Σελίδα 39 από 39 ΠρώτοΠρώτο ... 293536373839
Αποτελέσματα 381 μέχρι 386 από 386

Θέμα: Nintendo 3DS FAQ

ninty Gamer Sir Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    15/03/2014
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από TechPriestNS Εμφάνιση Μηνύματος
    Δύο βιδούλες και χρησιμοποίησε την άλλη πλευρά από την μύτη από το πενάκι που έχει το 3ds για να απασφαλίσεις το πίσω κάλυμα. Επίσης αν έχεις αγοράσει μόνο vc games που είναι μικρά μην ασχοληθείς καν με μεταφορές και λοιπά. Κατευθείαν μέσα στο 3ds και καθάρισες.

ΥΓ: Προφανώς ο altair βρήκε τρόπο να την τηλεμεταφέρει πίσω από το κάλυμμα

ΥΓ2: Στο μενού του 3ds υπάρχει όντως επιλογή να κάνεις backup ασύρματα.

- - - Updated - - -

Βιντεάκι:

Ωραίος!!!!!
    Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι αυτο που λες: "Επίσης αν έχεις αγοράσει μόνο vc games που είναι μικρά μην ασχοληθείς καν με μεταφορές και λοιπά. Κατευθείαν μέσα στο 3ds και καθάρισες". Εγώ, προς το παρόν, εχω βάλει ενα cartridge όλο κι όλο μέσα και εχω κατεβάσει 2 παιχνίδια vc. Πως το εννοείς αυτο;;; Αυτα τα παιχνίδια δεν έχουν αποθηκευτεί στην 4GB κάρτα που έχει μέσα; Τα saves του παιχνιδιού cartridge; Δε θα πρέπει να μεταφερθούν αυτα στην νέα κάρτα;;; Κοινώς, πως δουλεύει η λειτουργία του ασυρμάτου back up;;;;
    Πολλές ερωτήσεις...

Administrator RooF Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    22/12/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Sir Εμφάνιση Μηνύματος
    Ωραίος!!!!!
    Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι αυτο που λες: "Επίσης αν έχεις αγοράσει μόνο vc games που είναι μικρά μην ασχοληθείς καν με μεταφορές και λοιπά. Κατευθείαν μέσα στο 3ds και καθάρισες". Εγώ, προς το παρόν, εχω βάλει ενα cartridge όλο κι όλο μέσα και εχω κατεβάσει 2 παιχνίδια vc. Πως το εννοείς αυτο;;; Αυτα τα παιχνίδια δεν έχουν αποθηκευτεί στην 4GB κάρτα που έχει μέσα; Τα saves του παιχνιδιού cartridge; Δε θα πρέπει να μεταφερθούν αυτα στην νέα κάρτα;;; Κοινώς, πως δουλεύει η λειτουργία του ασυρμάτου back up;;;;
    Πολλές ερωτήσεις...
    Όλα αυτά θα το δεις από τα settings.
    "Μη ρωτάς τι μπορεί να κάνει η Nintendo για σένα, αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τη Nintendo"

NFC :
    RooFgr
    3DS FC
    : 1848-1659-1090

ninty Lover
    Ημ. Εγγραφής
    02/02/2015
    @Sir

Καταρχήν ξεκαθάρισε αν θες τι εννοείς με τα VC games.

Επειδή θυμάμαι ότι ήθελες κυρίως τα SNES, αυτά είναι πολύ μικρά σε μέγεθος και η 4GB microSD αρκεί.

Μην μπαίνεις τσάμπα σε... κρυφά έξοδα.

ΥΓ: Τα saves από τα cartridges δεν πάνε στην microSD, αλλά σε ειδικό flash τσιπάκι μέσα στο cartridge. Μιλάμε για kilobytes έτσι κι αλλιώς.

ninty Gamer Sir Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    15/03/2014
    Οκ, να ξεκαθαρίσω, λοιπόν, οτι εκτός απο τα παιχνίδια του SNES, πλέον εχω δει και κάποια αλλα τα οποία θα πάρω, επίσης. Θα μαζευτούν αρκετά, λοιπόν.
    Όσο για το Υ.Γ., αυτό δε το ήξερα. Ευχαριστώ για την πληροφορία!
    Ετσι απο περιέργεια, ποσο χώρο, πάνω κάτω, πιάνει ενα παιχνιδι της VC;

ninty Lover
    Ημ. Εγγραφής
    02/02/2015
    Δες εδώ:

https://www.neogaf.com/threads/ninte...zes-us.730057/

Τα νούμερα που βλέπεις είναι σε blocks (old school τρόπος μέτρησης) και κάθε block είναι 128KB.

Παίρνεις λοιπόν το νούμερο, διαιρείς δια 8 και βρίσκεις το μέγεθος σε MB.

ninty Gamer Sir Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    15/03/2014
    Τελικά έχεις δίκιο. Έκανα και μονος μου μια μικροερευνα και είδα πως αν κατεβαζω μόνο VC games, τότε η κάρτα που ήδη έχει μέσα είναι υπεραρκετή. Άλλωστε σε φυσική μορφή εχω ήδη πάρει πολλούς τίτλους και δε βλέπω να κατεβαζω απο το eshop με τις τιμές που έχει. Πέρα απο κάποια demos ασφαλώς...
    Σε ευχαριστώ και παλι!

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας