Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 10

Nintendo Wii 3D; Όχι ακόμα…

Από τη στιγμή που ανακοινώθηκε το Nintendo 3DS, ακούστηκε έντονα ότι το επόμενης γενιάς Nintendo Wii θα υποστηρίζει και αυτό την τεχνολογία 3D, αλλά κάτι τέτοιο διαψεύστηκε από τον γενικό διευθυντή της Nintendo, Shigeru Miyamoto.

Ο Miyamoto τόνισε σε συνέντευξη του σε γερμανικό περιοδικό ότι θα χρειαστεί αρκετός καιρός για να γίνουν δημοφιλής οι τηλεοράσεις 3D, οπότε δύσκολα κάποιος θα έπαιρνε μια κονσόλα 3D, αφού θα χρειαζόταν επιπλεόν χρήματα για να αλλάξει τηλεόραση, κάτι που δεν απαιτείται με το Nintendo 3DS.

Εάν ποτέ αποφασίσει η Nintendo να κυκλοφορήσει ένα Nintendo Wii 3D, θα πρέπει η πλειοψηφία να διαθέτει τηλεόραση 3D, άρα σε κάποια πιο μελλοντική έκδοση.

Άρθρο του techgear.gr

ninty Noob chrispap Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    14/11/2009
    δικιο εχει ο κυριος ninty.σιγα μην πας να πληρωσεις τοσα ευροπουλα για μια τηλεοραση.ασε που πιστευω οτι αμα βγει τιποτα σαν το wii 3d θα κοστιζει γυρω στα 300 ευρα.

VIP Member Dani14 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    24/09/2009
    Εγω πιστευω πως αν το wii κρατησει ακομα 2-3 χρονια και εφοσον μεχρι τοτε οι 3D τηλεορασεις εχουν εδραιωθει (πραγμα πολυ πιθανο κατα την γνωμη μου), το επομενο wii θα υποστηριζει 3D χωρις αυτο να ειναι το κυριο χαρακτηριστικο του.

ninty Maniac cloud Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    03/05/2008
    Επειδή πολλά έχω ακούσει για την "φοβερή" τεχνολογία του 3D, και το πόσο "τρομερό" και "πανίσχυρο" μηχάνημα χρειάζεται για να την τρέξει, για ρίξτε μία ματιά σε αυτό...

http://www.youtube.com/watch?v=wX9kP3Zx4zU
    Το χιούμορ είναι βασική ένδειξη ευφυΐας.

ninty Regular Marioland Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    10/06/2007
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από cloud Εμφάνιση Μηνύματος
    Επειδή πολλά έχω ακούσει για την "φοβερή" τεχνολογία του 3D, και το πόσο "τρομερό" και "πανίσχυρο" μηχάνημα χρειάζεται για να την τρέξει, για ρίξτε μία ματιά σε αυτό...

http://www.youtube.com/watch?v=wX9kP3Zx4zU
    Λειτουργούν ΑΚΡΙΒΩΣ όπως τα "active shutter glasses" στις σημερινές τηλεωράσεις. Δηλαδή έχουν τζαμάκια υγρών κρυστάλλων και ανοιγοκλείνουν σε διαφορετικές συχνότητες δίνωντάς μας διαφορετικές εικόνες. Μπορεί να γίνει με απλή TV και μέσω software. Για να δείτε οτι το 3D είναι καλή μέν τεχνολογία, αλλά προσπαθούν να μας πουλήσουν νέες τηλεοράσεις!

PM me όταν με προσθέσετε!

ninty Maniac cloud Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    03/05/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Marioland Εμφάνιση Μηνύματος
    Λειτουργούν ΑΚΡΙΒΩΣ όπως τα "active shutter glasses" στις σημερινές τηλεωράσεις. Δηλαδή έχουν τζαμάκια υγρών κρυστάλλων και ανοιγοκλείνουν σε διαφορετικές συχνότητες δίνωντάς μας διαφορετικές εικόνες. Μπορεί να γίνει με απλή TV και μέσω software. Για να δείτε οτι το 3D είναι καλή μέν τεχνολογία, αλλά προσπαθούν να μας πουλήσουν νέες τηλεοράσεις!
    Αυτό!!!

Και για το αν χρειάζεται νέο και σούπερ ντούπερ εξτρίμ πάουερ μηχάνημα, σκεφτείτε ότι το PS3 απέκτησε 3D με ένα απλό software update. Και τα παιχνίδια που βγαίνουν σε 3D είναι ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια με τα μη 3D.
    Και δεν νομίζω αυτό το software update ξαφνικά να πρόσθεσε τρομερή έξτρα δύναμη στο μηχάνημα. Ούτε βλέπω τα 3D παιχνίδια να "χάνουν" σε γραφικά σε σχέση με τα μη 3D.

Υ.Γ.: Το θέμα σηκώνει πολύ κουβέντα, που ίσως την κάνουμε κάποια στιγμή.
    Και μην ξεχνάτε ότι ο μεγαλύτερος υπερασπιστής της 3D τεχνολογίας είναι η SONY που βγάζει και 3D τηλεοράσεις! Τυχαίο; Δεν νομίζω!
    Το χιούμορ είναι βασική ένδειξη ευφυΐας.

ninty Fan super mewtwo Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    09/03/2010
    τελικα ναι δικιο εχετε μαλλον δεν ειναι και τοσο τρομερο το 3ντι.
    3ds friend code 4725-8648-3580

VIP Member Dani14 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    24/09/2009
    Eννοειται οτι η τεχνλογια 3d με την χρηση γυαλιων δεν ειναι τιποτα νεο, αλλα ισως υπαρξει καποια εξελιξη για να βλεπουμε 3d χωρις γυαλια. κατι που θα ειναι στα αληθεια επαναστατικο. μεχρι τοτε πραγματι δεν χρειαζετε να παρει καποιος 3-d τηλεοραση , αν και νομιζω οτι αυτο ακριβως θα συμβει.

ninty Regular Marioland Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    10/06/2007
    καλά μιλάμε πήγα στο πλαίσιο. ΟΚ είδα μια TV με active shutter glasses και τα διάφορα. όλα ωραία και καλά. Πήγα να δώ ενα Turbo X λάπτοπ που και καλά είναι το "πρώτο 3D λάπτοπ" και ήταν ΧΑΛΙ.. Μιλάμε τρεμοπαιξίματα, διπλά είδωλα και μια ζαλούρα άλλο πράγμα. Δεν ξέρω αν είναι οι ρυθμίσεις αλλά μιλάμε για μια καταστροφή....

PM me όταν με προσθέσετε!

ninty Regular Giorgoss Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    05/08/2008
    ετσι ειναι το 3d αμα δεν το ρυθμισεις σωστα

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία