Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 10
    ninty Follower menelatos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/04/2008

ανάγκη βοήθειας για αγορά ds!

Παιδιά έψησα κάτι φίλους να μην πάρουν PSP κ χαζά για τη μικρή τους κόρη (γύρω στα 7-8 είναι) κ να πάρουν DS.. Είμαι φαν της Nintendo και το DS το έχω πολύ ψηλά στην εκτίμησή μου. Εγώ όμως ενώ έχω Wii κ ξέρω να πω τα πάντα για συν κ πλην τι να αγοράσεις τι να αποφύγεις, για DS έχω ψιλομεσάνυχτα αν κ έχω παίξει κάποιες φορές .

Ζητάω τα φώτα σας..Αν μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τις διαφορές στις εκδόσεις πχ XL, Bundle, DSi κτλ, ποιο είναι πιο πρόσφατο κ πιο πλήρες σαν έκδοση, τα οποία δεν γνωρίζω και επίσης για ένα παιδάκι δημοτικού τι θα θεωρούσατε από παιχνίδι πιο βατό? Όχι δλδ κάτι τρελό. Κάτι διασκεδαστικό..

Έχω μείνει πίσω λόγω υποχρεώσεων με το DS κ δε θέλω να προτείνω μπούρδες. Ε κ επειδή εδώ είναι το καλύτερο μέρος για να κάνω ένα update..αν μπορούσατε να μου εξηγήσετε σε λίγες γραμμές τι παίζει κ κανα καλό παιχνίδι για πρόταση θα σας ήμουν ευγνώμων!
    Σας ευχαριστω εκ των προτέρων...! :biggrin:

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από menelatos Εμφάνιση Μηνύματος
    Παιδιά έψησα κάτι φίλους να μην πάρουν PSP κ χαζά για τη μικρή τους κόρη (γύρω στα 7-8 είναι) κ να πάρουν DS.. Είμαι φαν της Nintendo και το DS το έχω πολύ ψηλά στην εκτίμησή μου. Εγώ όμως ενώ έχω Wii κ ξέρω να πω τα πάντα για συν κ πλην τι να αγοράσεις τι να αποφύγεις, για DS έχω ψιλομεσάνυχτα αν κ έχω παίξει κάποιες φορές .

Ζητάω τα φώτα σας..Αν μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τις διαφορές στις εκδόσεις πχ XL, Bundle, DSi κτλ, ποιο είναι πιο πρόσφατο κ πιο πλήρες σαν έκδοση, τα οποία δεν γνωρίζω και επίσης για ένα παιδάκι δημοτικού τι θα θεωρούσατε από παιχνίδι πιο βατό? Όχι δλδ κάτι τρελό. Κάτι διασκεδαστικό..

Έχω μείνει πίσω λόγω υποχρεώσεων με το DS κ δε θέλω να προτείνω μπούρδες. Ε κ επειδή εδώ είναι το καλύτερο μέρος για να κάνω ένα update..αν μπορούσατε να μου εξηγήσετε σε λίγες γραμμές τι παίζει κ κανα καλό παιχνίδι για πρόταση θα σας ήμουν ευγνώμων!
    Σας ευχαριστω εκ των προτέρων...! :biggrin:
    Το ds lite είναι απλός μια επανασχεδιασμένη έκδοση του ds. To DSi έχει διαφορετικό firmware από το DS και έχει κάμερα, και μπορείς να κατεβάσεις παιχνίδια από το Internet (DSiWare) μπορείς να συνδεθεί σε WPA δίκτυα
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    3DS FC: 4210-3979-3835
    Nintendo Network ID: internetakias

ninty Follower tsimisde Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    28/10/2010
    Απο παιχνιδια να παρουν καποιο mario η tetris

ninty Regular teopless Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/07/2009
    Καταρχάς συγχαρητήρια για τον προσηλυτισμό!!!

Προσωπικά θα πρότεινα από games το NSMB η το Style Boutique,αφού μιλάμε για μικρό κορίτσι.

Οι διαφορές μεταξύ DSi και DSi XL είναι ότι το πρώτο έχει οθόνες 3.25 ιντσών,ενώ το δεύτερο οθόνες 4.2 ιντσών και βελτιωμένα ηχεία.Θα πρότεινα προσωπικά το DSi XL αν δε θα γίνεται συχνή μετακίνηση της κονσόλας,αφού οι μεγάλες οθόνες βοηθούν αφάνταστα ένα παιδί μικρής ηλικίας στην κατανόηση του παιχνιδιού.

Οι εκδόσεις bundle περιέχουν σε ένα πακέτο την κονσόλα και ένα ή δύο παιχνίδια σε χαμηλότερη συνήθως τιμή απ' ότι πωλούνται όλα μαζί ξεχωριστά.Αν υπάρχει κάποιο bundle που να περιλαμβάνει DSi XL-Style Boutique,το συστήνω ανεπιφύλακτα.

ninty Maniac cloud Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    03/05/2008
    Αν μπορούν να περιμένουν 3 μήνες, και μπορούν να δώσουν κάποια λεφτά περισσότερα, αξίζει να περιμένουν το 3DS (Τα παιχνίδια του DS θα παίζουν και στο 3DS).
    Όμως και 3DS να μην θέλουν να πάρουν, υπάρχει αρκετά μεγάλη πιθανότητα να πέσει η τιμή του DSi αρκετά!

Τώρα για το τι αξίζει να πάρουν αρχικά, η πρόταση μου είναι ένα πακέτο DSi (Την στιγμή που μιλάμε για κοριτσάκι 7 ετών, δεν θα πρότεινα το DSi XL... Μάλλον θα είναι λίγο μεγάλο για τα χεράκια της.) και New Super Mario Bros που είναι ένα από τα καλύτερα παιχνίδια του DS, σχετικά εύκολο, και γενικά ιδανικό για αυτή την ηλικία. (Και όχι μόνο για αυτή την ηλικία..:wink.
    Το χιούμορ είναι βασική ένδειξη ευφυΐας.

ninty Regular infernape Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    18/10/2010
    πρωτεινω το ds (οχι dsi) γιατι σε τετεια ηλεικεια τι να την κανει την καμερα επεισεις για τα παιχνιδια το μαριο ειναι το καλυτερο παιχνιδι και θα το καταλαβει ευκολοτερα (δεν ειπα ευκολα)

ninty Follower menelatos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/04/2008
    Άψογα.. Έπιασα τι παίζει.. Εντάξει το Super Mario Bros που το 'χω κ στο Wii θα το συνιστούσα ανεπιφύλακτα έτσι κ αλλιώς. Κυρίως για τις κονσόλες ήθελα βοήθεια γιατί ψιλοχάθηκα.. Είδα πολύ μεγάλη διακύμανση στις τιμές κ δεν καταλάβαινα γιατί! Πιθανότατα θα προτείνω το DSi γιατί όπως το είδα το XL είναι όντως μπόλικο για μικρό παιδάκι..

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις με κατατοπίσατε πλήρως! :biggrin:

Administrator RooF Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    22/12/2008
    DSi λογο οθονης. DSi XL αν δεν υπαρχει προβλημα με τη διαφορα χρηματων η το μεγεθος.

Απο αριστερα προς τα δεξια, DSi XL, DSi , DS Lite

Παιχνιδια στο DS υπαρχουν απειρα για ολα τα γουστα. Ειναι απο τις λιγες κονσολες που καλυπτουν τα παντα.

Εχει Mario, εχει Zelda, εχει Metroid.

Εχει Jrpg, ειχε Tactical Strategy εχει ακομα και 2,3 Survival Horror!

Και σε αυτο που σε αφορα για χρηση απο μικρο κοριτσακι υπαρχουν Nintedogs και διαφορα αλλα τετοια παιχνιδια που θα τρελαθει το μικρο.

"Μη ρωτάς τι μπορεί να κάνει η Nintendo για σένα, αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τη Nintendo"

NFC :
    RooFgr
    3DS FC
    : 1848-1659-1090

ninty Regular aristotelisgr Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    13/03/2010
    Και το Mario Kart DS μπορεί να της αρέσει.

ninty Regular infernape Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    18/10/2010
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από aristotelisgr Εμφάνιση Μηνύματος
    Και το Mario Kart DS μπορεί να της αρέσει.
    ναι οντως αλλα το nsmb ειναι καλυτερο για αρχη αλλα και γενικα

Ετικέτες γι' αυτό το Θέμα

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία