Σελίδα 17 από 17 ΠρώτοΠρώτο ... 71314151617
Αποτελέσματα 161 μέχρι 169 από 169
    ninty Regular peTrunks Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    14/08/2010
    To last story είναι παιχνιδάρα . Τέλος
    ...hd remake για switch εχθές...
    Τελευταία επεξεργασία από peTrunks; 13-11-2016 στις 20:07

ninty Regular Stalfos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/09/2013
    Μίλησε μου γιαυτο
    NNID: Giwrgos-Foivos

ninty Lover Altair Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Stalfos Εμφάνιση Μηνύματος
    Eιμαι στο σημειο που εχουν ανοιξει οι περισσοτερες πυλες για τα timelines (Γυρω στους 9 κοσμους ?)

Νομιζω οτι εχω βρει απλα τι μαρεσει... Θελω τα rpg ειτε κλασικα με γυρους , grinding , exploration klp ειτε φουλ πειραματικα με ανατρεπτικη ιστορια , δυνατο gameplay τυπου The world ends with you , Radiant Historia , Persona , xenoblade chronicles ιδεες φρεσκιες για σημερα που τα παιζω. Δεν υποστηριζω οτι το Chrono trigger δεν ειναι καλο παιχνιδι -γιατι εξαλλου εθεσε τα θεμελια για πολλα αλλα- ομως κατ'εμε εχει πλεον ξεπεραστει απο μεταγενεστερα παιχνιδια του ειδους και αυτο δεν θα πρεπε να ειναι αρνητικο αντιθετα δειχνει οτι ο χωρος εξακολουθει να εχει αναπτυξη παρα τη μειωση στην ποσοτητα των rpgs... Φυσικα αυτο ειναι μονο η γνωμη μου
    Προσωπικά μιλώντας,μου φαίνεται περίεργο που πολλά παιχνίδια αντιγράφουν το Final Fantasy και όχι το chrono Trigger το οποίο θεωρώ με την -ομολογουμένως μικρή- εμπειρία μου στο είδος πως είναι πολύ μπροστά ακόμα και με τα σημερινά δεδομένα.Είναι γεμάτο μικρές μικρές λεπτομέρειες που κάνουν τη διαφορά.Μου αρέσει πχ που όλα τα bosses έχουν έναν διαφορετικό τρόπο αντιμετώπισης και δεν είναι απλά buff,hit,debuff,heal repeat.
    Μου αρέσει επίσης που όλα τα mobs encounters έχουν ένα πιθανό gimmick.Πχ οι edible frogs και τα Ogre με τα Clubs,είναι τα πρώτα παραδείγματα που μου έρχονται στο μυαλό και υποθέτω τα έχεις βρει.
    Anyway,αν το τελειώσεις και δε σου αρέσει,είπαμε,γούστα είναι αυτά (στείλε τη διεύθυνση με πμ,για να ξέρω που να στείλω τα γκαζάκια).
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna
    Νothing is true.Everything is permitted.

PSN ID/NNID:NoobShyBot
    XBL GAMERTAG:N00B SHY BOT
    NSW FC: Alucard 8100-8552-3731

Ημ. Εγγραφής
    14/08/2010
    χαχα οκ μπορεί να είσαι πιο μερακλής και πιο ψαγμένος στα jrpg 's απλά το last story το είχα καταευχαριστηθεί.
    αυτό..

ninty Regular Stalfos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/09/2013
    Κοιτα οπως ειπαμε κ με τον Αλταιρ πριν ειναι το τι ψαχνεις στο καθε παιχνιδι που μετραει. Μπορει σαν εμπειρια εσενα να σου ταιριαζε. Εμενα το να παιζεται πρακτικα μονο του το παιχνιδι και εγω απλα να τρεχω να κανω recover τους allies (περαν των bosses που θελαν λιγο παραπανω σκεψη) δεν με ξετρελανε. Επισης ηταν εξαιρετικα linear με πολυ μικρα δωματια πιστες κλπ. Μονο υπογεια και σπηλιες και γενικα καμια προσπαθεια για ενα ικανοποιητικο για τα γουστα μου level design.Τι αλλο να θιξω? Τα equipment που ηταν εξαιρετικα απλοικα; Τα λεφτα ολα πηγαν ξεκαθαρα στα character models , voice acting κ cutscenes. Αν γουσταρει καποιος τετοια φαση ειναι καλο. Απλα ρηχο σαν παιχνιδι. Θα μου πεις στο wii κυκλοφορησε τι περιμενες; Ναι αλλα το wii ειχε την παιχνιδαρα ονοματι xenoblade chronicles η οποια ειναι το ακριβως αντιθετο! Αφου το απολαυσες αυτο εχει σημασια και ας ειναι μετριο για μενα!
    NNID: Giwrgos-Foivos

Ημ. Εγγραφής
    14/08/2010
    δε διαφωνώ για το βάθος στο gameplay .H ιστορία πάντως μου άρεσε ακομα και αν θεωρείται κλισε και ας μη μιλήσω για τη μουσική του .. τώρα η διάρκειά του και η γραμμικότητά για μένα ίσως ήταν και θετικά

Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Και για μένα είναι θετικά αυτά.Που και που,χρειάζονται και τέτοια παιχνίδια,με μικρή διάρκεια και γραμμικά.Το FF13 πχ μου άρεσε πολύ,κι ας μην είναι κάτι ιδιαίτερο γενικά.
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna

ninty Regular Solidus Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    10/11/2014
    Ff13 κ μένα μ αρρσε.περνούσε ωραία μηνύματα για τον ρατσισμό κ την ξενοφοβία.Το ευχαριστήθηκα κ ας ήταν ίσως το πιο αδύναμο της σειράς.Κάνα καινούριο golden sun πότε θα δούμε;

Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Άλλη πονεμένη ιστορία τα Golden Sun.Σκέφτομαι όταν τελειώσω το DQ4 να ξεκινήσω είτε FF6 Advance είτε Golden Sun 1.Και τα 2 στο DS θα παιχτούν,οπότε δεν είμαι εκτός θέματος.
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία