Σελίδα 1 από 18 1234511 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 172
    ninty Gamer tupamaro Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    20/01/2012

Ρετροαγορές.

Tίποτα της προκοπής μαζώξατε απο αμερικανάκια στο ebay που τα βρίσκουν με ένα ευρω στα πάζαρια, λήσταρχους νταβέληδες ρετροκαταστηματάρχες, τσιγγάνους ρακοσυλλέκτες και παρακμιακούς τελειωμένους μαγαζάτορες που μέσα στην σκόνη και το σκουπιδαριό τους κρυβόντουσαν διαμάντια; Άιντε μήπως κάνετε και καμια πρόταση και βρουμε κι εμείς τίποτα καλό, ή φάση πάντως με το ψάξιμο εκτός ebay είναι πως μπορείς να βρεις παιχνίδια που δεν τα ήξερες ποτέ και ξανανιώσεις αυτό το μοναδικό στοιχείο της ανακάλυψης που έκανε τόσο μαγευτικό το gaming όταν είμασταν μικροι.

---------- Το μήνυμα δημοσιεύτηκε στις 13:04 ---------- Το προηγούμενο μήνυμα ήταν στις 12:55 ----------

Ξέχασα, υπάρχουν και οι αγγελίες του στυλ "Πουλάω το θρυλικό nes μου μαζί με το υπερσπάνιο super mario bros για την μοναδική τιμή του 1.000.000 ευρώ, αυτη η κονσόλα έχει ξεχωριστή αξία για εμενα διότι μου την έκανε δώρο η γιαγιά μου πριν κλεισει τα μάτια της κι ετσι όποτε πηδάει χαντάκια ο μάριο βλέπω το χαμόγελο της να καθρεφτίζεται στην οθόνη,παρακαλώ μόνο σοβαρές προτάσεις".

Moderator GLAROS Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/04/2011
    Donkey Kong Classics NES,από μοναστηράκι(αθηνας),αλλα αυτά τα λέμε ήδη σε άλλο retro θέμα,μήπως ψάχνεις γενικά info ?

...μήπως είδατε κάποιο GameBoy Player να χρειάζεται αλλαγή περιβάλλοντος ? (στο δικό μου Cube ) :wink:
    Τελευταία επεξεργασία από GLAROS; 05-09-2012 στις 23:39
    Play it Loud

ninty Regular billbig Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    31/03/2009
    Πολύ δυσκολο Γλαρε. Και γω πριν κανα 6μηνο που εψαχνα δεν υπηρχε πουθενα. Βρηκα μεσω φιλου φιλης φιλου γνωστου κλπ. Αν δεν το χα βρει ετσι ακομα θα εψαχνα.

Απ την αλλη ebay που κοιταζα υπηρχε πληθος.

Moderator GLAROS Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/04/2011
    Τα περισσότερα GBP στο ebay είναι χωρίς το boot δισκάκι.Τα υπόλοιπα ακριβά.
    Play it Loud

ninty Regular jay_D Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    17/08/2012
    Εγω βρηκα την κυριακη μεσω χρυσης ευκαιριας κ την δευτερα πηγα κ το πηρα στα 20€ με 3 παιχνιδια gba μαζι! Μπορω να πω οτι ειμαι πολυ τυχερος!
    Τωρα σε μαγαζι ειδα στο gamestation μια εβδομαδα πριν κ το εδινε στα 35€ νομιζω!

Ημ. Εγγραφής
    20/01/2012
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από jay_D Εμφάνιση Μηνύματος
    Εγω βρηκα την κυριακη μεσω χρυσης ευκαιριας κ την δευτερα πηγα κ το πηρα στα 20€ με 3 παιχνιδια gba μαζι! Μπορω να πω οτι ειμαι πολυ τυχερος!
    Τωρα σε μαγαζι ειδα στο gamestation μια εβδομαδα πριν κ το εδινε στα 35€ νομιζω!
    Mε κουτια να φανταστώ. Ήταν τίποτα της προκοπής τελικά;Eγω για το ghouls n ghosts ψάχνω και με βλέπω για ebay.

---------- Το μήνυμα δημοσιεύτηκε στις 08:34 ---------- Το προηγούμενο μήνυμα ήταν στις 08:31 ----------

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από GLAROS Εμφάνιση Μηνύματος
    Donkey Kong Classics NES,από μοναστηράκι(αθηνας),αλλα αυτά τα λέμε ήδη σε άλλο retro θέμα,μήπως ψάχνεις γενικά info ?

...μήπως είδατε κάποιο GameBoy Player να χρειάζεται αλλαγή περιβάλλοντος ? (στο δικό μου Cube ) :wink:
    εκεί λέει μόνο για ρετροεξορμήσεις, εγώ μιλάω γενικότερα και μπορουμε να αναφέρουμε και καμια καλη αγγελία ή κανα κελεπούρι στο ebay αν δεν ενδιαφερόμαστε οι ίδιοι.
    Και δεν μιλάω γι αυτες τις προσφορές.
    http://www.xe.gr/eleytheros-xronos/v...-18413736.html

Ημ. Εγγραφής
    17/08/2012
    Οχι ενταξει μην τα θελουμε κ ολα δικα μας! :Ρ
    Τα παιχνιδια ηταν warioland 4 , mario vs donkey kong κ tekken advance!
    Οσο για το gameboy που εβαλες το ειδα κ εχω χθες κ δεν μου εμεινε αντερο !

Ημ. Εγγραφής
    20/01/2012
    Οχι ενταξει μην τα θελουμε κ ολα δικα μας! :Ρ
    Τα παιχνιδια ηταν warioland 4 , mario vs donkey kong κ tekken advance!
    Οσο για το gameboy που εβαλες το ειδα κ εχω χθες κ δεν μου εμεινε αντερο !
    E, δνε νομίζω τότε σκέτο το gamestation να το είχε 20 ευρώ, είπαμε, εδεν είναι κ παρανοικοι!
    Μια πολυ καλή προσφορά απο το ebay θεωρώ αυτή.
    http://www.ebay.co.uk/itm/THE-ADVENT...item1c2b1a72b8
    23 ευρώ για ένα απο τα καλύτερα action/adventure me platform στοιχεία που έχουν βγει ποτέ, όποιον γουστάρει zelda και δεν το έχει παίξει είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ.Μόνο που μιλάμε για πολυ σκοτεινό παιχνίδι, όχι τώρα να σώσεις την πριγκίπησσα και φλωριές.:001_tongue:

Ημ. Εγγραφής
    17/08/2012
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από tupamaro Εμφάνιση Μηνύματος
    E, δνε νομίζω τότε σκέτο το gamestation να το είχε 20 ευρώ, είπαμε, εδεν είναι κ παρανοικοι!
    Μια πολυ καλή προσφορά απο το ebay θεωρώ αυτή.
    http://www.ebay.co.uk/itm/THE-ADVENT...item1c2b1a72b8
    23 ευρώ για ένα απο τα καλύτερα action/adventure me platform στοιχεία που έχουν βγει ποτέ, όποιον γουστάρει zelda και δεν το έχει παίξει είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ.Μόνο που μιλάμε για πολυ σκοτεινό παιχνίδι, όχι τώρα να σώσεις την πριγκίπησσα και φλωριές.:001_tongue:
    To gamestation το έχει 35 με ζελατίνα δική τους κ το cd (χωρίς κουτι κλπ το μηχάνημα)! Εντάξει είναι η τιμή αν σε σχέση με ebay - amazon!|
    Πωωωωω το alundra ούτε που το θυμάμαι!Εγω πρόσφατα πήρα απο amazon dino crisis 1 (τρομερό παιχνίδι) στα 8 ευρώ!
    Γενικώς άμα ψάξεις στο amazon-ebay υπάρχουν κάποια σε πολύ καλές τιμές!
    Αθήνα δεν νομίζω να βρεις εύκολα αλλού εκτός των γνωστών μαγαζιών! Μοναστηράκι έχει που κ που αλλά μην φανταστείς κ πολλά!!!!(Εκτός αν είναι κανένα κρυμμένο κ το ξέρουν 2-3 κ δεν λένε τίποτα)

Ημ. Εγγραφής
    20/01/2012
    To gamestation το έχει 35 με ζελατίνα δική τους κ το cd (χωρίς κουτι κλπ το μηχάνημα)! Εντάξει είναι η τιμή αν σε σχέση με ebay - amazon!|
    Πωωωωω το alundra ούτε που το θυμάμαι!Εγω πρόσφατα πήρα απο amazon dino crisis 1 (τρομερό παιχνίδι) στα 8 ευρώ!
    Γενικώς άμα ψάξεις στο amazon-ebay υπάρχουν κάποια σε πολύ καλές τιμές!
    Αθήνα δεν νομίζω να βρεις εύκολα αλλού εκτός των γνωστών μαγαζιών! Μοναστηράκι έχει που κ που αλλά μην φανταστείς κ πολλά!!!!(Εκτός αν είναι κανένα κρυμμένο κ το ξέρουν 2-3 κ δεν λένε τίποτα)
    Ειδικά με τον χάρτη είναι τέλεια τιμή, αν σου αρέσουντα ζελντα τσάκωσε το γιατί δνε θα είναι εκεί για πολύ νομίζω.Aυτό για να σου φρεσκάρει την μνήμη κιόλας.

Moναστηράκι όπως είπες, στο παζάρι πετυχαίνα τίποτα καμια φορά αλλα σπάνια.Δεν αξίζει τον κόπο, αλλα εγώ επειδή έτσι κι αλλιως πάω για βιβλία τσεκάρω και για κανα παιχνίδι.Το παζάρι πάντως μεταφέρθηκε στην πειραιώς, δίπλα απο την έβγα.Tό μόνο που βρήκα τώρα τελευταία είναι ενα ds με 20 ευρώ, οκ, not bad.

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας