Εμφάνιση Αποτελεσμάτων Δημοσκόπησης: Ποιά έκδοση θα προτιμήσετε;

Ψηφοφόροι
46. Δε μπορείτε να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση
  • Pokémon Black Version

28 60.87%
  • Pokémon White Version

18 39.13%
Σελίδα 1 από 16 1234511 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 158
    ninty Lover Ash_Pokemaster Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/06/2008

Pokémon Black & White

Συνέχεια από εδώ, μιας και γεμίσαμε 100 σελίδες, και μιας και πλέον πλησιάζει
    η κυκλοφορία των παιχνιδιών και καλά θα είναι να έχουμε ένα "καθαρό" θέμα.

Pokémon Black και White
    ポケットモンスター ブラック
    ホワイト

Platform: Nintendo DS
    Genre
    : RPG
    Developer
    : Game Freak
    Publisher
    : Nintendo, The Pokemon Company
    Director
    : Junichi Masuda
    Release Date
    : 2010 (JP), 2011 (INT)

Τέσσερα χρόνια μετά
    από την κυκλοφορία των Pokémon Diamond και Pearl, η Game Freak ανακοινώνει το 5ο μέρος της σειράς Pokémon role-playing game! Οι Pokémon Black και White που σύμφωνα με τον Junichi Masuda, υπεύθυνο για την παραγωγή τους, θα αποτελέσουν μία νέα αρχή για την σειρά, θα κυκλοφορήσουν στην Ιαπωνία εντός του 2010 για το Nintendo DS και στην διεθνώς στις αρχές του 2011. Τα νέα παιχνίδια θα λαμβάνουν χώρα στην περιοχή Unova και θα έχουν πάνω από 150 νέα Pokémon! Για περισσότερες πληροφορίες, δείτε τα παρακάτω links.

Πληροφορίες:
    Επίσημη Σελίδα (Διεθνής)
    Επίσημη Σελίδα (Ιαπωνική)
    Σελίδα Serebii

Άρθρο Bulbapedia

Screenshots
    Νέα Pokemon

Χρήσιμες Συνδέσεις:
    Επίσημη Σελίδα
    Director's Column
    Director's Column (Αγγλικά)
    ---------------------------
    Pokebeach
    Serebii.net
    Bulbanews
    Τελευταία επεξεργασία από Ash_Pokemaster; 15-02-2011 στις 23:23

VIP Member
    Ημ. Εγγραφής
    05/06/2010
    Nice. Σύντομα να αρχίσουμε να ποστάρουμε ομάδες

ps: Τα σκυλιά είναι επικά! Βέβαια το χαλάει λίγο η δεύτερη εξέλιξη μιας και από Cute πάει σε Badass. Lillipup> Herdier> Scoutland ftw

ninty Regular thomas Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    08/03/2010
    αμα δεν προπαραγκειλο την κασετα απο το πλαισιο δεν θα μπορω να παρω το celebi;

Ημ. Εγγραφής
    23/06/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από thomas Εμφάνιση Μηνύματος
    αμα δεν προπαραγκειλο την κασετα απο το πλαισιο δεν θα μπορω να παρω το celebi;
    Προσωπικά έλαβα το εξής email από την Nortec:

Αγαπητέ φίλε,

Ευχαριστούμε που προ-παραγγείλατε το PokemonBlack & Whiteαπό το nintendo.gr .

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως, αν σας ενδιαφέρει η απόκτηση του Celebi, μπορείτε να στείλετε στα γραφεία της εταιρείας Nortecμια κασέτα των προηγούμενων εκδόσεων Pokemon(HeartGold, SoulSilver, Platinum, Pearl ή Diamond) με τα πλήρη στοιχεία σας και θα σας αποσταλεί πίσω, μαζί με την έκδοση του νέου Pokemon που προ-παραγγείλατε.

Η αποστολή πρέπει να γίνει το αργότερο μέχρι τις 21/2/2011. Εάν έχετε περισσότερες από μια κασέτες που μπορεί να λάβει το Celebi, μπορείτε να τις στείλετε όλες. Ο μόνος περιορισμός είναι ότι κάθε κασέτα (HeartGold, SoulSilver, Platinum, Pearl ή Diamond) μπορεί να λάβει το Celebiμόνο μια φορά.

Η διεύθυνση είναι:
    NortecMultimediaΑ.Ε.
    Αλεξανδρουπόλεως 8, Μεταμόρφωση
    Τκ 14451, τηλ/νο επικοινωνίας 2102850681

Είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε επιπλέον πληροφορία ή διευκρίνηση.

Οι φίλοι σας από το nintendo.gr

Από 'κει και πέρα, βλέποντας και κάνοντας. Προσωπικά δυστάζω λίγο να στείλω το παιχνίδι μου, γιατί φοβάμαι ότι ίσως μού καθυστερήσει την προπαραγγελία. :tongue_smilie:
    Επιπλέον, δεν έχω μαζί μου την Platinum (Diamond και SoulSilver απλά δεν παίζει να στείλω :001_tt2, και δεν ξέρω αν θα πάω στο χωριό μου μέχρι τις 21. Οπότε μάλλον pass, και θα το βρω στο Wi-Fi.

VIP Member
    Ημ. Εγγραφής
    05/06/2010
    Μια από τα ίδια Βέβαια δεν πειράζει το Celebi. Αρκούν τα Legendary Dogs, γιατί από εκεί θα πάρω Zoroark και κατά συνέπεια Zorua.

ninty Regular mariosk97 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    10/04/2010
    προπαραγγελία δεν μπορώ να κάνω..οπότε θα αγοράσω μια το πασχα :d

Ημ. Εγγραφής
    23/06/2008
    Να το νέο Αγγλικό opening της σειράς Black & White του anime που άρχισε μόλις στην Αμερική!

Και κάτι που επέστρεψε μετά από πολλά χρόνια!...

ninty Fan super mewtwo Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    09/03/2010
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Ash_Pokemaster Εμφάνιση Μηνύματος
    Προσωπικά έλαβα το εξής email από την Nortec:

Από 'κει και πέρα, βλέποντας και κάνοντας. Προσωπικά δυστάζω λίγο να στείλω το παιχνίδι μου, γιατί φοβάμαι ότι ίσως μού καθυστερήσει την προπαραγγελία. :tongue_smilie:
    Επιπλέον, δεν έχω μαζί μου την Platinum (Diamond και SoulSilver απλά δεν παίζει να στείλω :001_tt2, και δεν ξέρω αν θα πάω στο χωριό μου μέχρι τις 21. Οπότε μάλλον pass, και θα το βρω στο Wi-Fi.
    Εχω μια απορια ποκεμαστερ εσυ αγοραζεις κασετες ποκεμον αλλα δεν παιζεις πολυ περιεργο ρε συ ποιος ο λογος να τις αγοραζεις αφου δεν παιζεις

Λοιπον θα περιμενω να πεσει η τιμη για να τις αγορασω αν και θα το σκεφτω πολυ διοτι παραγινε το κακο με τα ποκεμον
    3ds friend code 4725-8648-3580

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από super mewtwo Εμφάνιση Μηνύματος
    Εχω μια απορια ποκεμαστερ εσυ αγοραζεις κασετες ποκεμον αλλα δεν παιζεις πολυ περιεργο ρε συ ποιος ο λογος να τις αγοραζεις αφου δεν παιζεις

Λοιπον θα περιμενω να πεσει η τιμη για να τις αγορασω αν και θα το σκεφτω πολυ διοτι παραγινε το κακο με τα ποκεμον
    Πρώτον ο Ash δε λέει ότι δεν παίζει τις κασέτες, αλλά ότι δεν παίζει να τις στείλει στη Nortec (ότι δεν υπάρχει περίπτωση δηλαδή).

Δεύτερον, θα πρέπει να περιμένεις πολύ καιρό για να πέσει η τιμή των Pokemon. Υπομονή λοιπόν.

Καταπληκτικό layout του thread, Ash_Pokemaster. 1000 kudos!

Εγώ θα πάρω White με Snivy μάλλον. Από τα καινούρια ποκεμον δεν έχω δει επίτηδες κανένα (εκτός από 2-3) αλλά έχει πέσει στην αντίληψή μου ότι υπάρχει ένα ποκεμον κροκοδειλάκι το οποίο έχει 3 στάδια εξέλιξης. Θα το βάλω σίγουρα στο party μου μιας και μου θυμίζει το Klaptrap. :tongue_smilie:

Ελπίζω οι κασέτες να είναι ωραίες και να κρατήσουν αμείωτο το ενδιαφέρον σε όποιον τις αγοράσει. BTW, γραφτείτε στο Pokemon Trainer Club εδώ πάνω δεξιά, παιδιά! Προβλέπονται μεγάλα πράγματα γι'αυτό.

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από super mewtwo Εμφάνιση Μηνύματος
    Χαχα. Παρεξήγηση μάλλον. Παίζει τις κασέτες φυσικά.

Trainer since 1999.

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας