Σελίδα 51 από 52 ΠρώτοΠρώτο ... 41474849505152 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 501 μέχρι 510 από 519
    ninty Regular Nesboy85 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    28/05/2015
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από hairy plotter Εμφάνιση Μηνύματος
    Δυστυχώς τα μαγαζιά είναι μετρημένα στα δάκτυλα του ενός χεριού
    Οι τιμές τους δε.... Απορώ πραγματικά γιατί δεν τις βάζουν σε λογικά πλαίσια , έστω ebay , για να πουληθούν! Προτιμούν να τα κοιτούν στα ράφια να κάθονται ??
    Nintending Since 1991

Ημ. Εγγραφής
    28/05/2015
    Έψαχνα στις προηγούμενες σελίδες αλλά κάπου χάθηκα . Μπορεί κάποιος να μου πει στο Μοναστηράκι που παίζει να βρω παιχνίδια nes ???
    Nintending Since 1991

ninty Lover Vetus Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/10/2008
    http://www.retromaniax.gr/vb/forum/g...84%CE%AC/page3

Θυμάστε το Software Center στην Ομόνοια; Kάποτε ήταν στις δόξες του. Αν κι υπάρχει ακόμα κι είναι από τα λίγα παλιά κονσολάδικα που απέμειναν, δυστυχώς τώρα φυτοζωεί. Από ρέτρο υλικό πολύ λίγα πράγματα και δεν έχει ούτε καν κονσόλες και παιχνίδια τωρινής γενίας όπως κάνουν όλα τα τωρνικά κονσολάδικα με παλιά παιχνίδια για να έχουν το σίγουρο, σταθερό κέρδος. Και κάθε φορά που περνάω από εκεί για βόλτα (όταν είναι να ψωνίσω από το Gamestation που είναι κοντά), δεν έχει σχεδόν καθόλου πελάτες. Το πως δεν έχει βάλει ακόμα λουκέτο, εντύπωση μου κάνει.

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Anoroah Εμφάνιση Μηνύματος
    Πάντως αν ρίξει κανείς μια ματιά και στις αγγελίες και εδώ αλλά και σε άλλα site η κατάσταση έχει γίνει τραγική. Ήρθε το ρετρο στη μόδα και άρχισαν όλοι να βαράν στο κεφάλι.
    Θα ήταν καλό να μπει σαν κανόνας να απαγορέυονται λέξεις όπως σπάνια, ευκαιρία, το σκοτώνω κτλ στην αγγελία γιατί (αν όχι όλες) τις περισσότερες φορές είναι ψέματα.
    Yπάρχει ήδη τέτοιος κανόνας στο Ninty.gr
    http://ninty.gr/showthread.php?t=8602

Έμενα άλλο είναι που μου την σπάει:
    Άτομα που βαράνε τις τιμές λες και πουλάνε το πιο σπάνιο πράμα του αιώνια (π.χ. SNES σε άθλια κατάσταση για 120 ευρώ), όταν είναι ν' αγοράσουν αυτοί κάτι γίνονται απίστευτα τσίπηδες και περιμένουν να τους πουλήσεις την πραμάτια σου σε τιμή χάρισμα ακόμα κι όταν πουλάς κάτι σπάνιο. Κι όχι μόνο αυτό αλλά λένε και ψέματα του στυλ "Το 'χω βρει κι αλλού πιο φτηνά αλλά το ζητάω από σένα για να σου κάνω την εξυπηρέτηση και δεν θα βρεις άλλο υποψήφιο πελάτη στην τιμή που το πουλάς". Άσε μας ρε φιλαράκι που το παίζεις και φιλέσπλαχνος! Παραδέξου ότι απλά ψάχνεις για κορόϊδο! Απόδειξη για το πόσο πολύ ψεύδονται, είναι ότι ενώ ισχυρίζονται ότι βρίσκουν κι αλλού πιο φτηνά, όταν τους ρίχνεις άκυρο από την αρχή κιόλας, αυτοί επιμένουν ξανά και ξανά.

Η συμβούλη μου είναι: μην απογοητεύεσαι. Υπάρχουν άθλιοι πωλητές κι αγοραστές, υπάρχουν και λογικά άτομα. Όπως ένα άτομο από επαρχία που μου πούλησε Pokemon Pikachu Color για 50-55 ευρώ μαζί με μεταφορικά. Ναι μεν είναι τσιμπημένη η τιμή του για την αξία του αλλά στο eBay θα το βρεις ίδια τιμή κι ακριβότερο μεταχειρισμένο κι αυτός το είχε ολοκαίνουριο και με πακετάρισμα ΑΑΑ, οπότε άξιζε τα λεφτά του. Ή ένα άλλο άτομο (που ήταν και μέλος στο Ninty.gr, δεν ξέρω αν ποστάρει ακόμα) που μου πούλησε μεταχειρισμένο Sega Saturn δίχως κουτί σε ικανοποιητική κατάσταση στα 30 ευρώ. Φοβερή τιμή για κονσόλα που δεν βρίσκεις εύκολα. Πολλοί σου πουλάνε ασπρόμαυρο Game Boy για 50 ευρώ που τα βρίσκω υπερβολικά ακόμα κι αν είναι κουτάτο.

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Nesboy85 Εμφάνιση Μηνύματος
    Έψαχνα στις προηγούμενες σελίδες αλλά κάπου χάθηκα . Μπορεί κάποιος να μου πει στο Μοναστηράκι που παίζει να βρω παιχνίδια nes ???
    Για δοκίμασε σ' αυτά τα groups:
    https://www.facebook.com/groups/152837804907560/
    https://www.facebook.com/groups/7926...?ref=bookmarks

Ή ρώτα σ' αυτό το group για μαγαζιά:
    https://www.facebook.com/groups/450329995098566/
    Τελευταία επεξεργασία από Vetus; 25-01-2016 στις 02:40

Ημ. Εγγραφής
    28/05/2015
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Vetus Εμφάνιση Μηνύματος
    [url]

Για δοκίμασε σ' αυτά τα groups:
    https://www.facebook.com/groups/152837804907560/
    https://www.facebook.com/groups/7926...?ref=bookmarks

Ή ρώτα σ' αυτό το group για μαγαζιά:
    https://www.facebook.com/groups/450329995098566/
    Ευχαριστώ για την απάντηση . Ήδη διαβάζω σαν τρελός το retromaniax με το link που μου έστειλες ! Δυστυχώς δεν έχω FB
    Nintending Since 1991

ninty Noob Gogo Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    21/06/2016
    Επειδή αυτό το άρθρο ήταν ο λόγος που εγγράφηκα εδώ, μήπως ξέρει κανένας κανένα άλλο μαγαζί στην Αθήνα; (εκτός από το Console Club, που σχεδόν αποκλειστικά εκεί ψάχνω)

ninty Lover paokman Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    06/10/2008
    Το gamestation φέρνει πράγματα. Ψάξε και στις ομάδες στο facebook που αναρτήθηκαν ανωτέρω. Από τη στιγμή που το ρετρό έγινε του συρμού, έχει σκληρύνει το πράγμα Σκέψου, ψάχνω από το Πάσχα ένα χειριστήριο για SNES σε καλή κατάσταση και τιμή 10-15 ευρώ και δεν βρίσκω, ενώ πριν κάποια χρόνια φίλος είχε πάρει την κονσόλα με δύο χειριστήρια και το Donkey Kong Country 2, όλα μαζί, μόνον 30 ευρώ. Τέλος πάντων. Καλό ψάξιμο! Και... έσω προσεχτικός!
    Τελευταία επεξεργασία από paokman; 24-07-2016 στις 15:45

Administrator RooF Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    22/12/2008
    Μαγαζιά υπάρχουν, καλές τιμές δεν υπάρχουν. Στα παραπάνω πρόσθεσε και το Game Explorers το οποίο όμως δε φημίζεται για τις καλές τιμές του...

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    "Μη ρωτάς τι μπορεί να κάνει η Nintendo για σένα, αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τη Nintendo"

NFC :
    RooFgr
    3DS FC
    : 1848-1659-1090

ninty Noob Gogo Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    21/06/2016
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από paokman Εμφάνιση Μηνύματος
    Το gamestation φέρνει πράγματα. Ψάξε και στις ομάδες στο facebook που αναρτήθηκαν ανωτέρω. Από τη στιγμή που το ρετρό έγινε του συρμού, έχει σκληρύνει το πράγμα Σκέψου, ψάχνω από το Πάσχα ένα χειριστήριο για SNES σε καλή κατάσταση και τιμή 10-15 ευρώ και δεν βρίσκω, ενώ πριν κάποια χρόνια φίλος είχε πάρει την κονσόλα με δύο χειριστήρια και το Donkey Kong Country 2, όλα μαζί, μόνον 30 ευρώ. Τέλος πάντων. Καλό ψάξιμο! Και... έσω προσεχτικός!
    Έχω μπει λίγο στο Gamestation αλλά από SNES που ενδιαφέρομαι περισσότερο έχει μόνο 3 παιχνίδια συνολικά και αυτό που θέλω κάνει 60 ευρώ (Αν και είναι με το κουτί και το manual, αλλά και πάλι). Facebook δεν έχω και δεν θέλω να κάνω ακόμα κι αν είναι για αυτό τον σκοπό. Πάντως, στην γειτονιά μου τουλάχιστον κανείς δεν νοιάζεται για retro, οπότε είμαι λίγο τυχερός. Ευχαριστώ για το καλό ψάξιμο! :3

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από RooF Εμφάνιση Μηνύματος
    Μαγαζιά υπάρχουν, καλές τιμές δεν υπάρχουν. Στα παραπάνω πρόσθεσε και το Game Explorers το οποίο όμως δε φημίζεται για τις καλές τιμές του...

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Στην αρχή από εκεί πήγα να πάρω ένα RPG για το SNES και την επόμενη μέρα μου είπαν ότι δεν υπάρχει. Οπότε το πήρα απ' το Amazon -_- Το Game Explorers δεν είναι καλή επιλογή για retro, αλλά έχει σε σχετικά καλές τιμές σε παιχνίδια τωρινής γενιάς.

ninty Fan super mewtwo Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    09/03/2010
    ρε παιδια αμα θελει καποιος να αγορασει 3ds xl new που βρισκει εχουν χαθει απο Ελλαδα ειδικα απο τα αξιοπιστα μαγαζια.Οταν ανοιξει η αντιπροσωπια θα φερουνε νεα?
    3ds friend code 4725-8648-3580

Administrator RooF Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    22/12/2008
    Εδώ μιλάμε για ρετρό μόνο. Παρολαυτα εγώ βλέπω από το skroutz πολλά καταστήματα να πουλάνε...

Φυσικά όταν αναλάβει η αντιπροσωπία θα γεμίσουν πάλι τα ράφια.
    "Μη ρωτάς τι μπορεί να κάνει η Nintendo για σένα, αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τη Nintendo"

NFC :
    RooFgr
    3DS FC
    : 1848-1659-1090

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία