Σελίδα 2 από 115 ΠρώτοΠρώτο 1234561252102 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 μέχρι 20 από 1142
    ninty Regular Tassakos Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    16/08/2007

Lightbulb

Η μουσική είναι τρόπος ζωής , εκφράζει τον άνθρωπο και πολλές φορές μπορεί να καθορίσει στιγμές του .. Οι δικές μου μουσικές προτιμήσεις έχουν να κάνουν με την Rock μουσική και την Alternative , όμως δεν περιορίζονται εκεί καθώς μου αρέσουν και πιο ακραία ακούσματα είδους Punk Rock και Post Hardcore..
    Για να πούμε ομως και του στραβού το δίκιο μπορώ να ακούσω σχεδόν οτιδήποτε με την κατάλληλη παρέα .. Λέω σχεδόν γιατι δεν μπορώ τα ελληνικά σκυλάδικα καψουροτράγουδα . Απο ηλεκτρονική μουσικη μου αρέσει η Techno και η Nu Rave.

ninty Regular dermi57 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/04/2008
    Eλληνικα ροκ ακουω,Τρύπες, Νικόλα Άσιμο, ξύλινα σπαθιά και τέτοια.Επίσης συχαίνομαι τα σκυλάδικα...
    ΑΡΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Tassakos Εμφάνιση Μηνύματος
    Η μουσική είναι τρόπος ζωής , εκφράζει τον άνθρωπο και πολλές φορές μπορεί να καθορίσει στιγμές του .. Οι δικές μου μουσικές προτιμήσεις έχουν να κάνουν με την Rock μουσική και την Alternative , όμως δεν περιορίζονται εκεί καθώς μου αρέσουν και πιο ακραία ακούσματα είδους Punk Rock και Post Hardcore..
    Επιτέλους κάποιος που στο φορουμ που ακούει rock/alternative!Αγαπημένα συγκροτήματα?

ninty Gamer MITS05 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    04/04/2008
    θα συμφωνίσω με τον tassako απόλυτα!και εγώ rock ακούω!από beatles μέχρι the killers,και από led zeppelin μέχρι metallika!δεν μου αρέσει ο διαχωρισμός της rock μουσικής απλά καλή μουσικη καλοί στιχοι και καλά live!αγαπημένα συγκροτήματα,scorpions,muse!

ninty Gamer Ntei Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    12/04/2008
    Erxonte kai oi kiss stin ellada.
    den 8imame pote alla einai apo 15 ws 20 tou mina.

Ημ. Εγγραφής
    16/08/2007

Thumbs up fav bands

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από poromenos Εμφάνιση Μηνύματος
    Επιτέλους κάποιος που στο φορουμ που ακούει rock/alternative!Αγαπημένα συγκροτήματα?
    Χαίρομαι που συμφωνούμε και στις μουσικές προτιμήσεις εκτός του ότι όλοι εδω μέσα είμαστε ninty fans . Οσο για τα αγαπημένα μου συγκροτήματα από oldies / 80's ψήνομαι για Johnny Cash , ELVIS , The Kinks , Beatles , Rolling Stones , David Bowie , Ten Years After / Joy Division , Iggy Pop , Ramones , Queen , Dead Kennedy's , the Clash , the Smiths , Depeche Mode , the Cure .. Από πιο σύγχρονα (αν και ότι ανέφερα ακούγεται ακόμα και τώρα γιατι είναι διαχρονικά κατα την ταπινή άποψη μου) μου αρέσουν οι Bad Religion , Beastie Boys , Smashing Pumpkins , Fugazi , Nirvana , Nine Inch Nails , The Offspring , AFI , R.E.M , Rage Against the Machine , Red Hot Chilli Peppers , Sublime , Rancid , Blur , Green Day , Marilyn Manson , KoRN και απο πιο μοντέρνα The White Stripes , Death from Above 1979 , MCR , Interpol , MUSE , Coheed and Cambria , The Used , Thursday , Brand New , Arctic Monkeys , the Fall of Troy και άλλους πολλούς ..
    Σίγουρα ξεχνώ κάποιους που αρέσουν επιπλέον αλλά δεν πειράζει , η σειρά σας τώρα..

M'αρέσεις!Εγώ γενικά είμαι της νέας σχολής της Μ.Βρετανίας.MUSE,Kaiser chiefs,kasabian,the stroke,panic @ the disco,hard-fi,maximo park.Mετά:REM,Smashing Pumpkins,Red Hot Chilli Peppers, Arctic Monkeys ,disturbed,(λίγο placebo),και the killers

Ημ. Εγγραφής
    16/08/2007

Talking

alright! βασικά ότι συγκρότημα ανέφερες μου είναι οικείο και ακούω συχνά.. Respect στην αγγλική σκηνή όλα τα είδη μουσικής απο το νησί άρχισαν! Είναι αλήθεια ομως οτι προτειμώ τον αμερικάνικο ήχο λίγο περισσότερο..keep on rockin λεπόν:biggrin:

Χωρίς να ξέρω πολλά,νομίζω πως ο Αγγλικός είναι λίγο πιο pop-ελαφρύς σε σύγκριση με τον Αμερικάνικο που έχει τάσεις προς μέταλ.

Banned izamaru Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    06/05/2008

hmmm

egw protimw metal,ola ta idi metal k rock genikws.
    slipknot in flames k as i lay dying ta agaphmena m sugrothmata

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας