Σελίδα 1 από 13 1234511 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 130
    Moderator GLAROS Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/04/2011

Cool Ποια Game Boy Advance games έχετε;

Στο παρόν θέμα μπορούμε να σχολιάσουμε τα GBA games,τίτλους,διαθεσιμότητα,λ ίστες κ.τ.λ.

Τελευταία επεξεργασία από GLAROS; 28-09-2011 στις 22:00
    Play it Loud

ninty Lover Vetus Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/10/2008
    Tσέκαρε μια το αφιέρωμα που είχα γράψει πριν καιρό για το GBA ;) :
    http://www.ninty.gr/content.php?r=98...me-Boy-Advance

Moderator GLAROS Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/04/2011
    Σκέφτηκα να το σκαλίσω λίγο,με αφορμή την διαθεσιμότητα πολλών παιχνιδιών,κύριος μεταχειρισμένων και προσφορων (τσάμπα τα βάλαμε)
    Φυσικά και διάβασα το αφιέρωμα,πολύ καλο.
    Πιστεύω ότι είναι μια καλή ξεχασμένη κονσόλα και θα την ξαναζήσουμε μέσο των παιχνιδιών στο 3DS.
    Θα ακολουθήσουν και mini παρουσίασης μερικών παιχνιδιών.
    Play it Loud

Θα ακολουθήσουν και mini παρουσίασης μερικών παιχνιδιών.
    nice
    getor get out.

ninty Maniac geo2004z Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/10/2008
    Το GBA advance είναι το φορητό Snes. Τι να πω για τη συγκεκριμένη κονσόλα? Από τις πιο πλήρεις κονσόλες όλων των εποχών. Βέβαια, αν και είμαι αντίθετος με τις επανακυκλοφορίες παιχνιδιών από προηγούμενες κονσόλες, οφείλω να ομολογήσω ότι ήταν αναγκαία η μεταφορά παιχνιδιών του Snes σε κάποια φορητή κονσόλα. Όπως για παράδειγμα τα Super Mario World, Final Fantasy, Zelda και Donkey Kong Country.

Έπειτα, είδαμε και τίτλους εξαιρετικούς έως άριστους. Θυμάμαι Golden Sun, Metroid Fusion, Minish Cup, Wario Land, Aria of Sorrow!! Πολλά όμορφα παιχνίδια.

ninty Lover paokman Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    06/10/2008
    Από τις αγαπημένες κονσόλες, αν όχι η αγαπημένη μου. Πρόκειται όντως για ένα φορητό SNES, αφού μεταδίδει τη μαγεία των 16bit σε ένα άκρως φορητό σύστημα, με μεγάλης διάρκειας μπαταρία και σχετικά ξεκούραστη οθόνη. Την προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους, ακόμη και τώρα που τα DS/3DS κυριαρχούν.

http://taeiseafton.blogspot.com/2009...nce-micro.html

ninty Lover Ash_Pokemaster Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/06/2008
    Αγαπητή κονσόλα! Αν και όχι με τόσο ευρεία βιβλιοθήκη όσο το DS, και πάλι αρκετά ολοκληρωμένο ώστε να ικανοποιήσει σχεδόν κάθε είδος gamer. Εκπληκτικές επιλογές σε turn-based RPG (Pokémon, Final Fantasy, Golden Sun, Mario & Luigi), strategy παιχνίδια (Advance Wars, Fire Emblem, Final Fantasy Tactics) και Metroidvania platfomers (Metroid: Zero Mission/Fusion, Castlevania: Harmony of Dissonance/Aria of Sarrow) και σχεδόν σε κάθε genre των δυνατοτήτων του!

Προσωπικά έχω κάνει αρκετές αναδρομές σε αυτή την κονσόλα τα τελευταία 2 χρόνια. Αυτή τη στιγμή παίζω το Castlevania: Harmony of Dissonance -- πραγματικά εκπληκτική εμπειρία!

Administrator RooF Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    22/12/2008
    Και εγω ακομα παιζω , οταν δω καποιο παιχνιδι σε καλη τιμη το χτυπαω! Βεβαια δεν εχω SP αλλα το κλασσικο και το Micro.

Τωρα παιζω Boktai 2.
    "Μη ρωτάς τι μπορεί να κάνει η Nintendo για σένα, αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τη Nintendo"

NFC :
    RooFgr
    3DS FC
    : 1848-1659-1090

ninty Lover Ash_Pokemaster Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/06/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από RooF Εμφάνιση Μηνύματος
    Τωρα παιζω Boktai 2.

Έτσι! Θέλω πολύ να παίξω τα Boktai του GBA. Έχω παίξει μόνο το Lunar Knights και είναι πραγματικά τρέλα το παιχνίδι όσον αφορά το gameplay. Η ιστορία είναι λίγο τετριμένη ή cheesy ίσως, αλλά μάλλον ταιριαστή κι αυτή με το όλο κλίμα! Πολύ ευχάριστη σειρά.

Εγώ είχα το αρχικό GBA μόνο, το οποίο με έχει αφήσει χρόνους. GBA τώρα παίζω είτε στο παλιό DS ή στο GameCube.

Ετικέτες γι' αυτό το Θέμα

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας