Εμφάνιση Αποτελεσμάτων Δημοσκόπησης: Παίζετε ακόμα Gamecube?

Ψηφοφόροι
131. Δε μπορείτε να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση
  • Μπα,έχω να το ανοίξω πολύ καιρό....

30 22.90%
  • Μια φορά τον μήνα και αν

21 16.03%
  • Σχεδόν καθημερινά/πολύ συχνά

35 26.72%
  • Δεν έχω Gamecube

45 34.35%
Σελίδα 17 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 7131415161718192021 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 161 μέχρι 170 από 201
    ninty Lover funkykong84 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/09/2010
    ^@Pokefan: με ένα καλό walkthrough κάποια στιγμή θα σου έρθει η όρεξη να το κάνεις. Κι εγώ όταν το τερμάτισα το παράτησα και το ξαναέπιασα μετά από καιρό.

ninty Regular billbig Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    31/03/2009
    Παρεξηγημενο γενικα το Sunshine, αλλα οχι εντελως αδικα για μενα. Ενω ειναι οντως πολυ καλο Mario game, ειναι το χειροτερο απο τα 3D Mario (χωρις να σημαινει οτι ειναι κακο, απλα ειναι το λιγοτερο καλο).

Το fludd ηταν ψιλοακυρο σαν κονσεπτ, αν και οι μηχανισμοι του ηταν ωραιοι.

Εγω καπου στους 90κατι ηλιους το εχω αφησει. Μολις μου ερθει το gameboy player, θα ξαναμπει στη μπριζα το gamecube, οποτε μπορει να το ξαναπιασω και αυτο.

ninty Lover Pokefan Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    02/06/2009
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από funkykong84 Εμφάνιση Μηνύματος
    ^@Pokefan: με ένα καλό walkthrough κάποια στιγμή θα σου έρθει η όρεξη να το κάνεις. Κι εγώ όταν το τερμάτισα το παράτησα και το ξαναέπιασα μετά από καιρό.
    Το καλοκαίρι ψηνόμουν να το ξαναρχίσω , αλλά είχα καεί στο Wii ... Μπορεί τα Χριστούγεννα ή το Πάσχα να το ξαναπιάσω ... Όπως λες , με έναν οδηγό καλό κοντά δεν θα είναι και τόσο δύσκολο . Αλλά εντάξει μετά από κάποια στιγμή άρχισε τελείως να με εκνευρίζει ... Όντως το χειρότερο τρισδιάστατο Μάριο μέχρι στιγμής , αν και το περιβάλλον του ήταν αρκετά πιο ευχάριστο και όμορφο από των άλλων ...

3DS Friend Code : 4596-9474-3375 ( Pm αν με κάνετε add )

ninty Lover paokman Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    06/10/2008
    Έχω πεί να ξαναπιάσω το Wind Waker, αλλά να δω πότε θα βρω χρόνο!

ninty Lover Nikol@r@s Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/06/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Link - The hero of time Εμφάνιση Μηνύματος
    Νταξει το Mario sunshine ηταν τραγικά μέτριο.. απο τοτε που το τερμάτησα δε ξανασχολήθηκα ποτε...τελειως αδιάφορο concept και οι κοσμοι του παιχνιδιου να ακολουθουν συνεχως το ιδιο καλοκαιρινο μοτίβο.. ουτε τα special power ups απο τα παλιοτερα Mario ειδαμε αλλα ουτε και τη ποικιλία κόσμων του Mario bros 3 και του Super Mario land 2.. Η Nintendo επρεπε να κανει ενα παιχνιδι Mario στο gamecube εφάμιλλο του Super Mario bros 3 στη 3D φόρμουλα του Mario 64... τι θελω να πω? Άφθονη ποικιλία στις πίστες, διαφορετική θεματολογία στα levels (ζούγκλες, θάλασσες,ερήμους,αρκτικές περιοχές, δάση κλπ) ξεκλείδωμα νέων επιπέδων αλλα και κόσμων, επιστροφή των κλασσικών power ups (λουλούδι της φωτιάς, μαγικό αστέρι που σε κάνει ανίκητο) και επιτελους το Luigi ως playable χαρακτηρα.. Αλλα η Nintendo αντι γλυκού μας σέρβιρε ενα μέτριο παιχνιδι που δεν εκανε την εντυπωση που οι δημιουργοι του προσδοκούσαν.. απορω ωρες ωρες με τα ατομα αυτα! Γιατι δε δινουν στο κοινο αυτο που θελει?
    Έχει ενδιαφέρον η άποψη σου,για αυτό άλλωστε σχολιάζω και το σχόλιο σου!

Τραγικά μέτριο δεν θα το έλεγα σε καμία περίπτωση καθώς σε σχέση με τα άλλα Mario η ιστορία είχε περισσότερη πλοκή(Και ας κατέληγες στον ίδιο αντίπαλο,δεν το γνώριζες από την αρχή και αυτό είναι το κάτι διαφορετικό και συγχρόνως ωραίο). Υποτίθεται ο άνθρωπος πήγαινε διακοπές,τι περίμενες να συναντήσεις?Χιόνι μέσα στο κατακαλόκαιρο?ή καταιγίδες?(Γιατί περιοχή με λέβα-φωτιά υπήρχε,όπως και θάλασσα).Στα Power Ups θα συμφωνήσω,αλλά πραγματικά ήταν τελείως περιττά από την στιγμή που υπήρχε η Fludd αλλά και ο Yoshi!Πέρα ότι έδινε μια νέα διάσταση στο Gameplay του παιχνιδιού,είχε και 4 δυνατότητες(Τελείως διαφορετικές μεταξύ τους).Επίσης αυτό με τους κόσμους είναι τελείως άκυρο,όλοι οι κόσμοι ήταν μεγάλοι με εξαίρεση το Corona Mountain(Όλοι οι άλλοι ήταν ίσα με 2 και 3 φορές μεγαλύτεροι σε σχέση με αυτούς των Galaxy 1,2).Άσε που είχαν και επιπλέον αποστολές,συν το τρελό ψάξιμο των blue coins.Για να μην μιλήσω για το χαοτικό Delfino Plaza που είναι 5φορές μεγαλύτερο από το ξενέρωτο Καστράκι του 64 και 10φορές μεγαλύτερο από το σάπιο παρατηρητήριο της Rosalina(Του Galaxy 2 δεν το αναφέρω καν......)

Στην τελική δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η πλειοψηφία μιλάει για ένα μέτριο Game,την στιγμή που έχει 92/100 Metacritic(Από 61Review),και μου θεοποιεί το Mario 64 με 94/100Metacritic(Και μόλις 13Review).ΟΚ Καλό,πρωτοπόρο το Mario 64...ΑΛΛΑ για την εποχή του.

Αυτά τα ολίγα από μένα,πάντα φιλικά και χωρίς καμία παρεξήγηση
    Τελευταία επεξεργασία από Nikol@r@s; 17-11-2011 στις 03:03

ninty Maniac cloud Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    03/05/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Dr.Neferious Εμφάνιση Μηνύματος
    Επίσης αυτό με τους κόσμους είναι τελείως άκυρο,όλοι οι κόσμοι ήταν μεγάλοι με εξαίρεση το Corona Mountain(Όλοι οι άλλοι ήταν ίσα με 2 και 3 φορές μεγαλύτεροι σε σχέση με αυτούς των Galaxy 1,2).Άσε που είχαν και επιπλέον αποστολές,συν το τρελό ψάξιμο των blue coins.Για να μην μιλήσω για το χαοτικό Delfino Plaza που είναι 5φορές μεγαλύτερο από το ξενέρωτο Καστράκι του 64 και 10φορές μεγαλύτερο από το σάπιο παρατηρητήριο της Rosalina(Του Galaxy 2 δεν το αναφέρω καν......)
    Όμως πιο πάνω τους (Τραγικά μικρούς.) κόσμους του Galaxy 2 τους αναφέρεις!:001_tt2:

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Dr.Neferious Εμφάνιση Μηνύματος
    Στην τελική δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η πλειοψηφία μιλάει για ένα μέτριο Game,την στιγμή που έχει 92/100 Metacritic(Από 61Review),και μου θεοποιεί το Mario 64 με 94/100Metacritic(Και μόλις 13Review).ΟΚ Καλό,πρωτοπόρο το Mario 64...ΑΛΛΑ για την εποχή του.

Αυτά τα ολίγα από μένα,πάντα φιλικά και χωρίς καμία παρεξήγηση
    Τώρα να σου πω την γνώμη μου.. Όπως έχω πει ξανά, το παιχνίδι δεν το έχω δει καν live για να έχω μία καθαρή προσωπική γνώμη.. Όμως με αυτά που έχω δει έχω βγάλει 2 συμπεράσματα.
    1 (Το καλό..). Πραγματικά το παιχνίδι πρέπει να το έχουν υποτιμήσει αρκετά! Με αυτά που έχω δει και ακούσει, σε καμία περίπτωση δεν θα έλεγα ότι είναι τόσο "χάλια" όσο το παρουσιάζουν πολλοί.
    Οι μεγάλες πίστες και τα μπλε νομίσματα φαίνονται πολύ καλά για να είναι τόσο "αρνητικά".
    2 (Το κακό.). Για να πούμε την αλήθεια, το παιχνίδι ΔΕΝ είναι "καθαρό - πραγματικό" Mario..
    Τουλάχιστον με αυτά που έχω δει, περισσότερο το βλέπω σαν ένα spin-off σαν το Mario RPG, παρά σαν πραγματική συνεχεία του Mario 64. Έστω και αν δεν ήταν σε διαφορετική κατηγορία αλλά παρέμενε platform. Και αυτό σίγουρα έπαιξε τον ρόλο του για τα αρνητικά σχόλια.

Τώρα για το 64, πραγματικά στην εποχή του ήταν πρωτοποριακό.. όμως ακόμα και σήμερα παραμένει ένα εκπληκτικό παιχνίδι!
    Και σχετικά πρόσφατα που είχα αρχίσει ένα από την αρχή, μπορώ να πω ότι "χτυπάει" άνετα το πρώτο Galaxy! Για το 2 δεν το συζητώ! Το 2 απλά δεν πιάνει μία μπροστά του! Μόνο και μόνο τα κόκκινα νομίσματα είναι αρκετά για να μην ξέρουν που να κρυφτούν τα mini games και τα πράσινα άλογα, ουπς, sorry, αστεράκια του 2..
    Το χιούμορ είναι βασική ένδειξη ευφυΐας.

ninty Lover funkykong84 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/09/2010
    ^Αν το έπαιζα όταν πρωτοβγήκε και χωρίς καθόλου walkthrough να βασανίζομαι μόνος μου να βρω τα καταραμένα μπλε νομίσματα και άλλα κόλπα, πιστεύω θα μου έκανε πολύ μεγαλύτερη εντύπωση. Έχοντας παίξει, όμως, SM64, SMG & SMG2 η σύγκριση είναι αναπόφευκτη, πρόκειται για 3 παιχνίδια αριστουργήματα.

Και το SMS το αγάπησα πάντως, γιατί έχει πολλά να προσφέρει. Και εκτός των άλλων, κάθε παιχνίδι του κύβου που το παίζεις στο Wii χάνει λίγο. Στην κονσόλα του θα ήταν σίγουρα καλύτερη η αίσθηση.

ninty Fan Link - The hero of time Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    31/12/2008
    Eντοπισα σε καταστημα Multirama το παιχνιδι για το game cube Mario party 6 στα 20 ευρω... αξιζει να το παρω ε?

"Copa copana summer ninty meeting 2"
    Έρχεται τον Ιούλιο..

ninty Maniac geo2004z Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2008
    Εξαρτάται......αν είναι για να παίξεις το παιγνίδι πάρε το, για συλλογή όχι δεν αξίζει.

ninty Regular
    Ημ. Εγγραφής
    08/04/2010
    και παλι ακριβα θεωρο το εχουν για τοσο παλιο και ξεχασμενο παιχνιδι..με 10 ευρω το πολυ το επαιρνα πιο πανω δεν αξιζει..δηλαδη το βρισκεις γελοιωδος ευκολοτερα απο ιντερνετ..παντως να πω την αληθεια για μενα τα game cube παιγνιδια ειναι πολυ δυσευρετα δεν εχω συναντησει ποτε ετσι στοκ..να μου πεις δεν κυκλοφορησαν και πολυ τιτλοι αλλα και παλι πραγματικα ειναι δυσκολο να βρεις στοκ

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας