Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 13
    ninty Lover Vetus Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/10/2008

Shantae: Risky's Revenge

Ένα από τα λιγοτέρο συζυτημένα παιχνίδια που 'χω πετύχει κι επιτέλους θα βγει μετά από χρόνια καθυστέρησης στις 4 Οκτωβρίου του 2010 για το DSi είναι το Shantae: Risky's Revenge, ένα platform game που αποτελεί sequel του Shantae για το Gameboy Color τ' οποίο αν και είχε θετικές κριτικές δεν είχε την επιτυχία που του άξιζε αν κι έχει το δικό του, cult κοινό. Κρίνοντας από το παρακάτω trailer είπα στον εαυτό μου "Επιτέλους! Ένα 2D platform της προκοπής για το DS!":

Iδού κι η επίσημη ιστοσελίδα του:
    http://riskysrevenge.shantae.com/

To περιμένω πως και πως. Με την ευκαιρία, θα ρίξω και μια ματιά και στο πρώτο Shantae που δεν είχα ποτέ την ευκαιρία να το δοκιμάσω.
    Τελευταία επεξεργασία από Braveheart1980; 26-09-2010 στις 11:42

ninty Fan Tanno-chan Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    09/11/2009
    Well, I don't think so it's amusing that it's in DSi. I hate DSi. I'll try playing that female Prince of Persia.

παρα πολυ καλο φαινεται, εμενα μου αρεσουν τετοια 2d παιχνιδια.
    Νομιζω πρεπει να μπει στο θεμα με τα παιχνιδια ds και οχι του 3ds μια διορθωσει θελει.
    Επισης tanno-chan οχι αγγλικα ρε φιλε ;)
    3DS friend code: 1504-5676-8520
    Nintendo Switch: 4364 0938 7496

ninty Lover Vetus Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/10/2008
    Για όσους ενδιαφέρονται οι δημιουργοί του παιχνιδιού διαθέτουν το soundtrack του δωρέαν:

http://www.biglionmusic.com/general/...ys-revenge-ost

Και για τους πιο ανοιχτοχέρηδες μπορείτε να κάνετε donation μέχρι 25 δολλάρια για να το αγοράσετε.

ninty Lover Vetus Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/10/2008
    Mόλις πρόσφατα ο Jake Kaufman, συνθέτης του Shantae, έφτιαξε ένα εκπληκτικό remix για το OCRemix:
    http://www.youtube.com/watch?v=m1ISu...eature=related

Nα 'χα κι ένα DSi για να το παίξω... (έχω DS Lite). Άμα βρω κάπου να πουλήσω το DS Lite θ' αγοράσω DSi μόνο και μόνο γι' αυτήν την παιχνιδάρα.

Moderator Hellraider Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    04/11/2008
    Εγώ πάλι μιας και δε βλέπω κάνα 3DS launch τίτλο να με εντυπωσιάζει (όλες οι παιχνιδάρες έρχονται μετά) με βλέπω για Shantae ως πρώτη αγορά μαζί με το 3DS(ds lite κάτοχος και γω).

ninty Lover Vetus Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/10/2008
    Ωπά; Δεν το 'ξερα ότι στο 3DS μπορείς να κατεβάζεις παιχνίδια για DSi. Παραλίγο να 'κανα @#$%^&* και ν' αγόραζα DSi άδικα. Τότε θα περιμένω να βγει το 3DS που ούτως ιάλλως θ' αγόραζα για να παίξω το νέο Kid Ikarus. Ευχαριστώ που μ' άνοιξες τα μάτια. Θα την πάταγα σαν νουμπάς. Τ_Τ
    Τελευταία επεξεργασία από Vetus; 24-10-2010 στις 06:46

ninty Lover Ash_Pokemaster Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/06/2008
    Αν και είναι πολύ πιθανό να έχω σχηματίσει λάθος άποψη καθώς έχω βγάλει μόλις ένα (1) level, το πρώτο Shantae του Game Boy Color δεν με ενθουσίασε τόσο πολύ. Για να 'με απόλυτα ειλικρινής είχε αρκετά καλό platforming σε αυτό το level που έπαιξα, αλλά μετά με έβγαλε σε ένα hub όπου είχε διάφορα πράγματα να κάνεις. Ε, και κουράστηκα να ψάχνω από πού να φύγω για να συνεχίσω... :001_tt2: Παρόλ' αυτά είναι αξιοσημείωτο να πούμε ότι είχε εξαιρετικά γραφικά για παιχνίδι Game Boy Color.

To Risky's Revenge είναι πάντως από τα λίγα ενδιαφέροντα παιχνίδια στο DSiWare, και επίσης περιμένω να βγει το 3DS για να το πάρω. Ίσως κάποια στιγμή δε να συνεχίσω το πρώτο Shantae. :001_tongue:
    Τελευταία επεξεργασία από Ash_Pokemaster; 24-10-2010 στις 14:26

VIP Member Dani14 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    24/09/2009
    Είστε σίγουροι ότι τα παιχνίδια του DsiWare θα μπορείτε να τα κατεβάζετε από το 3DS;

Εγώ είχα διαβάσει πως η Nintendo θα σου δείνει την δυνατότητα να μεταφέρεις όσα είχες κατεβάσει στο DSi, στο 3DS. Όχι όμως ότι θα μπορείς να τα κατεβάσεις κατευθείαν από το 3DS. Βέβαια μπορεί το κάθε ένα από αυτά να αποτελεί ξεχωριστή είδηση και απλά δεν το γνωρίζω.

ninty Regular teopless Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/07/2009
    Στο 3DS Shop θα προσφέρονται DSiWare τίτλοι.Εγγύηση.
    Τελευταία επεξεργασία από teopless; 21-04-2013 στις 15:24

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας