Σελίδα 9 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 567891011 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 81 μέχρι 90 από 102

Θέμα: Pikmin 3

ninty Regular xrhstos86 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    30/07/2012
    ευχαρηστο μετα το καταλαβα πως γινονται

VIP Member willow Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    24/03/2007
    Εχμ, το ξεκινησα και εγω σημερα, κατεβασα και το patch, και ειναι πολυ καλυτερο αποτι το περιμενα (δεν ειχα παιξει τα προηγουμενα ποτε).

Τεραστια απογοητευση το γεγονος οτι δεν υποστηριζει αλλαγη των controls για αριστεροχειρες. Δεν μπορω να καταλαβω τι σκεφτοντουσαν, ή αν το δοκιμασε κανενας αριστεροχειρας πριν το κυκλοφορησουν, αλλα ειναι μακραν ο χειροτερος χειρισμος που εχω δοκιμασει σε game τα τελευταια δεν ξερω και εγω ποσα χρονια.

Περα αυτης της τραγικοτητας, κατα τα αλλα ειναι μια γλυκα.
    http://zoottle.com - The Social WiFi Hotspot

ninty Regular takeshi Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    01/02/2013
    Αγόρασα πρόσφατα το παιχνίδι. Αρκετά διασκεδαστικό με πάρα πολύ όμορφα γραφικά. Το single-player campaign φαίνεται να έχει αρκετό ενδιαφέρον, αλλά αυτό που με ενθουσίασε περισσότερο είναι το multiplayer. Ειδικά το co-op mission mode. Τρελό κόλλημα! Το παίζω με την κοπέλα μου και δεν μπορούμε να ξεκολλήσουμε από την οθόνη. Στάνταρ θα κατεβάσω και ΟΛΑ τα DLC του παιχνιδιού. Όσοι δεν έχετε δοκιμάσει το multiplayer, απλά δοκιμάστε το! Μακάρι να δούμε και online multiplayer στο επόμενο Pikmin, 2vs2 κλπ!

Επίσης διαπιστώνω ότι ο χειρισμός με nunchuck και wii remote βολεύει πολύ περισσότερο από το Wii U gamepad
    Nintendo Network ID: takeshi_swe
    3DS Friend Code: 4398-9636-6462
    Animal crossing dream address: 7200-3189-5110

ninty Regular takeshi Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    01/02/2013
    Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να χρησιμοποιήσω την επιλογή "Go here" ενώ παίζω Mission Mode και μάλιστα με 2 παίχτες; Και αν ναι, πώς; Με τον κλασσικό τρόπο δεν γίνεται
    Nintendo Network ID: takeshi_swe
    3DS Friend Code: 4398-9636-6462
    Animal crossing dream address: 7200-3189-5110

ninty Gamer Linkmastersword Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    21/03/2009
    κατεβασα το demo και τα σπαει
    infinite love and abundance

ninty Gamer CHARIZARD92 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    12/05/2010
    δεν εχω παιξει pikmin
    τι λεει σαν παιχνιδι?
    ID: Se7en92
    3ds friend code: 4828-7360-6546 [SIGPIC][/SIGPIC]

ninty Regular
    Ημ. Εγγραφής
    20/05/2015
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από CHARIZARD92 Εμφάνιση Μηνύματος
    δεν εχω παιξει pikmin
    τι λεει σαν παιχνιδι?
    Αριστο. Το ειχε προσφορα στο eshop χθες στα 29,99€ καθως και το donkey kong country tropical freezeπου ειδα οτι ζητας επισης στα 29,99€. Δεν τα πηρες χαμπαρι;

ninty Regular
    Ημ. Εγγραφής
    20/05/2015
    Το τελειωσα και το κατευχαριστηθηκα. Περιμενω το 4....

ninty Lover Nikol@r@s Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/06/2008
    Αν και στο παρελθόν είχα μπει πολλές φορές στον πειρασμό να αγοράσω έναν τίτλο Pikmin, πάντα το άφηνα για μετά. Ώσπου αυτό το μετά ξεκίνησε από το Game Cube,πήγε στο Wii μέχρι που έφτασε στο Wii U. Με απλά λόγια είναι ο πρώτος τίτλος που παίζω από την φανταστική αυτή σειρά που λέγεται Pikmin.

Το παιχνίδι είναι ο ορισμός της αγνής διασκέδασης και αποδεικνύει πως μπορεί κάτι να γίνει επιτυχία χωρίς να περιέχει αίμα, βία και γενικά τέτοιου είδους χαρακτηριστικά. Μιας και κι όπως είπα δεν έχω ασχοληθεί ποτέ ξανά με την σειρά, δεν ξέρω αν το Concept του Pikmin 3 έχει ακολουθήσει τα 1,2 ή ξεχωρίζει, όμως μου άρεσε πάρα πολύ. Ένα ταξίδι σε όμορφες περιοχές, ανακαλύπτοντας συνεχώς νέα Pikmin, νέους φίλους, με άπειρο ψάξιμο, όπου κάθε τι το οποίο βρίσκεις ή συναντάς παίζει ρόλο στην ιστορία. Κάθε Pikmin είχε ειδικά χαρακτηριστικά με τα οποία σε βοηθούσε στο ταξίδι, τι να πρωτογράψω? Για την συναρμολόγηση των γεφυρών όπου όλοι οι λιλιπούτειοι φίλοι μας συνεργάζονταν για τον κοινό σκοπό? Για τις μάχες κάτω από το νερό? Τις εναέριες μεταφορές? Για αυτούς που τα έβαζαν με τις φωτιές ή μήπως για αυτούς που τα έσπαγαν στην κυριολεξία? Ένα προς ένα όλα τα Pikmin, όπου προσωπικά τα αγαπημένα μου ήταν τα ΡΟΖ καθώς με βοήθησαν πάρα μα πάρα πολύ στην γρήγορη μεταφορά των φρούτων.

Στα αρνητικά του παιχνιδιού θα έβαζα το μικρό χρονικό διάστημα που σου έδινε μέσα στην πίστα μιας και για άτομα σαν κι εμένα που τους αρέσει να εξερευνούν τα πάντα, τους προκάλεσε μεγάλο πρόβλημα. Σε αυτό πιστεύω οφείλονται και οι 92 Days μέχρι να το τερματίσω(Συν ότι σαν πρωτάρης που ήμουν ήθελα χρόνο μέχρι να το μάθω). Σε γενικές γραμμές μιλάμε για ένα ακόμη διαμάντι του Wii U(Ίσως γίνομαι κουραστικός αλλά παίζει δυνατά και αυτό για το TOP10 της κονσόλας), το οποίο είναι παιχνίδι με τα όλα του. Έχει αρχή-μέση και τέλος, χωρίς να σε κουράζει ενώ σε πολλές περιπτώσεις έπιασα τον εαυτό μου να έχει απορροφηθεί 100% στον μαγικό κόσμο του.

9+ και δηλώνω οπαδός της σειράς, πλέον η αγορά των Pikmin 1,2 για το Game Cube είναι μονόδρομος

Υ.Γ: Περιμένω Pikmin 4 στο Switch
    Τελευταία επεξεργασία από Nikol@r@s; 25-03-2017 στις 00:43
    Gotta Catch'em all!Finnally I did it

https://www.youtube.com/watch?v=6_VqBQRMg2k

ninty Lover Nikol@r@s Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    07/06/2008
    Το βασικό concept είναι ότι σε κάθε περιοχή ψάχνεις όσο είναι μέρα, μόλις νυχτώσει πρέπει να προλάβεις να γυρίσεις στο διαστημόπλοιο. Αυτό μεταφράζεται σε 12-15 λεπτά η μία μέρα(Στο περίπου δεν είχα και χρονόμετρο). Οπότε για να βρεις τα πάντα σε μια περιοχή έπρεπε να ξοδέψεις αρκετές μέρες γιατί αν δεν γύριζες εγκαίρως στο διαστημόπλοιο τότε έχανες τα Pikmin Δεν είναι τοοοοοσο μεγάλο πρόβλημα, απλά θα προτιμούσα να ήταν χωρίς time limit. Για μένα αξίζει, αν το βρεις ξέρεις τι πρέπει να κάνεις
    Gotta Catch'em all!Finnally I did it

https://www.youtube.com/watch?v=6_VqBQRMg2k

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία