα διαβάζοντας τώρα , πριν ανοίξω τη δεύτερη κονσόλα. το σύστημα όταν μεταφέρεται, σβήνεται από την παλιά. ΔΕ με πολυκαίει αυτό όπως καταλαβαίνω, γιατί τα games που έχω είναι κατά κύριο λόγω POKEMON cartridges.
    ΑΡΑ δε θα προχωρήσω σε migrate system? Εφόσον δεν έχω digital copy παιχνίδια?
    Αυτό που έχω στο μυαλό μου δηλαδή, είναι να παίζω στο καινούριο για άνεση στα μάτια και να ανοίγω το παλιό μόνο για να κάνω ανταλλαγές.

ΟΠΟΤΕ εάν κατάλαβα καλά από όσα διάβασα ως τώρα στα Ιντερνετς, το μόνο που έχω να κάνω, είναι να δημιουργήσω στη νέα κονσόλα ένα νέο ID, σαν να είμαι ένα δεύτερο ξεχωριστό άτομο και όταν θα βάζω το cartridge το save μου θα υπάρχει κανονικά και θα μπορώ να ανταλλάζω, σαν να δανείστηκα μία δεύτερη κονσόλα από έναν υποθετικό φίλο μου??? Σωστά το σκέφτομαι?

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας