Σελίδα 1 από 14 1234511 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 132

3DS Virtual Console

Όλα τα παιχνίδια/games διαθέσιμα στην Virtual Console

Στο συγκεκριμένο thread θα βρείτε μια λίστα με όλα τα παιχνίδια που είναι διαθέσιμα στην υπηρεσίες Virtual Console του Wii και 3DS . Όπως επίσης θα βρείτε πληροφορίες για το κόστος των παιχνιδιών αλλα και για τις κονσόλες διαθέσιμες σε αυτές τις υπηρεσίες και διαφορα αλλα στοιχεια. Σε πολλά παιχνίδια τις λίστας θα βρείτε review στο site μας, όλα τα παιχνίδια που έχουνε εικόνα σημαίνει πως υπάρχει και review για αυτά, για να διαβάσετε περισσότερα πατήστε εδώ: VIRTUAL CONSOLE

Σε περίπτωση που δεν γνωρίζετε τι είναι η υπηρεσία Virtual Console, μπορείτε να διαβάσετε εδώ:
    Μέσω της Virtual Console μπορούμε να κατεβάσουμε και να αποθηκεύσουμε στο Wii μας παλιά παιχνίδια από NES, Super NES, Sega Master System, Sega Mega Drive, Nintendo 64, TurboGrafx, MSX, Neo Geo, Commodore 64 και Arcade. Κάθε Παρασκευή, για να διαβάσετε περισσότερα πατήστε ΕΔΩ

ლ(ಠ益ಠლ)
    Τελευταία επεξεργασία από cowboy; 19-08-2011 στις 13:53
    getor get out.

VIP Member Dani14 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    24/09/2009

Ok μπορεί να μην γραφει πως επιβεβαιώθηκε το GameBoy Advance όμως υπάρχει λόγος να βγει GameBoy Color και όχι GameBoy Advance ? Το 3DS σηκώνει άνετα κάθε φορητή κονσόλα που εμφανίστηκε μέχρι σήμερα άνετα.
    getor get out.

VIP Member Rush Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/04/2009
    Φοβερά νέα! Ίσως εκεί δούμε πολλά παιχνίδια που δεν είδαμε στη VC του ωίί. Αλλά retro games με 3Δ γραφικά... Απλά, CAN'T WAIT!!! Τώρα... για το GBA λυπάμαι αν δε θα τα σηκώνει, γιατί είναι αρκετά παιχνίδια που δεν τα πρόλαβα και θα ήθελα να τα παίξω, αλλά από την άλλη, γιατί να μην τα υποστηρίζει; 2 γενιές πριν είναι και υποτίθεται πως το 3DS είναι πολύ μπροστά από αυτό, ενώ του GBA μπορούν άνετα να χαρακτηριστούν εν μέρει retro (σε σύγκριση με τα σημερινά δεδομένα...) Εν πάσει περιπτώσει, είπαν πως δεν έχει αναφερθεί ακόμη, ελπίζω να μην ισχύει πως δε θα τα υποστηρίζει κιόλας, γιατί τα παιχνίδια του GBA θα έκαναν πολύ μεγάλη επιτυχία με τις δυνατότητες του νέου φορητού!

(btw, νομίζω ότι το ποστ πρέπει να αναρτηθεί στην κεντρική... Εκτός κι αν θέλετε να το ανεβάσουμε αφότου έχουμε μαζέψει κι άλλες πληροφορίες με την κυκλοφορία της κονσόλας)

ninty Maniac geo2004z Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2008
    Thanks cowboy για τα νέα!! Ακούγεται εξαιρετικό!!

ninty Lover Ash_Pokemaster Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/06/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Dani14 Εμφάνιση Μηνύματος
    Κι όμως! Τα λόγια του Iwata ήταν τα εξής: "We are planning to start by making software from Game Boy and Game Boy Color available."
    Νομίζω ότι είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα δούμε GBA games, και βασικά εδώ που τα λέμε ωραία είναι που δεν τα βγάζουν όλα μαζί. :001_cool:

Θα ήθελα επιπλέον να δω και third-party κονσόλες! WonderSwan, GameGear, Neo Geo, και άλλα! Θα ήταν ευκαιρία να δούμε παιχνίδια που κυκλοφόρησαν ελάχιστα ή δεν ήρθαν στα μέρη μας. Ας μην ξεχνάμε επίσης ότι έχουμε και Game & Watch στο DSiWare. Τέλος... Virtual Boy! :001_tt2:

Α, και νομίζω ότι καλύτερα να γίνει split το thread στο category του 3DS. :wink:

VIP Member Dani14 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    24/09/2009
    Ναι θα πρέπει να άνοιξει λογικά και νέο sub forum. Πάντως και εγώ πιστεύω ότι θα έχει GBA. Δεν υπάρχει λόγος να συμβεί το αντίθετο.

ninty Fan bahamut zero Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/08/2008
    super mario land.......θα το κατεβασω με τη μια!!!το πρωτο παιχνιδι που αγορασα ποτε!!!!το ειχα παιξει απιστευτες ωρες πραγματικα.....το παιχνιδι που με εκανε να αγαπησω τη nintendo!

@ ash τρελη σκεψη για το virtual boy!!!!τα παιχνιδια του οπως θα επρεπε να ειναι!
    Τελευταία επεξεργασία από bahamut zero; 30-09-2010 στις 00:22
    Switch friend code: bahamut_gr - 1891-8282-4807

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Ash_Pokemaster Εμφάνιση Μηνύματος

Θα ήθελα επιπλέον να δω και third-party κονσόλες! WonderSwan, GameGear, Neo Geo, και άλλα! Θα ήταν ευκαιρία να δούμε παιχνίδια που κυκλοφόρησαν ελάχιστα ή δεν ήρθαν στα μέρη μας. Ας μην ξεχνάμε επίσης ότι έχουμε και Game & Watch στο DSiWare. Τέλος... Virtual Boy! :001_tt2:

Α, και νομίζω ότι καλύτερα να γίνει split το thread στο category του 3DS. :wink:

και εγώ θέλω, δηλαδή θα ήτανε φανταστικό, Neo-Geo pocket στο 3DS.
    Virtual Boy σε 3D όπως έπρεπε να είναι.
    Μονο που θα με έκανε ακόμα πιο ευχαριστημένο είναι conectivity του 3DS(Virtual Console) με την Home Κονσόλα (Virtual Console).

Όσο αφορά το split του thread και σε 3DS κατηγορια δεν ξέρω αν γίνετε. Δηλαδή εννοείς το thread να φαίνεται στο Wii Games και στο 3DS games έτσι ?

εδώ που τα λέμε πιστεύω πως αυτό το thread (wiiware) δεν ανήκει στα Ωίϊ Online, διότι εκτος από ότι τα κατεβάζεις με το Internet δεν έχουνε τίποτα άλλο να κάνουνε με online. Πιστεύω πιο κατάλληλα είναι στο Ωίϊ Games.

EDIT: καλά είναι και έτσι όπως έγινε τώρα.
    Τελευταία επεξεργασία από cowboy; 30-09-2010 στις 00:37
    getor get out.

links awakening, με 1000 μονο αυτο λεω.
    3DS friend code: 1504-5676-8520
    Nintendo Switch: 4364 0938 7496

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία