Σελίδα 1 από 9 12345 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 84
    Banned
    Ημ. Εγγραφής
    01/01/2012

Οι φανς της Nintendo που πέρασαν στην απέναντι όχθη.

Τα δύσκολα χρόνια της Nintendo, πολλοί φανς της πέρασαν στην αντίπερα όχθη του αντίπαλου δέους γιατί η Nintendo δεν ικανοποιούσε τις συνεχόμενες απαιτήσεις τους για καλύτερα γραφικά!

Τα χρόνια πέρασαν αλλά η Nintendo εξακολουθούσε να κυκλοφορεί σπουδαία παιχνίδια, αναγκάζοντας κάποιους από αυτούς να αναθεωρήσουν τι πράγματι ήταν καλό ή αναγκαίο στα video games.

Παρά ταύτα, το γυαλιστερό τυφλώσε αυτούς ώστε ακόμα και μετά από χρόνια δεν μπορούσαν να αποδεσμεύσουν την ανάγκη τους για επίδειξη.

Στην αρχική όχθη, αυτοί που παρέμειναν, βλέπουν την παλιά κοινότητα τους, σήμερα μοιρασμένη σε πιστούς και αυτούς που θέλουν το άλλο, αλλά πάντα να γυρίζουν στο παλιό και καλό.

Η Nintendo το αντιλήφθηκε αυτό και το έτος 2012 κυκλοφορεί μια κονσόλα για να ενώσει τους ασώτους υιούς με αυτούς που παρέμειναν πίσω.

Αλήθεια τώρα που η Nintendo, θα έχει επιτέλους γραφικά θα καταλάβουν την αξία της;
    Θα καταλάβουν το εγχείρημα ενωσης των παιχτών;

ninty Fan Tanno-chan Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    09/11/2009
    Αυτό είναι δικό τους πρόβλημα. Εγώ πάντως παραμένω α free-roamer, που σημαίνει ότι εγώ έχω τις κονσόλες όλες για το αγαπημένο μου είδος και δεν μ' ενδιαφέρει ο fanboy πόλεμος με τις κονσόλες. Αρκεί να τα χαρώ.

Moderator Hellraider Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    04/11/2008
    Ξέρεις ότι το wii aka η αδύναμη κονσόλα της γενιάς αποτελεί την εξαίρεση έτσι;Ξέρεις ότι μέχρι τότε η Nintendo είχε σε κάθε γενιά δυνατότερη από τους αντιπάλους κονσόλα έτσι;Ξέρεις ότι επίσης πουθενά δεν λέει ότι το WiiU θα'ναι εξίσου δυνατό με τα άλλα της ίδιας γενιάς έτσι;Ξέρεις ότι ο λόγος που πολλοί fans απογοητεύτηκαν με το wii το τελευταίο πράγμα που κοίταξαν είναι τα γραφικά έτσι;Ξέρεις ότι έχουμε αντίστοιχο θέμα για ανούσιες διαμάχες σαν αυτή έτσι;

Banned
    Ημ. Εγγραφής
    01/01/2012
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Hellraider Εμφάνιση Μηνύματος
    Ξέρεις ότι το wii aka η αδύναμη κονσόλα της γενιάς αποτελεί την εξαίρεση έτσι;Ξέρεις ότι μέχρι τότε η Nintendo είχε σε κάθε γενιά δυνατότερη από τους αντιπάλους κονσόλα έτσι;Ξέρεις ότι επίσης πουθενά δεν λέει ότι το WiiU θα'ναι εξίσου δυνατό με τα άλλα της ίδιας γενιάς έτσι;Ξέρεις ότι ο λόγος που πολλοί fans απογοητεύτηκαν με το wii το τελευταίο πράγμα που κοίταξαν είναι τα γραφικά έτσι;Ξέρεις ότι έχουμε αντίστοιχο θέμα για ανούσιες διαμάχες σαν αυτή έτσι;
    Τώρα όμως ξέρω οτι είσαι ένας από αυτούς.

Άρα είναι αλήθεια τα όσα γράφω..
    Άραγε μετά το HD τι άλλο περιμένουν κάποιοι κύριοι;
    Τι άλλο από που ήδη είχε η Nintendo όταν την απαρνήθηκαν κάποιοι;

Στα Zelda games είχε ένα καλό mini game ψαρέματος.
    Ιδανικό για να μαθαίνεις πως να βγάζεις κάτι HD ψάρια στην επιφάνεια.

Μακάρι το Zelda Wii U να έχει τα ίδια ακριβώς γραφικά με το Skyward Sword αλλά να εκαμ 5 φορές μεγαλύτερο.
    Τουλάχιστον αυτή την φορά δεν θα έχουν πρόβλημα χώρου.
    Δώστε χώρο στην Nintendo!

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Ancient hero Εμφάνιση Μηνύματος
    Τώρα όμως ξέρω οτι είσαι ένας από αυτούς.

Άρα είναι αλήθεια τα όσα γράφω..
    Άραγε μετά το HD τι άλλο περιμένουν κάποιοι κύριοι;
    Τι άλλο από που ήδη είχε η Nintendo όταν την απαρνήθηκαν κάποιοι;

Στα Zelda games είχε ένα καλό mini game ψαρέματος.
    Ιδανικό για να μαθαίνεις πως να βγάζεις κάτι HD ψάρια στην επιφάνεια.
    Δεν παίζουμε με άλλες κονσόλες επειδή μας απογοήτευσε η Nintendo. Παίζουμε με άλλες κονσόλες, για να παίξουμε παιχνίδια που δεν κυκλοφορούν στις κονσόλες της Nintendo. Τελεία.

Έχεις πρόβλημα ρε Hero. Το έχουμε πει και σε πολλά άλλα θέματα αυτό. Παίζουμε παιχνίδια, γιατί γουστάρουμε! Αν κάτι δε βγαίνει σε κονσόλα της Nintendo, πρέπει να πάρουμε την άλλη κονσόλα για να το παίξουμε! Τι "αντίπερα όχθη" και μπούρδες είναι αυτές? Λες και προδώσαμε την πατρίδα... Λες και κάνουμε θυσίες στον You Know Who!

Εγώ σου δίνω το στέμμα του Ιππότη της Στρογγυλής Nintendo! Πάρε να το χαρείς και κάτσε και στον ωραίο σου, ψεύτικο θρόνο και απόλαυσέ το.

Ας μεταφέρει κάποιος mod το θέμα στο Fanboy Wars. Εκεί όπου ανήκει δηλαδή...

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Ancient hero Εμφάνιση Μηνύματος
    Τα δύσκολα χρόνια της Nintendo, πολλοί φανς της πέρασαν στην αντίπερα όχθη του αντίπαλου δέους γιατί η Nintendo δεν ικανοποιούσε τις συνεχόμενες απαιτήσεις τους για καλύτερα γραφικά!

Τα χρόνια πέρασαν αλλά η Nintendo εξακολουθούσε να κυκλοφορεί σπουδαία παιχνίδια, αναγκάζοντας κάποιους από αυτούς να αναθεωρήσουν τι πράγματι ήταν καλό ή αναγκαίο στα video games.

Παρά ταύτα, το γυαλιστερό τυφλώσε αυτούς ώστε ακόμα και μετά από χρόνια δεν μπορούσαν να αποδεσμεύσουν την ανάγκη τους για επίδειξη.

Στην αρχική όχθη, αυτοί που παρέμειναν, βλέπουν την παλιά κοινότητα τους, σήμερα μοιρασμένη σε πιστούς και αυτούς που θέλουν το άλλο, αλλά πάντα να γυρίζουν στο παλιό και καλό.

Η Nintendo το αντιλήφθηκε αυτό και το έτος 2012 κυκλοφορεί μια κονσόλα για να ενώσει τους ασώτους υιούς με αυτούς που παρέμειναν πίσω.

Αλήθεια τώρα που η Nintendo, θα έχει επιτέλους γραφικά θα καταλάβουν την αξία της;
    Θα καταλάβουν το εγχείρημα ενωσης των παιχτών;
    χρειάζομαι χαρτομάντηλα. Πω πω αξίζει καποιος να το διαβάσει αυτό ακούγοντας ταυτόχρονα αυτό
    3DS friend code: 1504-5676-8520
    Nintendo Switch: 4364 0938 7496

Banned
    Ημ. Εγγραφής
    01/01/2012
    Γιατί επιθυμείς αυτό να συμβεί;
    Περιμένω να ακούσω και καμία άποψη που να λέει οτι η Nintendo τελικά μον στα γράφικα και στο HD δεν συμβαδίζε.
    Μην ενόχλησε από την ύπαρξη πιο πιστών fan της Nintendo.
    Εξάλλου είσαι και editor. Δεν θα έπρεπε να υποστηρίζεις την Nintendo;
    Τι fanboys λες;
    Δηλαδή οποίος του αρέσει η Nintendo είναι κολλημένος;
    Έχει σκεφτεί πότε οτι μπορεί να υπάρχουν άτομα που μπορεί να έχουν μόνο Wii γιατί δεν είχαν την δυνατότητα να έχουν όλες τις κονσόλες;
    Ρε μάγκες τέτοιος προπηλακισμός ούτε και εγώ δεν ξέρω.
    Γιατί δεν βλέπεις την αλήθεια;
    Nintendo Wii Remote Plus με Nintendo HD παιχνίδια.

ninty Fan gkalas Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    24/09/2008
    Ρε dimpap κατω πατησιωτης εισαι?

ninty Regular chris bouga Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    01/04/2011
    ) μ αρέσει η θρυλικότητα με την οποία γράφεις χαχαχα XD )) τεσπα εγώ πιστεύω πως απλά δεν μπορούμε να ήμαστε μόνο nintendo.. και δεν νομίζω πως κάποιος σκέφτηκε ότι θα προδώσει την μαμαninty άμα αγόραζε το PS αντί για Wii πχ.. είναι καθαρά θέμα τίτλων.. και μπορεί και γραφικών.. άμα δεν μας αρέσουν όλα τα nintendo games δεν είναι κακό.. όπως δεν είναι κακό και το nintendo loyalty αλλά ας μην υπερβάλλουμε: παίρνουμε τα games για να τα χαρούμε και όχι για να ανεβούν οι πωλήσεις της συγκεκριμένης εταιρίας ή για να φανεί τι καλά games φτιάχνει.. :ρ
    3DS Friend Code : 5370-0414-6104

Banned
    Ημ. Εγγραφής
    01/01/2012
    Θα πω κάτι πρόσθετο. Περιμένετε τέσσερα μηνάκια ακόμα, να δούμε.
    Κάτσε μην βγάλει η Nintendo κανένα αξεσουάρ ακόμα..
    Γιατί η Nintendo πάντα κρύβει εκπλήξεις!

Θυμάστε μήπως την φωτογραφία που έδειχνε τότε την επόμενη κονσόλα της Nintendo με κάτι που έμοιαζε σαν ακουστικά;

Ετικέτες γι' αυτό το Θέμα

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας