Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 μέχρι 20 από 59
    ninty Lover Vetus Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/10/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Δημητρης Καρουτσος Εμφάνιση Μηνύματος
    αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι το πώς μπορεί τα δημητριακά cheeros να χρησιμοποιούν το 3DS και Super Mario Land για να διαφημιστούν ενώ απαγορεύονται;
    Λογικά επειδή τα κληρώνουν ως δώρα.

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Δημητρης Καρουτσος Εμφάνιση Μηνύματος
    Από ότι έχω καταλάβει οι διαφημίσεις broswer games δεν απαγορεύονται διότι διαφημίζουν το Site και όχι το παιχνίδι που στην πραγματικότητα το παιχνίδι ανήκει στο Site.
    Ναι αλλά διαφημίζουν κυρίως τα παιχνίδια και στο τέλος της διαφήμισης το site στ' οποίο φιλοξενούνται.
    Τελευταία επεξεργασία από Vetus; 06-09-2012 στις 23:18

ninty Noob Teogramm Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    08/04/2012
    Οι διαφημίσεις των JUMBO έχουν καταντήσει βλακεία. Κάθε παιδί χορεύει και λέει JUMBO χορεύω.
    3DS Friend Code:4596-9558-9775 (αν με βάλετε στείλτε μήνυμα με τον code σας).

ninty Lover Vetus Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/10/2008
    Άσε, μ' έχουν πρήξει κι οι ανηψιές μου που συν τοις άλλοις πιπιλάνε και το "Ρουφάμε και τα λέμε!". Έτσι μου 'ρχεται να τους δώσω καμιά σφαλιάρα ακόμα και μπροστά στους γονείς τους.

Moderator GLAROS Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/04/2011
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Vetus Εμφάνιση Μηνύματος
    ... Έτσι μου 'ρχεται να τους δώσω καμιά σφαλιάρα ακόμα και μπροστά στους γονείς τους.

Όλοι μας τα κάναμε αυτά,είναι η ηλικία του "monkey see monkey do"...απλά δείχνουμε ωριμότητα και ψυχραιμία.
    Play it Loud

ninty Lover Vetus Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    25/10/2008
    E, κι εγώ ώριμα και ψύχραιμα θα τους διαπαιδαγωγήσω με τον παλιό, παραδοσιακό τρόπο για να μάθουν να μιμούνται ό,τι βλακεία βλέπουν στην ΤV. :001_tongue:

Ότι κουβέντα και να ανοίξουμε για την σ´υγχρονη Ελλάδα θα μας πληγώσει. Όλα σκατά.

Moderator GLAROS Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    29/04/2011
    Έχουμε μερίδιο ευθύνης,οι προηγούμενοι να "δουν" τα "στραβα" και να μην τα μεταδώσουν στους συνεχιστές.
    Play it Loud

ninty Fan G3n3raL86 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    05/12/2011
    Ξεπεσμός και σε αυτόν τον τομέα, δυστηχώς... Που είναι η δοξασμένη δεκαετία του 90', που είχαμε τόνους από παιδικά, τόσο με παιδαδωγικό, όσο και με ψυχαγωγικό χαρακτήτα... Υπήρχαν και διαφημίσεις με videogames σε μεγαλύτερο βαθμό...

PSN ID: G3n3raL986 - XBL, NNID, Steam, Skype: G3n3raL86
    My Street Fighter 4 FanFiction Project: fav.me/d3k2f2f

ninty Lover Ash_Pokemaster Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    23/06/2008
    Δεν υπάρχει καμία αμφυσβήτητη ότι η κατάσταση με την παιδική ζώνη στην ελληνική τηλεόραση είναι πραγματικά περύλιπη τόσο από ποικιλία όσο κι από περιεχόμενο... Αλλά! Για να λέμε πάντως και τα καλά, το κανάλι Nickelodeon που προβάλεται στον σταθμό του TeleTime δεν είναι και άθλιο. Δυστυχώς όπως ανέφερα όμως... όχι, δεν έχουμε πλέον δόξες επιπέδου Pokémon, Dragon Ball και λοιπά στη δημόσια τηλεόραση. Προσωπικά έχω αρχίσει να δίνω DVDs με κλασσικές σειρές στο μικρό μου ξαδερφάκι! :001_tongue:

Πάντως όλη αυτή η κατάσταση αντανακλά τις συνθήκες στην Ελλάδα...

"Εδώ που φτάσαμε η ψυχαγωγία μας έλειπε... Και πόσο μάλλον για τα παιδιά."

Highlight στο "πόσο μάλλον για τα παιδιά". Έτσι φαίρεται η Ελλάδα στο μέλλον της.

Administrator RooF Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    22/12/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Ash_Pokemaster Εμφάνιση Μηνύματος
    Δεν υπάρχει καμία αμφυσβήτητη ότι η κατάσταση με την παιδική ζώνη στην ελληνική τηλεόραση είναι πραγματικά περύλιπη τόσο από ποικιλία όσο κι από περιεχόμενο... Αλλά! Για να λέμε πάντως και τα καλά, το κανάλι Nickelodeon που προβάλεται στον σταθμό του TeleTime δεν είναι και άθλιο. Δυστυχώς όπως ανέφερα όμως... όχι, δεν έχουμε πλέον δόξες επιπέδου Pokémon, Dragon Ball και λοιπά στη δημόσια τηλεόραση. Προσωπικά έχω αρχίσει να δίνω DVDs με κλασσικές σειρές στο μικρό μου ξαδερφάκι! :001_tongue:

Πάντως όλη αυτή η κατάσταση αντανακλά τις συνθήκες στην Ελλάδα...

"Εδώ που φτάσαμε η ψυχαγωγία μας έλειπε... Και πόσο μάλλον για τα παιδιά."

Highlight στο "πόσο μάλλον για τα παιδιά". Έτσι φαίρεται η Ελλάδα στο μέλλον της.
    Πηρα mpeg4 αποκωδικοποιητη μονο για το nickelodeon. Δεν υπερβαλω.

Παντως παιζει κανονικα διαφημισεις παιχνιδιων, νομιζω ο νομος για διαφημιση μετα τις 22.00 εχει καταργηθει.
    "Μη ρωτάς τι μπορεί να κάνει η Nintendo για σένα, αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τη Nintendo"

NFC :
    RooFgr
    3DS FC
    : 1848-1659-1090

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία