Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 μέχρι 20 από 60
    ninty Maniac cloud Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    03/05/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Vetus Εμφάνιση Μηνύματος
    Kι αν σου πω ότι υπάρχουν iOtinane fanboys που δεν αγοράζουν κονσόλες επειδή τους καλύπτει πλήρως από άποψης παιχνιδιών θα το πιστέψεις; Προσωπικά δεν έχω συναντήσει τέτοια άτομα και φυσικά θα επρόκειτο για άτομα που είδαν το φως το αληθινό με τα Τσαντισμένα Πουλάκια (κι όχι μόνο) ή έχουν το σκεπτικό "γιατί να δώσω 40-50 ευρώ για ένα καινούριο παιχνίδι σε παιχνιδομηχανή εφόσον μπορώ να κατεβάζω παιχνίδια στο iOtinane με 2-3 ευρώ;" ασχέτως που η περισσότερη σαβούρα που κυκλοφορεί για τα iOtinane έπρεπε να την δίνουν τσάμπα.
    Φυσικά και υπάρχουν!!
    Εξάλλου είπα και πριν "σχεδόν (Γιατί πάντα υπάρχουν και οι βλάκες..)"..
    Όπως υπάρχουν και άλλοι που θα πάρουν κινητό με την 500ΜΡ κάμερα για να μην πάρουν φωτογραφική μηχανή, θα πάρουν το κινητό με τα 500GB κάρτα για να μην πάρουν MP3 player, θα πάρουν κινητό με GPS για να μην πάρουν GPS, κλπ, κλπ, κλπ...
    Όμως σε όλες αυτές τις περιπτώσεις η κατάσταση είναι για κλάματα...
    Αν θέλεις φωτογραφική μηχανή, ΔΕΝ θα πάρεις κινητό με 600€ και 500ΜΡ κάμερα! θα δώσεις 400€, και θα πάρεις μία πολύ καλή 12ΜΡ φωτογραφική μηχανή, και θα βγάζεις πραγματικά καλές φωτογραφίες, και όχι απλά θα βγάζεις φωτογραφίες.
    Αν θέλεις MP3 player δεν θα δώσεις 400€ για να πάρεις κινητό! Θα δώσεις 70€ και θα πάρεις ένα ΜΡ3 player, που θα είναι πιο μικρό, βολικό, και δεν θα χαλάς την μπαταρία του κινητού σου. Και περίπου τα ίδια είναι και με το GPS..

Έτσι και με τα παιχνίδια... Όλα αυτά τα iOtinane είναι καλά all in one μαραφέτια, η πολύ καλά κινητά, και τίποτε άλλο!
    Αν κάποιος θέλει απλά να παίζει και κανένα παιχνιδάκι. να ακούει λίγη μουσικούλα, να έχει πάντα επάνω του μία φωτογραφική μηχανή, και ένα GPS, δίνει αρκετά περισσότερα λεφτά περισσότερα όταν θα πάρει κινητό, και καλύφθηκε..
    Όμως όταν θέλει μία "καθαρή" συσκευή για την κάθε δουλειά, θα πάει στην αντίστοιχη συσκευή.
    Και όσο κάποιοι και αν επιμένουν για το αντίθετό, θα πρέπει να καταλάβουν ότι τα κινητά (Η τα υπόλοιπα iOtinane..) ΔΕΝ έχουν σχεδιαστεί να κάνουν σωστά και καλά αυτές τις δουλειές! Απλά τις κάνουν..

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Vetus Εμφάνιση Μηνύματος
    Πέρα από την πλάκα, εμένα, πάλι, το μεγάλο μου απωθημένο είναι να δω ορισμένα από τα αγαπημένα μου freeware indie games σε iPhone ή κινητό με Android καθώς είναι ιδανικά για τέτοιου είδος format (όπως το Fortune Perfect 75%).
    Κοίτα... Ότι και να βγει, καλό είναι...
    Όμως ποτέ δεν θα ήθελα να δω σοβαρά παιχνίδια να βγαίνουν πρώτα η μόνο σε αυτά τα μαραφέτια..
    Και για να φέρω ένα σχετικοάσχετο παράδειγμα, ας δούμε τι έγινε με το PSP...
    Τα περισσότερα κορυφαία του παιχνίδια, δεν ήταν σχεδιασμένα για φορητά συστήματα!
    Πχ για το Metal Gear Solid: Peace Walker έχω ακούσει πολλές φορές να λένε "Πάρα πολύ καλό παιχνίδι! Όμως θα ήθελα να το παίξω στο σαλόνι μου, και στο PS2-3."..
    Το χιούμορ είναι βασική ένδειξη ευφυΐας.

ninty Lover Ash_Pokemaster Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/06/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από cloud Εμφάνιση Μηνύματος
    Όμως ποτέ δεν θα ήθελα να δω σοβαρά παιχνίδια να βγαίνουν πρώτα η μόνο σε αυτά τα μαραφέτια..
    Και για να φέρω ένα σχετικοάσχετο παράδειγμα, ας δούμε τι έγινε με το PSP...
    Τα περισσότερα κορυφαία του παιχνίδια, δεν ήταν σχεδιασμένα για φορητά συστήματα!
    Πχ για το Metal Gear Solid: Peace Walker έχω ακούσει πολλές φορές να λένε "Πάρα πολύ καλό παιχνίδι! Όμως θα ήθελα να το παίξω στο σαλόνι μου, και στο PS2-3."..
    Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό που λες (για την ακρίβεια ξέρω: ελάχιστα), αλλά το Peace Walker είναι σίγουρα ατυχές παράδειγμα. Το παιχνίδι σχεδιάστηκε χαρακτηριστικά για φορητά συστήματα. Το αν κάποιοι θα ήθελαν να το παίζουν στο σαλόνι τους είναι άλλο θέμα. :001_tongue:

Το να συγκρίνεις το PSP με το iOS δείχνει τεράστια άγνοια για την πρώτη πλατφόρμα, η οποία είχε μεν ένα σαφές slow-start, αλλά έγινε εν τέλει ένα πολύ αξιοπρεπές σύστημα.
    Τελευταία επεξεργασία από Ash_Pokemaster; 17-03-2011 στις 14:27

Ημ. Εγγραφής
    03/05/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Ash_Pokemaster Εμφάνιση Μηνύματος
    Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό που λες (για την ακρίβεια ξέρω: ελάχιστα), αλλά το Peace Walker είναι σίγουρα ατυχές παράδειγμα. Το παιχνίδι σχεδιάστηκε χαρακτηριστικά για φορητά συστήματα. Το αν κάποιοι θα ήθελαν να το παίζουν στο σαλόνι τους είναι άλλο θέμα. :001_tongue:

Το να συγκρίνεις το PSP με το iOS δείχνει τεράστια άγνοια για την πρώτη πλατφόρμα, η οποία είχε μεν ένα σαφές slow-start, αλλά έγινε εν τέλει ένα πολύ αξιοπρεπές σύστημα.
    Μάλλον δεν κατάλαβες και πολλά απ' ότι είπα..:tongue_smilie:
    Για το αν συγκρίνω το PSP με τις διάφορες iOS - Android συσκευές, είπα στην αρχή "φέρω ένα σχετικοάσχετο παράδειγμα".. Και φυσικά δεν τα συγκρίνω!!
    Και για το Peace Walker, είπα "έχω ακούσει"! Προσωπικά δεν το έχω πιάσει ποτέ στα χέρια μου, και δεν μπορώ να έχω άποψη..
    Όμως το θέμα με τα περισσότερα παιχνίδια του PSP, και αν είναι σχεδιασμένα για φορητά η όχι, το λένε όλοι όσοι δεν βγάζουν fanboyστικά αισθήματα για το μηχάνημα..

Και μην με κάνεις να αρχίσω ξανά να λέω για το PSP, και πως τα πήγε στην αγορά!!
    Εσύ τουλάχιστον είσαι παλιός...
    Τελευταία επεξεργασία από cloud; 17-03-2011 στις 15:21

ninty Lover Ash_Pokemaster Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/06/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από cloud Εμφάνιση Μηνύματος
    Όμως το θέμα με τα περισσότερα παιχνίδια του PSP, και αν είναι σχεδιασμένα για φορητά η όχι, το λένε όλοι όσοι δεν βγάζουν fanboyστικά αισθήματα για το μηχάνημα..
    Δεν τρέφω καθόλου fanboyστικά συναισθήματα για το PSP. :001_tongue:

Μιλώ απολύτως αντικειμενικά όταν λέω ότι αυτό το πράγμα που λες δεν χαρακτηρίζει τα τουλάχιστον 2-3 τελευταία χρόνια της ζωής της κονσόλας (κοινώς: τα χρόνια που άρχισε να αποκτά περισσότερα παιχνίδια από απλά PS2 ports και PS remakes).

Τα παιχνίδια που έχουν σχεδιαστεί για το PSP αυτό καθ' αυτό (και ξαναλέω: δεν αναφέρομαι σε ports που σχεδιάστηκαν για πολλές κονσόλες, όπως πχ. τα Silent Hill που έχει) είναι μια χαρά portable παιχνίδια στο σύνολό τους. Φυσικά και δεν μιλάμε για την επιτομή του portable, αλλά τα βασικά στοιχεία του play-on-road, του multiplayer, της διαδραστικότητας και λοιπά τα έχουν.

Σίγουρα η φιλοσοφία του PSP είναι διαφορετική από αυτή του DS, αλλά δεν είναι ούτε κακή κονσόλα, ούτε κακή portable κονσόλα.

Εγώ πάντως θα διαφωνήσω αρκετά με όλους σας...

Πριν πέσετε να με φάτε ξεκαθαρίζω πως δεν έχω καθόλου καλύτερη άποψη από εσάς για τα παιχνίδια των κινητών και των iOtiNaNai. Νομίζω τα περιγράψατε επαρκώς. Εμένα προσωπικά δε μου άρεσε καθόλου και το Angry Birds σε αντίθεση με το Plants vs Zombies (περί ορέξεως...)

Πέρα από αυτά όμως, νομίζω προσεγγίζεται το θέμα μόνο από τη σκοπιά του έμπειρου gamer όπως λίγο-πολύ είμαστε όλοι, εδώ μέσα. Προφανώς λοιπόν για κάποιον σαν και εμάς τα παιχνίδια των 0-3€ και δε μπορούν να μας κρατήσουν. Αυτό έλειπε. Κάποιοι όμως που δεν έχουν ξαναπαίξει τπτ άλλο στη ζωή τους θα τα βρουν παιχνιδάρες και από εκεί αρχίζει το πρόβλημα για τη παραδοσιακή βιομηχανία.

Βλέπεται η παραδοσιακή βιομηχανία όλα αυτά τα χρόνια προσπαθεί συνεχώς να επεκταθεί και να μεγαλώσει. Για να γίνει λοιπόν όσο πιο mainstream γίνεται, πρέπει να προσεγγίσει όλο και μεγαλύτερες μάζες. Πληθυσμούς δηλαδή, που παραδοσιακά δεν είχαν καμιά σχέση με το gaming αλλά που υπό κάποιες προϋποθέσεις θα μπορούσαν να αποκτήσουν.

Για όλους αυτούς λοιπόν αυτά τα παιχνιδάκια αποτελούν σοβαρότατο ανταγωνισμό. Γιατί κάποιος που τρώει ώρες στο FB για να παίζει Farmville τσάμπα, ή κάποιος άλλος ο οποίος παίζει αρκετά με το iphone του, που ήδη έχει, πολύ φθηνά, δύσκολα θα πεισθεί να αγοράσει και μια κονσόλα για να ανέβει ένα επίπεδο στο gaming. Πρώτον γιατί ούτε ξέρει, ούτε φαντάζεται πόσο ανώτερα είναι τα κανονικά παιχνίδια (του φαίνονται απλώς πανάκριβα!) και δεύτερον γιατί πολύ πιθανά δε θέλει να κάνει κάτι τέτοιο.

Προφανώς λοιπόν και το iOtiNaNai δε θα ισοπεδώσει καμιά αγορά γιατί πολύ απλά δε μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο. Πρόκειται για δηλώσεις ανθρώπων που μια γρήγορη επιτυχία τους έκανε να καβαλήσουν καλάμια και να λένε αστειότητες. Μπορεί όμως ωραιότατα να κόψει μερίδια να περιορίσει κερδοφορίες και γενικά να περιορίσει την ανάπτυξη και την υγεία του χώρου της παραδοσιακής βιομηχανίας. Θεωρώ πως είμαστε σε μια μεταβατική περίοδο στο gaming με τις ισορροπίες ακόμα να ψάχνονται. Ελπίζω για το καλύτερο...
    Τελευταία επεξεργασία από vassilis_pap; 17-03-2011 στις 18:30

ninty Lover Vetus Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/10/2008
    Θα συμφωνήσω με τα λεγόμενά σου και να συμπληρώσω ότι ακόμα και να μην το έδειξα στα προηγούμενά μου posts έχω πλήρης συνείδηση για τα γούστα και της ψυχολογίας της non gamer αγοράς.

Εντούτοις το παράπονό μου είναι ότι ενώ η non gamer αγορά ξέρει να διασκεδάζει με ποιοτικούς τίτλους όπως Angry Birds και Plants Vs Zombies, με κλασσικά παιχνίδια όπως Tetris, Pac-Man, Arkanoid και Space Invaders, με παιχνίδια με κάρτες όπως πασίεντζα και τα συναφή βλέπουμε τις εταιρείες να βγάζουν κλώνους αμφίβολης ποιότητας του Cooking Mama και του Harvest Moon , αντιγράφους ξεδίαντροπα άλλα παιχνίδια αλλάζοντας απλά τα γραφικά, βγάζουν αηδίες που ακόμα κι ο non gamer δεν θα έπαιζε αλλά οι δημιουργοί τους έχουν την ψευδαίσθηση για τ' αντίθετο μην γνωρίζοντας πως είναι ένα διασκεδαστικό παιχνίδι και τι θέλει το non gamer κοινό... Με δυό λόγια; Yποτιμούν περισσότερο απ' όσο έπρεπε την νοημοσύνη του non gamer κοινού πιστεύοντας ότι θα αγοράσουν ο,τιδήποτε σαβούρα βγάλουν (που αν κι ισχύει κατά ένα βαθμό δεν ισχύει απόλυτα) και υποβαθμίζουν την αγορά. Πως νομίζετε, δηλαδή, ότι προέκυψε το οικονομικό κραχ της videogame βιομηχανίας το 1983; Από την υπερσυσσώρευση τίτλων-σκουπιδιών φτιαγμένα από άτομα που δεν είχαν την παραμικρή ιδέα από videogames κι έβλεπαν την εν λόγω αγορά ως ευκαιρία για γρήγορο κέρδος.

Όλα αυτά φυσικά δεν σημαίνουν ότι λείπουν εταιρείες που βγάζουν ποιοτικούς τίτλους για κινητά και iOtiNaNai (τελικά έγινε ο επίσημός μας ορισμός για τις συσκευές της Apple ). Προσωπικά, επειδή παίζω κι εγώ παιχνίδια στο κινητό (όταν είμαι στο κρεβάτι και δεν έχω καθαρό νου για ν' απολαύσω κάτι στο DS, όταν ήμουν στην δουλεία, στην παραλία, στην καφετέρεια, στο μετρό ή στο σπίτι ενός συγγενή όπου δεν μπορώ να κουβαλάω DS λες κι είμαι κανά 7χρονο που δεν μπορεί ν' αποχωρηστεί το αγαπημένο του παιχνίδι) κατά καιρούς έχω δει ορισμένα όμορφα παιχνίδια που δεν περίμενα να έβγαιναν για κινητό. Δυστυχώς αρκετά τέτοια ποιοτικά παιχνίδια βγαίνουν μονάχα Ιαπωνία και Κορέα (που στην Κορέα βγάζουν αρκετά παιχνίδια για κινητά που ορισμένα απ' αυτά στην συνέχεια διανέμονται και στον υπόλοιπο κόσμο από μεγάλες αμερικάνικες/ευρωπαϊκές εταιρείες). Και φυσικά το κινητό είναι η καλύτερή μου για να παίζω κλασσικές arcade επιτυχίες όπου και να βρίσκομαι όπως το Ms Pacman, το Space Invaders, το Galaga, το Pang3 κι άλλα που είναι ιδανικά για κινητά (να 'χαν και καλύτερο χειρισμό ωραία θα 'ταν).

Kαι κλείνοντας το post αν και άσχετο με το θέμα σας παραθέτω σ' ένα thread με ποιοτικά παιχνίδια για κινητά:
    http://www.assemblergames.com/forums...ad.php?t=11453
    Kι ένα πιο σχετικό με το θέμα thread:
    http://www.assemblergames.com/forums...ad.php?t=26595

ninty Lover paokman Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    06/10/2008
    Θεωρώ πώς τα παιχνίδια των κινητών απευθύνονται σε ένα κοινό που δεν έχει την επαφή που έχουμε οι περισσότεροι στο παρόν forum με τα παιχνίδια και λειτουργούν περισσότερο ως μικρά σνακ/διαλείμματα ανάμεσα στη δουλειά, παρά ως gaming ασχολία, που για εμένα αποτελεί κύριο hobby.
    Το θέμα είναι κατά πόσον στο μέλλον θα κατακλήσουν αυτά τα παιχνίδια την αγορά ή όχι... Κατ' εμέ, μακάρι όχι!
    Και εξηγούμαι: Gaming για εμένα (και φαντάζομαι για πολλούς από εσάς) σημαίνει να αγοράσω ένα παιχνίδι είδους που με πορώνει (RPG, platform, strategy κλπ.), να αράξω στον καναπέ μου (ή στην καρέκλα, αν είναι για το PC) και να πω ότι για τις επόμενες ημέρες θα ασχοληθώ στον ελεύθερό μου χρόνο με αυτό και μόνον, όσες ώρες κι αν μου πάρει να το τερματίσω (εκτός κι αν είναι μούφα!).
    Τα παιχνίδια για iOTINANAI είναι, όπως είπα για σνακ της στιγμής. Τίποτα παραπάνω. Ξέρω, βέβαια, ότι κυκλοφορούν και φουλ games για αυτά, αλλά δεν είναι το ίδιο. Έχω τερματίσει το GTA: ChinaTown wars στο DS. (Παιχνιδάρα, παίξ'τε το!) Το είδα μετά στο iphone. Δεν ήταν, απλά, το ίδιο...

Δείτε και αυτό:

http://www.byteme.gr/column/state_of_play/2011_03_18
    Τελευταία επεξεργασία από paokman; 18-03-2011 στις 14:15

Ημ. Εγγραφής
    03/05/2008
    Καταρχάς να ξεκαθαρίσουμε κάτι...
    Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι το πόσο θα πουλήσει ένα παιχνίδι, ή το αν θα συνεχίζουν να πουλάνε τα "παραδοσιακά" παιχνίδια;
    Και για να το κάνω πιο κατανοητό, να φέρω ένα παράδειγμα..
    Το Phantom Hourglass πούλησε περίπου 5εκ. σε όλο τον κόσμο, και θεωρείται επιτυχία..
    Πάμε τώρα σε ένα υποθετικό μέλλον, και ας πούμε ότι το Phantom Hourglass έβγαινε μετά από 5 χρόνια, και η αγορά έχει γεμίσει με τα iOtinane, όμως και το DS έχει τα 150εκ που έχει και σήμερα..
    Εδώ τώρα παίζουν 2 "κακά" σενάρια...
    1. Το Phantom Hourglass που κοστίζει 45€, πουλάει ξανά 5εκ. σε όλο τον κόσμο. Όμως υπάρχει και το Angry Birds με τιμή από δωρεάν, ως και 1€, έχει πουλήσει 80εκ. σε όλο τον κόσμο.
    2. Υπάρχει και το Angry Birds με τιμή από δωρεάν, ως και 1€, έχει πουλήσει 180εκ. σε όλο τον κόσμο. Και το Phantom Hourglass που κοστίζει 45€, πουλάει 15.000 σε όλο τον κόσμο, και αυτά σε όσους φανατικούς gamer έχουν απομείνει.

Και τώρα βάζω το εξής ερώτημα... Το σενάριο 2 είναι ξεκάθαρο ότι μιλάμε για καταστροφή, και θάνατο του "παραδοσιακού" gaming..
    Όμως το 1 τι είναι;
    Και αυτό που θέλω να πω είναι το εξής.. Μήπως κοιτάμε μόνο το πόσο περισσότερο "πουλάει" κάτι φθηνό, και όχι το καταπόσο επηρεάζει την παραδοσιακή αγορά;
    Δηλαδή, τι μας νοιάζει το πόσοι κατεβάζουν ένα δωρεάν η πάμφθηνο παιχνίδι, αν τα "καλά" - "παραδοσιακά" παιχνίδια συνεχίζουν να πουλάνε;

Και θα επαναλάβω ότι μπορούμε και να τα δούμε και σαν ευκαιρία για να τραβήξουμε νέους παίχτες στο "παραδοσιακό" gaming, παρά σαν κάποια "απειλή".
    Για να φέρω και ένα ακραίο παράδειγμα, σκεφτείτε το και κάτι σαν τα ναρκωτικά.. Ξεκινάει κάποιος από τα φθηνά και "ελαφρά", και μετά πάει στα βαριά..:001_tongue:

Και στο φινάλε, το θέμα είναι οι εταιρίες να καταλάβουν τα νέα δεδομένα στην αγορά, και να εκμεταλλευτούν σωστά τις νέες ευκαιρίες που υπάρχουν, και όχι να βλέπουν "απειλές" και "εχθρούς".

Υ,Γ.: Το μόνο που πραγματικά θα έπρεπε να "πανικοβάλει" τις εταιρίες, είναι το ότι μάλλον θα πρέπει να σταματήσουν να κλέβουν τους καταναλωτές με τις VC, κλπ...
    Μετά από αυτά, ελπίζω να καταλάβουν ότι δεν είναι δυνατόν να πουλάνε 5 με 6€ ένα NES παιχνίδι, και 10 με 12€ ένα παιχνίδι Ν64, που έχει κάνει τον κύκλο του εδώ και πολλά χρόνια, και το μόνο "έξοδο" που έχε η εταιρία πλέον είναι να φιλοξενεί σε ένα server ένα αρχείο μερικών ΜΒ.
    Τελευταία επεξεργασία από cloud; 18-03-2011 στις 15:34

βλέπω τεραστια συζητήσει εδώ πέρα, απλά να υπενθυμίσω ότι ο Iwata δεν άσκησε κριτική ούτε σε hardcore αλλα ούτε σε casual παιχνίδια (βλέπω σε αλλα φόρουμ να λένε αλλα και αλλα). Ο Iwata στο GDC άσκησε κριτική σε υπηρεσίες που μαζεύουνε παιχνίδια κακής ποιότητας. Δηλαδή μίλησε για παιχνίδια που έχουνε πολύ κακή ποιότητα, τέτοια παιχνίδια μπορεί να είναι Hardcore αλλα και Casual. Μάλιστα πιο συγκεκριμένα μίλησε για κακής ποιότητας παιχνίδια με περίοδο ανάπτυξης 3 με 6 μήνες. Το πρόβλημα είναι ότι το 90% τέτοιον παιχνιδιών είναι για πέταμα, όμως εξαιτίας του μικρού κόστους παραγωγής αλλα και το ότι είναι φτηνά και μαζεμένα(παρα πολλά) σε κάποια υπηρεσία όπως Apple είναι ελκυστικά για τον πελάτη. Στην συνεχεια ο πελάτης αν αρχίσει και κατεβάζει πολλά τέτοια παιχνίδια (μεταξύ τους μπορεί να υπάρχουνε και καλά) του δημιουργείται η εντύπωση ότι όλα τα παιχνίδια δεν πρέπει να ξεπερνάνε τα 5 με 7 euro.
    Αυτό είναι το πρόβλημα του Iwata, ότι ο πελάτης στο τέλος δεν ξεχωρίζει παιχνίδια που έχουνε κόστος ανάπτυξης 50 εκατομμύρια με παιχνίδια που έχουνε 6.000 με 16.000 euro.

Ο Iwata δηλαδή ανήσυχη πως κάτι τέτοιο θα μπορούσε να οδηγήσει πολύ καλές εταιρίες του χορού να στραφούνε προς τέτοια παιχνίδια που απαιτούνε για την ανάπτυξη του 3 μήνες.

Κοιτάξτε την Epic για παράδειγμα me Unreal Engine.
    getor get out.

ninty Lover Vetus Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/10/2008
    Mιας και η κουβέντα πήγε στα παιχνίδια που λειτουργούν ως σνακ ιδού ένα ενδιαφέρον άρθρο για τα rpg και κατά πόσο ο κόσμος έχει όρεξη να τα παίζει:
    http://www.rpgfan.com/news/2010/516.html

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας