Σελίδα 510 από 511 ΠρώτοΠρώτο ... 10410460500506507508509510511 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 5,091 μέχρι 5,100 από 5102
    ninty Maniac blackmore Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Τέλος τα Nintendo 3DS eShop και Wii U eShop σε 42 χώρες
    https://www.enternity.gr/Article/Gam...ς/59451.html

Η κλασική, αγαπημένη μας Nintendo......
    Όσο και να μου άλλαξε το switch την εικόνα που έβλεπα την εταιρεία, η είδηση με επανέφερε στην πραγματικότητα.
    Αν τα επόμενα χρόνια δεν αλλάξει το eshop της Nintendo, δηλαδή να είναι το ίδιο με όλες της κονσόλες όπως σε PlayStation/ Xbox, τότε PlayStation forever και ας έρθει το κάθε fan boy να μου πει για την Nintendo.

Σε λίγο καιρό, το ps vita θα έχει ακόμα online multiplayer, και τα Wii U / 3ds θα έχουν ...... να μην πω.
    Τελευταία επεξεργασία από blackmore; 29-04-2020 στις 17:38

ninty Maniac paixtis Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    28/05/2008
    Καλά η Nintendo... Συνέχεια τα ίδια..
    Nintendo I.D.: paixtis
    3ds friend code: 2664-2347-7128

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από paixtis Εμφάνιση Μηνύματος
    Καλά η Nintendo... Συνέχεια τα ίδια..
    Δεν γίνεται να μπορείς ακόμα και σήμερα να αγοράζεις ή και για κατέβασμα τα αγορασμένα παιχνίδια για το PlayStation minis, που κυκλοφόρησε και για μερικούς μήνες μιας και ήταν μεγάλη αποτυχία, και η Nintendo να κλείνει τα eshop για wii / dsi / Wii U / 3ds. Μου αρέσει που κάποιοι λένε μετά για την Sony, για την Nintendo όμως τα καταπίνουμε.

ninty Lover Nikol@r@s Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/06/2008
    Προσωπικά για αυτόν τον λόγο δεν αγοράζω ποτέ digital games,γιατί αργά ή γρήγορα θα γίνει ότι έγραψε ο blackmore πιο πάνω!Το Wii U ήταν η εξαίρεση καθώς είχα πάρει τα dlc του Kart 8,Zelda Botw,Smash Bros,+ του Pikmin 3(Που ήταν δώρακι από κάποιο μέλος εδώ,δεν θυμάμαι ποίος μου το είχε δώσει).Αν ξανά πάρω Switch δύσκολα θα αγοράσω κάτι,ειδικά αν δεν αλλάξει η κατάσταση :/
    Gotta Catch'em all!Finnally I did it

https://www.youtube.com/watch?v=6_VqBQRMg2k

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Nikol@r@s Εμφάνιση Μηνύματος
    Προσωπικά για αυτόν τον λόγο δεν αγοράζω ποτέ digital games,γιατί αργά ή γρήγορα θα γίνει ότι έγραψε ο blackmore πιο πάνω!Το Wii U ήταν η εξαίρεση καθώς είχα πάρει τα dlc του Kart 8,Zelda Botw,Smash Bros,+ του Pikmin 3(Που ήταν δώρακι από κάποιο μέλος εδώ,δεν θυμάμαι ποίος μου το είχε δώσει).Αν ξανά πάρω Switch δύσκολα θα αγοράσω κάτι,ειδικά αν δεν αλλάξει η κατάσταση :/
    Το θέμα φίλε Νίκο, είναι πως πλέον από το 3ds/wii u και μετά, τα update είναι σημαντικά, γιατί υπάρχουν παιχνίδια που είχαν πρόβλημα (θυμάμαι ένα Pokémon που είχε ένα θέμα, και χανόταν το save), όποτε διορθώθηκαν με τα update, και στο switch πολλά παιχνίδια και σε φυσική μορφή να τα έχεις, έχουν απαραίτητο download για να παίξουν.
    Και το ακόμα κορυφαίο είναι, πως οι κονσόλες Nintendo με τα λιγοστά GB που έχουν, δεν μπορείς να τα έχεις όλα κατεβασμένα.

- - - Updated - - -

Α, προς το παρόν δεν είναι για εμάς, αλλά όλα δείχνουν πως στα επόμενα 1-2 άντε 4 χρόνια, θα πάρει η μπάλα και εμάς, γιατί η Nintendo το έχει ξανά κάνει.

ninty Regular Nesboy85 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    28/05/2015
    (Το διάβασα αρκετά καθυστερημένα) Το θέμα είναι πως πρόκειται για business και δεν πρέπει να μπερδεύεται το συναίσθημα με την εταιρεία. Η κάθε εταιρεία ένα σκοπό έχει, το κέρδος, διαφορετικά δεν έχει λόγο να υπάρχει. Προφανώς και το κόστος συντήρησης γι αυτές τις 42 χώρες που αναφέρονται είναι υψηλότερο από τα έσοδα πωλήσεων. Όλοι ξέρουμε πως πάνε πολλά χρόνια από τον "θάνατο" του wii και το WiiU ήταν μια αποτυχημένη σε πωλήσεις κονσόλα η οποία δεν έφερε ουσιαστικά ποτέ λεφτά στην Ν. Το WiiU ακόμα το χρησιμοποιώ και δεν είχα κάνει ποτέ ψηφιακή αγορά γι αυτόν ακριβώς το λόγο. Εκτός του ότι μ αρέσει η φυσική κόπια, περίμενα ότι το shop δεν θα έχει ζωή και μάλιστα με εξέπληξε που έμεινε και τόσο μετά την έλευση του Switch.

Η οποιαδήποτε εταιρεία το ίδιο θα έκανε, το ότι δεν το κάνει η sony & η microsoft είναι επειδή ακόμα πουλάνε. Συμφωνώ για τις ψηφιακές αγορές. Κατ εμέ μόνο σε υπολογιστή αξίζουν που τα πράγματα ειναι πιο σίγουρα. Από εκεί και πέρα από το 1991 που πήρα το NES και στη συνέχεια αρκετές κονσόλες της μέχρι σήμερα βλέπω μια εταιρεία η οποία έχει διατηρήσει την ίδια ποιότητα σε ό,τι βγάζει. Αρέσει δεν αρέσει. Ήμουν φανατικός με το xbox αλλά πλέον έιδα πως δεν αξίζει να το έχει κανείς γιατί όλα του τα παιχνίδια ή τα έχει και η sony ή υπάρχουν και για υπολογιστή. Επειδή έχω και υπολογιστή για gaming, το xbox one μάζευε σκόνη κι έτσι επωλήθη και το αντικατέστησα με ps4 με το σκεπτικό πως έχει exclusive που δεν μπορώ να τα παίξω στον υπολογιστή. Η Sony όμως αποφάσισε πως δεν γίνεται μόνο η Microsoft να έχει την πίτα. Κι έτσι έλα όμως που και rdr2 βγήκε για pc και heavy rain και detroit become human και tomb raider (χρόνια αυτό βέβαια) κ.λ.π. και πόσα ακόμα είναι στο πρόγραμμα να ακολουθήσουν. Οπότε γιατί έμεινε η κονσόλα; Για ένα grand turismo που το forza προσωπικά το βρίσκω και καλύτερο; Δεν καταλαβαίνουν πως έτσι κάποια στιγμή θα δουν μείωση στις πωλήσεις των κονσολών τους με κίνδυνο να καταλήξουν να είναι Sega.Επομένως ποια κονσόλα της αγοράς έχει πραγματικά exclusive?

Θέλω να καταλήξω, πως βλέπουμε το δέντρο αλλά χάνουμε το δάσος. Δεν θέλω να τη δικαιολογήσω αλλά η Ν έχει μια πολιτική σταθερή και μια γκάμα που δεν τη βρίσκεις αλλού, έχεις λόγους να αγοράσεις κονσόλα της. Εγώ προσωπικά πλέον έχασα κάθε λόγο να έχω xbox ή ps4 και σκέφτομαι το ps4 που είναι και ολοκαίνουργιο και δεν έχω παίξει σχεδόν καθόλου σιγά σιγά να πάρει το δρόμο για νέο κάτοχο και να κοιτάξω για switch.
    Nintending Since 1991

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Το πρόβλημα δεν πχ η αποτυχία του Wii U, και ότι όσοι αγόρασαν software θα έπρεπε να περιμένουν κάτι τέτοιο, αλλά ότι η Nintendo δεν φτιάχνει ένα eshop που να συνδέονται όλα τα συστήματα τις σε αυτό.
    Η Sony πχ έχει ένα eshop, όπου συνδέονται όλα τα συστήματα σε αυτό, πχ το minis που ήταν η μεγαλύτερη αποτυχία, δεν έθαψε τα παιχνίδια του, αλλά τα έκανε διαθέσιμα για ps vita / ps tv / ps3 (ίσως και για psp), το ίδιο μπορούσε να κάνει και η Nintendo, όπως έκανε και η Microsoft, αλλά η Nintendo έχει αλλά σκεπτικό, αν θέλεις το ocarina of time πχ για όλα τα συστήματα, θα πρέπει να πληρώσεις σε κάθε σύστημα ξανά και ξανά για το ίδιο παιχνίδι, και κάνοντας σε κάθε σύστημα άλλο eshop, πέρα του ότι θα πρέπει να πληρώνεις ξανά και ξανά το ίδιο παιχνίδι, σκοτώνει και τα συστήματα της. Το 3ds δεν είναι αποτυχία, όμως αν σε ένα δυο χρόνια κλείσει το διακόπτη και για τον υπόλοιπο κόσμο, όπως καταλαβαίνεις σειρά θα έχουν και το switch αργοτερα, κάνοντας τα συστήματα τις Nintendo να έχουν ένα μεγάλο αρνητικό που θα πρέπει να σκεφτόμαστε όλοι πριν αγοράσουμε στο μέλλον. Και μην ξεχνάς κάτι σημαντικό, πως αν κλείσει το eshop / online και για το switch, εσυ μπορεί να αγοράζεις τα παιχνίδια σε φυσική μορφή, όμως δεν θα μπορεί να έχεις τα update, που σε πολλά παιχνίδια είναι απαραίτητα για να παίξουν, το switch δεν είναι gameboy, βάζεις κασέτα και παίζεις...
    Πιστεύω καταλαβαίνεις τι θέλω να πω.
    Τελευταία επεξεργασία από blackmore; 27-06-2020 στις 17:16

Ημ. Εγγραφής
    28/05/2015
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από blackmore Εμφάνιση Μηνύματος
    Το πρόβλημα δεν πχ η αποτυχία του Wii U, και ότι όσοι αγόρασαν software θα έπρεπε να περιμένουν κάτι τέτοιο, αλλά ότι η Nintendo δεν φτιάχνει ένα eshop που να συνδέονται όλα τα συστήματα τις σε αυτό.
    Η Sony πχ έχει ένα eshop, όπου συνδέονται όλα τα συστήματα σε αυτό, πχ το minis που ήταν η μεγαλύτερη αποτυχία, δεν έθαψε τα παιχνίδια του, αλλά τα έκανε διαθέσιμα για ps vita / ps tv / ps3 (ίσως και για psp), το ίδιο μπορούσε να κάνει και η Nintendo, όπως έκανε και η Microsoft, αλλά η Nintendo έχει αλλά σκεπτικό, αν θέλεις το ocarina of time πχ για όλα τα συστήματα, θα πρέπει να πληρώσεις σε κάθε σύστημα ξανά και ξανά για το ίδιο παιχνίδι, και κάνοντας σε κάθε σύστημα άλλο eshop, πέρα του ότι θα πρέπει να πληρώνεις ξανά και ξανά το ίδιο παιχνίδι, σκοτώνει και τα συστήματα της. Το 3ds δεν είναι αποτυχία, όμως αν σε ένα δυο χρόνια κλείσει το διακόπτη και για τον υπόλοιπο κόσμο, όπως καταλαβαίνεις σειρά θα έχουν και το switch αργοτερα, κάνοντας τα συστήματα τις Nintendo να έχουν ένα μεγάλο αρνητικό που θα πρέπει να σκεφτόμαστε όλοι πριν αγοράσουμε στο μέλλον. Και μην ξεχνάς κάτι σημαντικό, πως αν κλείσει το eshop / online και για το switch, εσυ μπορεί να αγοράζεις τα παιχνίδια σε φυσική μορφή, όμως δεν θα μπορεί να έχεις τα update, που σε πολλά παιχνίδια είναι απαραίτητα για να παίξουν, το switch δεν είναι gameboy, βάζεις κασέτα και παίζεις...
    Πιστεύω καταλαβαίνεις τι θέλω να πω.
    Nαι τώρα καταλαβαίνω τι εννοείς. Προσωπικά από τα παιχνίδια που έχω στη διάθεση μου για το WiiU δεν βίωσα κάποιο θέμα με τα updates και μάλιστα για αρκετό καιρό δεν το είχα καν σε σύνδεση με το Internet. Όμως σίγουρα αυτό που λες δεν είναι αμελητέο.

Πάρα ταύτα, θεωρώ πως η πολιτική της Ν δεν πρόκειται να αλλάξει γιατί αποτελλεί τρόπο εισροής χρήματος και είναι αρκετά πίσω σε πωλήσεις σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Η ιστορία έχει δείξει πως αλλάζει πολιτική με τον κακό τρόπο κι αυτό γιατί έχει κι εκείνη φανατικό κοινό. Όσο εισπράττει δεν πτοείται.
    Nintending Since 1991

Ημ. Εγγραφής
    07/10/2007
    Καλός ή κακός η Nintendo είναι αυτή, και όλοι το ξέρουμε, όμως αυτό με το eshop είναι οτι χειρότερο, όχι γιατί θα πρέπει να πληρώνεις ξανά και ξανά τα ίδια, αλλά και γιατί σκοτώνει η ίδια τα συστήματα της, βασικά απογοητεύει τους πελάτες τις.

Ημ. Εγγραφής
    28/05/2015
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από blackmore Εμφάνιση Μηνύματος
    Καλός ή κακός η Nintendo είναι αυτή, και όλοι το ξέρουμε, όμως αυτό με το eshop είναι οτι χειρότερο, όχι γιατί θα πρέπει να πληρώνεις ξανά και ξανά τα ίδια, αλλά και γιατί σκοτώνει η ίδια τα συστήματα της, βασικά απογοητεύει τους πελάτες τις.
    Πάντως με βάση την ανακοίνωση δεν πρόκεται να κλείσουν e-shops σε Ευρώπη που μας αφορά κιόλας. Αν διαβάσει κανείς τη λίστα με τις χώρες δε, θα καταλάβει τους λόγους..

Which regions are affected by this?

The following regions will be affected by this: Anguilla, Antigua/Barbuda, Argentina, Aruba, Bahamas, Barbados, Belize, Bermuda, Bolivia, British Virgin Islands, Cayman Islands, Chile, Colombia, Cost Rica, Dominica, Dominican Republic, Ecuador, El Salvador, French Guiana, Grenada, Guadeloupe, Guatemala, Guyana, Haiti, Honduras, Jamaica, Martinique, Montserrat, Netherlands Antilles, Nicaragua, Panama, Paraguay, Peru, St. Kitts and Nevis, St. Lucia, St. Vincent/Grenadines, Suriname, Trinidad and Tobago, Turks and Caicos Islands, US Virgin Islands, Uruguay, Venezuela.

Πηγή---> https://en-americas-support.nintendo...d%20eshop#s1q3
    Nintending Since 1991

Ετικέτες γι' αυτό το Θέμα

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία