Σελίδα 11 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 789101112131415 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 101 μέχρι 110 από 152
    VIP Member Rush Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/04/2009
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από PlutoNick Εμφάνιση Μηνύματος
    Νουμπ εδώ. Μόλις ξεκίνησα να παίζω το πρώτο μου pokemon παιχνίδι. Δεν έχω ξαναπαίξει pokemon. Εχω το diamond. Έχω πολλές ερωτήσεις.

1. Γίνονται events σε ευρώπη, και πως παίρνω μέρος?
    2. Μπορώ να παίξω μάχη με κάποιον από άλλη χώρα, χωρίς να χρειαστεί να ανταλλάξουμε friendcodes? (μου την σπάνε τα friend codes)
    3. Πόση ώρα gameplay είναι το story line?
    4. Όταν λέτε GTS εννοείτε ένα site που είχα δει κάποτε για ανταλλαγές?
    5. Αν παίξω με αντίπαλο που έχει πειρατικό το game, αλλά δεν έχει πειράξει το save game ή τα pokemon, τότε τα ποκεμον του θεωρούνται hacked?
    6. Αν είχα επιλογή, έχει νόημα να παίξω το diamond πρώτα, ενώ έχω και το white/black?
    7. Κάτι άλλο που θα έπρεπε να ξέρει ένας νουμπάς πριν ξεκινήσει?
    1) Πρέπει να πάρεις το Mystery Gift και να τσεκάρεις για ποιες εκδόσεις είναι τα events για να τα πάρεις online (αν δεν είναι σε κάποιο κατάστημα)
    2) Δε γίνεται. Μόνο στις black/white έχει random matchup online.
    3) Αναλόγως... Συνήθως γύρω στις 20-25 ώρες μέχρι την πρώτη κατάκτηση του πρωταθλήματος, δεδομένου ότι δε σταματάς για να πιάσεις pokemon, ούτε για training. Αλλά το παιχνίδι έχει πολύ ζουμί και μετά τον "τερματισμό". Γενικά, όμως, το παιχνίδι δεν τελειώνει ποτέ. (όσο παίζεις θα το καταλάβεις )
    4) GTS=Global Trading Station. Συνδέεσαι μέσω wifi και "παζαρεύεις" για ανταλλαγές pokemon.
    5) Δε τι παίζει με τα πειρατικά... Απ' όσους έχω ακούσει μάλλον μπαίνουν κανονικά. Εσύ πρέπει από εμπειρία καθαρά να κρίνεις από τα στατιστικά σου χωρίς να σε νοιάζει αν είναι από πειρατική έκδοση ή action replay (μία συσκευή με κωδικούς για διάφορα παιχνίδια που μπορείς να κάνεις διάφορες "πονηράδες" με τα Pokemon).
    6) Όπως αισθάνεσαι! Η diamond είναι πιο παλιά, αλλά πολύ καλό παιχνίδι. Η Black/White επίσης (ίσως και λίγο περισσότερο) είναι καλύτερα παιχνίδια, λόγω του ότι ανήκουν μία γενιά πάνω από την προαναφερθήσα, άρα έχουν περισσότερα pokemon, καλύτερα γραφικά και αρκετά άλλα πράγματα. Η επιλογή σου είναι καθαρά προσωπική. Αν θες να ασχοληθείς σοβαρά με Pokemon, παίξε πρώτα τη diamond, γιατί με τη black θα χαθείς με τόσα pokemon. Αν πάλι θέλεις να είσαι μες στις τελευταίες εξελίξεις όσον αφορά τα pokemon, πιάσε Black/white.
    7) Καλή διασκέδαση! Ό,τι θέλεις, εδώ είμαστε!

1.Global Trading Station ειναι κάποιο in-game hub, ή σελίδα στο internet? Που το βρίσκω?

2. To mystery gift keyword πως θα το έβρισκε κανείς χωρίς να πάει σε walkthrough sites. Το μοίραζε η nintendo με κάποιο τρόπο?

Thanks για την προηγούμενη απάντηση.
    Τελευταία επεξεργασία από PlutoNick; 05-07-2011 στις 13:07
    Wii No:4754-0335-8044-1522
    Pokemon Diamond FC: 3568 3117 3238
    If you add me, PM me with your no# so I can add yours too.

ninty Gamer pansam Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    10/03/2010
    Ρε παιδιά το global link τι έπαθε;

Δεν μπορώ να μπω.
    pokemon black fc:3568-0974-1697
    3ds:5455-9446-0340

Μπορει καποιος να μου εξηγησει το repel trick ?
    Το βρηκα σε μια ιστοσελιδα στο ιντερνετ αλλα το ειχε στα αγγλικα και δν το πολυκαταλαβα !
    Ευχαριστω εκ των προτερων !

VIP Member Rush Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/04/2009
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από PlutoNick Εμφάνιση Μηνύματος
    1.Global Trading Station ειναι κάποιο in-game hub, ή σελίδα στο internet? Που το βρίσκω?

2. To mystery gift keyword πως θα το έβρισκε κανείς χωρίς να πάει σε walkthrough sites. Το μοίραζε η nintendo με κάποιο τρόπο?

Thanks για την προηγούμενη απάντηση.
    1. στη diamond βρίσκεται στη jublife city και θα το βρεις αρκετά εύκολα καθώς παίζεις. Στην αρχή νομίζω δε θα μπορείς να μπεις, μέχρι να πάρεις μερικά εμβλήματα. Στη black είναι σε κάθε pokemon center.

2. Μόνο σε events που γινόταν σε καταστήματα μπορούσε να ενεργοποιηθεί αυτόματα το Mystery Gift. Κατά τα άλλα, μόνο από walkthrough ή από στόμα σε στόμα θα το μάθαινες. Το αν ανακοινώθηκε κάπου επισήμως για το κοινό, δε γνωρίζω. ευτυχώς στις εκδόσεις Black&white είναι ενσωματωμένο.

Kαι κατι αλλο,μαχες -ειδα- δν γινεται να γινουν χωρις να ξερεις το friend code του αλλου παικτη !
    Αυτο σημαινει πως μαχες κανουμε μεταξυ μας εδω και αν βρουμε αλλα ατομα σε αλλα φορουμ?

Επισης,γινεται να γινουν μαχες αναμεσα σε diamond και σε μια white/black? !
    Ευχαριστω !

VIP Member sp1r1t Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    22/04/2009
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από alexandros58 Εμφάνιση Μηνύματος
    Kαι κατι αλλο,μαχες -ειδα- δν γινεται να γινουν χωρις να ξερεις το friend code του αλλου παικτη !
    Αυτο σημαινει πως μαχες κανουμε μεταξυ μας εδω και αν βρουμε αλλα ατομα σε αλλα φορουμ?

Επισης,γινεται να γινουν μαχες αναμεσα σε diamond και σε μια white/black? !
    Ευχαριστω !
    Μπορεις να κανεις και random battles οπου κανεις μαχες με ατομα απο ολο τον κοσμο.
    Παρ'ολα αυτα για μπορεις να κανεις μαχες και με friend codes

Και οχι δεν μπορουν να γινουν μαχες αναμεσα σε 4η και 5η γεννια

3DS FC: 1375-7601-3805 (Pm me)
    NNID: Sp1r1t

Ευχαριστω πολυ φιλος !

Τελευταια ερωτηση και σας αφηνω (προς το παρων )

Γινεται να παιξω black ή white μεσω nosgba emulator και να μπορω να κανω μαχες και ανταλλαγες με εσας ?

VIP Member Tzini9 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    14/05/2009
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από alexandros58 Εμφάνιση Μηνύματος
    Ευχαριστω πολυ φιλος !

Τελευταια ερωτηση και σας αφηνω (προς το παρων )

Γινεται να παιξω black ή white μεσω nosgba emulator και να μπορω να κανω μαχες και ανταλλαγες με εσας ?
    Aν και δε συζητάμε πέρι πειρατείας και modding, νομίζω δε γίνεται : P
    Without love, without anger, without sorrow, breath is just a clock, ticking...

οοπς σορρυ...και θενξ !

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας