Σελίδα 40 από 51 ΠρώτοΠρώτο ... 3036373839404142434450 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 391 μέχρι 400 από 505

Θέμα: Bayonetta 2

ninty Fan G3n3raL86 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    05/12/2011
    Εγω παλι θυμηθηκα αυτο στα αρχικα σταδια του WiiU. Απολαυστε:

Συμπερασμα: Οι gamers (μάζα) παίζουν εταιρίες-κονσόλες, όχι παιχνίδια.

PSN ID: G3n3raL986 - XBL, NNID, Steam, Skype: G3n3raL86
    My Street Fighter 4 FanFiction Project: fav.me/d3k2f2f

ninty Maniac cloud Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    03/05/2008
    Όπως έλεγαν και οι αρχαίοι ημών πρόγονοι Ρωμαίοι, o tempora o mores!
    Κατά τα άλλα, και για να έρθουμε και στο σήμερα... Κλασικά, ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!
    Το χιούμορ είναι βασική ένδειξη ευφυΐας.

ninty Regular billbig Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    31/03/2009
    Christ...Πραγματικά για γέλια η φάση. Γιατί το να προσπαθήσεις να συζητήσεις ή ακόμα και να τσαντιστείς μετά από τέτοιες ατάκες, είναι λίγο pointless.

ninty Regular phaerun Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    03/09/2008
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από G3n3raL86 Εμφάνιση Μηνύματος
    Εγω παλι θυμηθηκα αυτο στα αρχικα σταδια του WiiU. Απολαυστε:

Συμπερασμα: Οι gamers (μάζα) παίζουν εταιρίες-κονσόλες, όχι παιχνίδια.

εγώ απο την άλλη το συμπέρασμα που έβγαλα απο αυτο το διασκεδαστικότατο qqing έιναι ότι υπήρχαν αρκετοι θα ήθελαν να παίξουν το bayonetta 2 αλλα ΔΕΝ εχουν wii u και δεν σκοπεύουν να αγοράσουν μόνο για να παιξουν το bayonetta

Συνεπως με την απόφαση να έιναι wiiu exclusive κέρδισαν αυτούς που έχουν wii u και θα το αγοράσουν (εμεις και εμεις) και έχασαν αυτούς που έχουν ps4 και X1 και δυνητικά θα το αγόραζαν. Μετά απο τις πωλήσεις Ιαπωνία μάλλον τώρα κλαίνε αλλά ... ειναι αργά για δάκρυα Στέλλα.

3DS FC : 1607-2191-2635 , Wii-U : PhaerunGR (EU) , PhaeSpy (US)

Moderator agilebeast Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    16/01/2010
    Ποιος θα το έπαιζε στο ps4 και στο xbox one, αφού το παιχνίδι ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕ αν δεν το χρηματοδοτούσε η Νintendo μόνο σαν ιδέα θα υπήρχε. Είδαμε πόσο πούλησε και το πρώτο με τόσο πολλές κονσόλες πίσω στο ps3/xbox360, το παιχνίδι είναι niche όσο εκεί που δεν πάει και έχει ένα ταβάνι ως τις πωλήσεις. Αρχίζει και κουράζει αυτό το πράγμα αν θέλετε να κράζετε τη Nintendo πάνε στο ανάλογο thread ή σε άλλο forum για να ευχαριστηθείς τουλάχιστον το κράξιμο (προς θεού δεν σε διώχνω απλά εκεί θα βρίσκεις και υποστηρικτές). Εγώ προσωπικά έχω φύγει από αυτή τη φάση και ευχαριστιέμαι με το τι μου δίνει το κάθε σύστημα και δεν θέλω να χαλάει αυτό το thread, γιατί το παιχνίδι το λατρεύω. Have a pleasant evening!
    Τελευταία επεξεργασία από agilebeast; 13-10-2014 στις 19:07
    In the end you played with the Megadrive too
    "people need to stop saying bad controls when they actually mean the controls are different to what they're used to or are expecting, have a lot of depth and they can't be bothered learning
    just admit you're too lazy to learn in depth game systems"

ninty Fan gkalas Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    24/09/2008
    Phaerun προφανως δε ξέρεις οτι αν δεν υπήρχε η Nintendo το παιχνίδι δε θα υπήρχε.Ριξε hate αλλα κανε το σε σωστές βάσεις τουλάχιστον.

Ρε παιδιά, ας εξηγήσει κάποιος και σε μένα τι παίχτηκε; Γιατί καλό το βλέπω το κλίμα, που είναι το hate; Ωραία κουβέντα βλέπω προσωπικά και δε βλέπω να έχει σβηστεί κάποιο μήνυμα...

ninty Fan G3n3raL86 Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    05/12/2011
    @phaerun, εγώ βλέπω πως απαξιούν μέχρι και τώρα το WiiU, με κύριο λόγο ότι δεν έχει παιχνίδια και ότι το Bayonetta 2, άντε και ένα Xenoblade Chronicles X είναι οι μόνοι λόγοι αγοράς... Όπου στην κονσόλα αυτή, βλέπεις φρέσκειες ιδέες, όπως TW101. Και ξαφνικά, επειδή το Μπάυο 2 δε βγαίνει στα μηχανήματα που θέλουν, έγινε αισχρό και κακό παιχνίδι και δε πρόκεται να επενδύσουν στο U για να το παίξουν, λες και η κονσόλα δεν έχει άλλα γκέιμς.

Στην αντιπέρα όχθη που δεν πρόκεται να παίξουν το κακό Μπάυο 2 τώρα τί λιώνουν? Ένα Shadow of Mordor, οπού είναι ένα 100% ripoff των Assassin's Creed με θεματολογία τη Μέση Γη. Κλείνεις την οθόνη, πατάς ένα κουμπί και σκοτώνεις τα πάντα κ τους πάντες. Ε, αν αυτό είναι το καλύτερο που έχει να επιδήξει η βιομηχανία, τότε τί να πω. Προτιμώ να στηρίξω τα τελειωμένα ZombiU και TW101 παρά αυτό.

Α, την Ιαπωνία, μη την υπολογίζεις πλέον για πωλήσεις σε home συστήματα. Mobile και Άγιος ο Βούδας. Άμα το Bayo 2 έβγαινε στα κινητά, τότε θα έβλεπες ΤΑ νούμερα.
    Τελευταία επεξεργασία από G3n3raL86; 13-10-2014 στις 21:34

PSN ID: G3n3raL986 - XBL, NNID, Steam, Skype: G3n3raL86
    My Street Fighter 4 FanFiction Project: fav.me/d3k2f2f

ninty Lover Altair Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    08/11/2008
    Το πόσο λάθος γνώμη έχεις για το Shadow of Mordor δε λέγεται.Είναι ένας τίτλος με στοιχεία από Assasin's Creed,Batman Arkham και παράλληλα δίνει το κάτι ξεχωριστό μέσω του Nemesis System.Σχόλια από κοινό και κριτικούς,αποδεικνύουν αυτό που λέω.
    Από και και πέρα,ας αφήσουμε καθαρό το θέμα από βελάσματα και αναφορές σε άλλους τίτλους και ας πούμε για το Bayonetta 2.
    21 Οκτωβρίου θα είμαι Αθήνα,24 που θα έρθει θα το ξεκινήσω.Ανυπομονώ να παίξω το GOTY 2014.
    Carpe Diem
    Sic Parvis Magna
    Νothing is true.Everything is permitted.

PSN ID/NNID:NoobShyBot
    XBL GAMERTAG:N00B SHY BOT
    NSW FC: Alucard 8100-8552-3731

ninty Regular phaerun Avatar
    Ημ. Εγγραφής
    03/09/2008
    @KageHitsu και Galas : εισαστε κολλημένοι με την μπάλα και όποιος λέει κάτι που δεν σας αρέσει για την νιντεντο τον λέτε hater. μαλλον θέλετε ένα fanboy forum και όχι ένα forum κατόχων nintendo συστημάτων. Δικό σας είναι το μαγαζί το κάνετε ότι θέλετε.

@ G3n3raL86 : Το παιχνίδι ειναι Niche αλλά στο 360 και στο ps3 το αγόρασαν κάποιοι αρκετοί (πολλοί περισσότεροι απο ότι θα το αγοράσουν τώρα). Αρκετοί απο αυτούς τους αρκετούς ή δεν έχουν αγοράσει άλλη κονσόλα ή έχουν αγοράσει x1/ps4. Και δεν σκοπεύουν ή γιατι δεν μπορούν οικονομικά η γιατι στο φινάλε δεν έχουν κάποιο άλλο παιχνίδι που να τους ενδιαφέρει στο wiiu να αγοράσουν μια νέα κονσόλα για ενα μόνο παιχνίδι. Γούστα είναι αυτά και στην αμερική τουλάχιστον που γνωρίζω γιατι έχω ζήσει, ισχύει το speak with your wallet. Εγώ αυτο ακριβώς είπα που ισχύει βάσει των πολυ ισχών πωλήσεων στην Ιαπωνία που έχει βγει παρα τις διθυραμβικες κριτικές και οι άλλοι δυο απο πάνω παρεξηγήθηκαν λες και τους προσέβαλα την οικογένεια. Και εκτος Ιαπωνίας μετα την πρώτη βδομάδα δεν θα σπρώξει. put it this way προσωπικά δεν νομίζω οτι σε ευρώπη/αμερική θα υπάρχει κόσμος που δεν έχει wii u και θα το αγοράσει για να παίξει το bayonetta 2.
    Μακάρι να διαψευσθώ γιατι μου άρεσε η σειρά και αγόρασα το πρώτο μόλις βγήκε (άλλο αν τώρα δεν θα το πάρω day one αλλα θα περιμένω να πέσει η τιμή). Αλλά έτσι οπως το βλέπω αυτο θα ειναι το τελευταίο παιχνίδι της σειράς γιατί όσο και αν έχει διαθέσιμο αποθεματικό η νιντεντο λεφτά για πέταμα δεν έχει καμια εισηγμένη στο χρηματιστηριο εταιρία.

Μy 2 cents. Απο ότι βλέπω είμαι μάλλον σε λάθος forum οπότε χαιρετώ. τα λέμε με οσους εχω στην friend list στα ποκεμον και super smash
    Τελευταία επεξεργασία από phaerun; 14-10-2014 στις 11:56

3DS FC : 1607-2191-2635 , Wii-U : PhaerunGR (EU) , PhaeSpy (US)

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας