Σελίδα 1 από 133 123451151101 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 1326

Τι θα θέλατε να έχει το ninty.gr;

Καλησπέρα,

Σε αυτό το topic θα ήθελα να αναφέρετε features, εικόνες, design,λειτουργίες κλπ. που θα θέλατε να δείτε στο ninty.gr

Οποιαδήποτε άποψη,πρόταση,σχόλιο είναι υπερπολύτιμη!

VIP Member willow Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    24/03/2007
    Καλησπερες

νομιζω οτι το ειχα ξαναπει παλιοτερα,θα ηταν πολυ ωραιο να ειχε προσωπικα blogs για το καθε μελος.Αρκετα ελληνικα σιτε εχουν αυτη την επιλογη,με τον χρηστη να εχει την -σχδον- προσπωικη του σελιδα στο ninty.gr ενημερωνοντας τους αλλους για το τι παιζει,τι σκορ κανει,καποιες σκεψεις κτλ.

Νομιζω οτι ειναι και σχετικα ευκολο να γινει κατι τετοιο!
    http://zoottle.com - The Social WiFi Hotspot

Ειχα γραψει κ εγω καποιες ιδεες και χαιρομαι που μια υλοποιηθηκε(game of the month poll)!!θα κανω copy paste τα ιδια και εδω!

-Οσον αφορα την πρωτη σελιδα του site πανω πανω που βρισκεται η κυριως εικονα με donkey kong mario link αν υπαρχει τεχνικα η δυνατοτητα να μπορει κατα καιρους να αλλαζει (σε στυλ n-europe.com)και να παιρνουν τη θεση εικονες με θεμα ηρωες απο games που ειναι στην επικαιροτητα.

-Θα μου αρεζε να καθιερωθει μια διαδικασια συζητησης που θα γινεται κατα καιρους πανω σε θεμα που θα εχει δωσει ο αρμοδιος του site και θα μπορουν να συμμετεχουν ολα τα μελη με τελικο σκοπο τη συνταξη e-mail που θα στελνετε στη nintendo europe(η nortec) και θα εκφραζει την αποψη των μελων και του site.Θεματα υπαρχουν πολλα που απασχολουν τους κατοχους Wii.Π.χ ενα που μου ερχεται στο μυαλο ειναι η υπαρξη ελληνικων υποτιτλων στα παιχνιδια που ερχονται στη χωρα μας.Νομιζω ειναι καιρος να απαιτηθει κατι τετοιο.Και φυσικα δε λεω οτι θα κανε η nintendo οτιδηποτε ζητησουμε αλλα ειναι καλο βημα στο να γινει το site ακομα πιο ουσιαστικο.

-Καλο θα ηταν να καθιερωθει το site οχι μονο σαν ειδησιογραφικο και ανταλλαγης αποψεων αλλα και σαν η τοποθεσια που γινονται τα περισσοτερα τουρνουα σε Wii 1st και 3rd party games.Και οπου και αν υπαρχει η δυνατοτητα να δινονται καποια δωρακια.

-Επισης να γινουν ξεχωριστα topics ανταλλαγης friend codes για καθε online Ds/Wii game που κυκλοφορει στη χωρα μας.

-Να καθιερωθουν μηνιαια δημοψηφισματα για το καλυτερο game ή βιντεο ή νεο του μηνα.

-ενα παγκοσμιο χαρτη να βλεπουμε αν και απο που επισκεπτονται το site!το εχω δει στο παρελθον καπου αλλου!
    3DS Friend Code : 0344 - 9306 - 5838

Καταρχάς ευχαριστούμε για τις προτάσεις!Ας αρχίσουμε από την πρώτη!
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από willow Εμφάνιση Μηνύματος
    Καλησπερες

νομιζω οτι το ειχα ξαναπει παλιοτερα,θα ηταν πολυ ωραιο να ειχε προσωπικα blogs για το καθε μελος.Αρκετα ελληνικα σιτε εχουν αυτη την επιλογη,με τον χρηστη να εχει την -σχδον- προσπωικη του σελιδα στο ninty.gr ενημερωνοντας τους αλλους για το τι παιζει,τι σκορ κανει,καποιες σκεψεις κτλ.

Νομιζω οτι ειναι και σχετικα ευκολο να γινει κατι τετοιο!
    Με το παλίο λογισμικό (phpbb) ήταν σχετικά εύκολο και κυρίως δωρεάν.Με το vbulletin που χρησιμοποιούμια χρειάζετε ένα ακόμα module που κοστίζει αρκετά.Ίσως όταν αναπτυχθεί πολύ το site και γίνει αρκετά ενεργό να κάνουμε κάτι τέτοιο ώστε να έχει και νόημα(αν το βάζαμε τώρα δεν θα το χρησιμοποιούσαν πάνω από 2-3 άτομα-και εξάλου για ανταλαγή απόψεων πάνω σε games υπάρχει και το forum;) ).Δεν είναι λοιπόν στα άμεσα σχεδιά μας,μελλοντικά όμως το ξανασυζητάμε ;)

-Οσον αφορα την πρωτη σελιδα του site πανω πανω που βρισκεται η κυριως εικονα με donkey kong mario link αν υπαρχει τεχνικα η δυνατοτητα να μπορει κατα καιρους να αλλαζει (σε στυλ n-europe.com)και να παιρνουν τη θεση εικονες με θεμα ηρωες απο games που ειναι στην επικαιροτητα.
    Πολύ ωραία πρόταση.Καταρχάς να πω πως είμαστε ένα ερασιτεχνικό site και δεν έχουμε κάποιον paid web designer,ούτε εγώ ή ο andys έχουμε γνώσεις ps.Παρόλ'αυτα θα το συζητήσω με τον Sosp (ο οποίο έχει κάνει και το banner) και θα σας ενημερώσω.Πολύ πιθανό να γίνει πάντως :wink:

-Θα μου αρεζε να καθιερωθει μια διαδικασια συζητησης που θα γινεται κατα καιρους πανω σε θεμα που θα εχει δωσει ο αρμοδιος του site και θα μπορουν να συμμετεχουν ολα τα μελη με τελικο σκοπο τη συνταξη e-mail που θα στελνετε στη nintendo europe(η nortec) και θα εκφραζει την αποψη των μελων και του site.Θεματα υπαρχουν πολλα που απασχολουν τους κατοχους Wii.Π.χ ενα που μου ερχεται στο μυαλο ειναι η υπαρξη ελληνικων υποτιτλων στα παιχνιδια που ερχονται στη χωρα μας.Νομιζω ειναι καιρος να απαιτηθει κατι τετοιο.Και φυσικα δε λεω οτι θα κανε η nintendo οτιδηποτε ζητησουμε αλλα ειναι καλο βημα στο να γινει το site ακομα πιο ουσιαστικο.
    Ενδιαφέρουσα άποψη που χωράει πολύ συζήτηση!Ενοείς σε στιλ petition?
    -Καλο θα ηταν να καθιερωθει το site οχι μονο σαν ειδησιογραφικο και ανταλλαγης αποψεων αλλα και σαν η τοποθεσια που γινονται τα περισσοτερα τουρνουα σε Wii 1st και 3rd party games.Και οπου και αν υπαρχει η δυνατοτητα να δινονται καποια δωρακια.
    Φυσικά και στοχεύουμε και σε κάτι τέτοιο.Όπως έχετε δει υπάρχουν αρκετές κινήσεις προς αυτήν την κατεύθυνση,και πιστέψτε με θα υπάρξουν και στο άμεσο μέλλον!
    -Επισης να γινουν ξεχωριστα topics ανταλλαγης friend codes για καθε online Ds/Wii game που κυκλοφορει στη χωρα μας.
    Θα γίνεται για κάθε παιχνίδι που κυκλοφορέι
    -Να καθιερωθουν μηνιαια δημοψηφισματα για το καλυτερο game ή βιντεο ή νεο του μηνα.
    done!
    -ενα παγκοσμιο χαρτη να βλεπουμε αν και απο που επισκεπτονται το site!το εχω δει στο παρελθον καπου αλλου!
    ενδιαφέρον,θα το ψάξω!

ninty Follower heyou Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    06/04/2008
    Bασικά θα ήθελα το φορουμ να ειναι πιο απλο.

Εχει παρα πολλά τοπικς και προσωπικα δεν ξέρω σε πιο να πρωτοσυμμετάσχω.

Αν ηταν πιο μαζεμένο κάθε ενότητα θα ειχε και περισσοτερους 'αφοσιωμένους΄users.

νομίζω είναι αρκετά μαζεμένες οι ενότητες και συγκεκριμένες.θα δούμε αν μπορούμε να κάνουμε κάτι αλλο...

VIP Member willow Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    24/03/2007
    Eχει 19 υποforum,δεν ειναι και τοσο λιτο

Το προβλημα αυτο λυνεται heyou με την επιλογη "νεα μηνυματα" στον πινακα ελεγχου που βρισκεται δεξια οταν μπαινεις στο σιτε!Ετσι θα παρακολουθεις καθε νεο τοπικ που ανοιγεται

Μια μικρη παρατηρηση:θα μου αρεσε να υπαρχουν περισσοτερα νεα-topics για το ds.Ας μην ξεχναμε πως εχει τρομερα περισσοτερες πωλησεις απο το wii,τεραστια γκαμα παιχνιδιων κ περισσοτερο ψωμι σε νεα κ gossips.Προσωpικα περισσοτερο χρονο (τοσο σε gaming οσο και ρε sites) σπαταλαω με το ds παρα με το καημενο το wii!
    http://zoottle.com - The Social WiFi Hotspot

Μια μικρη παρατηρηση:θα μου αρεσε να υπαρχουν περισσοτερα νεα-topics για το ds.Ας μην ξεχναμε πως εχει τρομερα περισσοτερες πωλησεις απο το wii,τεραστια γκαμα παιχνιδιων κ περισσοτερο ψωμι σε νεα κ gossips.Προσωpικα περισσοτερο χρονο (τοσο σε gaming οσο και ρε sites) σπαταλαω με το ds παρα με το καημενο το wii!
    Αυτο θα διορθωθεί τις επόμενες μέρες...Οντως το αφήσαμε λίγο πίσω.

Eχει 19 υποforum,δεν ειναι και τοσο λιτο

Το προβλημα αυτο λυνεται heyou με την επιλογη "νεα μηνυματα" στον πινακα ελεγχου που βρισκεται δεξια οταν μπαινεις στο σιτε!Ετσι θα παρακολουθεις καθε νεο τοπικ που ανοιγεται

Και για το θέμα των forum και του ds θα υπάρξουν βελτιώσεις
    Thanx για τα comments!

ninty Regular Mevre Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    04/04/2008
    Ενα ειδος chat tool θα ηταν καλη προσθηκη στο site μιας και θα μπορουν τα μελη να συνομιλουνε ταυτοχρονα και να κανονιζουνε για συναντησεις:biggrin:
    Mario Kart 8 & Brawl Videos : www.youtube.com/m3vre
    NNID: mytsakos

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία